MB04A-OLV

Co wy na to by kupić se Replike karabinu
snajperskiego MB04A-OLV
460 fps
całe wykonanie to metal i tworzywo sztuczne, producent Well :slight_smile:

Lubie scary ale troche kosztuja :frowning:

No to skoro lubisz SCARy to dlaczego chcesz się zadowolić półśrodkiem jakim jest ta sprężynówka? :smiley:
Wydaj pieniądze raz, a porządnie.

To uzgodnine scara-l wezme 390/400 fps jak dobrze pamietam.
Jest do kupienia na gunfire z raczka przednia :slight_smile:

Jeśli mogę się wypowiedzieć:

Dlaczego wszyscy patrzą na fps-sy ? Po kiego grzyba ? Liczą się osiągi lotu co nie tylko moc tu ma znaczenie, ale gumka i lufa (w uproszczeniu) zawsze patrzy się na niezawodność całego systemu, mając na uwadze żywotność i tyle nie ważne czy to jest m4, g36 czy mp5 lub inne. Dlaczego o tym mówię bo:

  1. Mój znajomy (nie jakiś tam ,koleszka") posiadający L85a1 od Aresa miał plastikowy Gerbox od 2010 pojawiła się wersja metal no ale przed 2010 r. było co było, postawił na osiągi. Powiem w skrócie miał na niej 325-330 fps, a zasięg bez wiatru spokojnie ponad 70 m. nie powiem co wymienił bo nie chciał mówić, prawdopodobnie wszystko co wewnętrzne z najwyższej półeczki.

  2. Sam na swojej replice, pamiętnej cm 0.28 miałem 315 fps. Niezawodność działania nawet przy -5 nie była problemem. Replikę miałem ponad 5 lat. I nie jednego ,ustrzeliłem". Zasięg no był dobry nie powiem po własnoręcznym ,doszczelnianiu".

  3. Snajper powinien zaopatrzyć się również w broń przyboczną tzw. ,klamkę" prościej broń krótką np. gloka i to dobrego a to z kolei generuje następne koszty. Tak więc wmówienie sobie że będę ,snajperem" bo się naoglądało filmów może być OK (Ja nikomu nic nie zabraniam, why not ?) ale jak się ,przejedziesz" będąc za każdym razem trafiany serią to Ci się znudzi i pomyślisz ,pierdole to" ale wtedy przy zamianie, sprzedaży będziesz 2-3 stówki w plecy a jak kupisz model który fajnie wyglądał na wystawie w sklepie bo był ,super, extra cool" to będziesz szukał nabywcę przez kolejne kilka miesięcy żeby ją odsprzedać z minimalną (give good) stratą.

Co do ,snajperstwa" repliki działającej na zasadzie sprężyny radzę się zastanowić bo to długi temat. A jak Ci się znudzi to kiepsko będzie znaleźć nowego nabywcę (taki minus sprężynówek). Więc radzę tobie kupić para-snajperkę z rodziny m16, spr, po prostu się na tym nie zawiedziesz bo zawsze możesz przerzucić na auto. Kupując replikę sprężynową, żeby osiągi i celność ciebie zadowoliły musisz wydać drugie tyle co wydałeś na podstawę.

Moja rada: chodź na strzelanki z forum i pytaj, wyszukuj z replikami snajperskimi ludzi. Zadawaj pytania i słuchaj uważnie jak nie chcesz być finansowo w plecy. Znajdź taką osobę jak Snajper(czasem się pojawia, broń save good nie proponuj alkoholu po strzelance). No i tyle, dużo i wiele można by jeszcze napisać ,temat rzeka".

Wielkie dzięki za poradę ale jak mowilem jestem nowy i dlatego sie pytałem jaką. Nie nie patrzę na wygląd a co do fps to w sumie jak na snajperke też jest ważne ale masz rację to nie tylko to decyduje o mocy itp. ale mam teraz mieszane uczucia bo lubię snajperki i szturmowce w stylu scara-l lub M4A1. Mam prośbę jeśli sie ktoś zna i znajdzie gdzieś jaka dobra replikę to proszę podać mi model i cenę.
Jeszcze raz dzięki i Pozdro.

Nie jestem snajperem ale myślę, że wielu ludzi podzieli ten pogląd - to nie jest dobry pomysł na start. Mam na myśli bycie snajperem, nie kupno tej repliki (choć replika też wybitna nie jest). Trzeba przyjść, postrzelać się, poznać ludzi, obadać środowisko i zobaczyć czy to jest dobry grunt pod taki styl gry. Nie będę wspominał o wyposażeniu dla snajpera bo to są kolejne koszty. Nie chcę Cię zniechęcać do bycia snajperem ale mam wrażenie że taka replika na start może zniechęcić Cię do ASG w ogóle. Zrób mały rekonesans, co się odwlecze to nie uciecze.

A jeżeli chodzi o kwestię “Co jeśli nie snajperka” to najpierw sam się zastanów - co to ma być, jakie pieniądze jesteś w stanie przeznaczyć, do czego ma służyć ta replika etc. Będziemy mieli łatwiejsze zadanie przy polecaniu czegokolwiek.

Wolal bym jakas emke (jak juz pisalem np. M4A1 ) maksymalnie!!! do tysiaka’ no moze troche mniej bo czerpie kase od rodzicow, prosze o replike taka za ktora zaplace raz i wytrzyma pare latek a nie po pierwszej akcji wroci w polowce. Mile widziane do tego dodatki typu celownik kolimatorowy czy raczka przednia.

Skoro chcesz M4 do tysiaka to wszyscy na forum polecą Tobie repliki Specna Armsa :wink:
Do obmacania w Shotgunie :wink:

Herod dobrze rzecze :sunglasses: .

Jak ukierunkowujesz się na M4a1 to patrz na pozycje powyżej 700 pln. Ze swojej strony polecam tobie M16>>> G&G, P&J lub CA. Save good nie AGM :laughing: . Magiem i czarodziejem od em-ek nie jestem pytaj członków W.O.S, B.R.O.S i ICE.

Nasze opinie są czasem jak kubeł zimnej wody na łeb a no cóż zrobisz :confused:

Moim skromnym zdaniem jeżeli chodzi o m4 i jeżeli to ma być stock to minimalna cena to 700zł i firma specna arms jeżeli chcemy wydać mniej to wiązać się to będzie z wczesnym serwisem a jeżeli zależy mam na odpowiednich parametrach to i z tuningiem