pistolety

Witam, czy repliki pistoletów firmy tokyo marui to naprawdę totalna klasa tak jak się o nich mówi w porównaniu do równie drogich firm jak cybergun czy action sport games(socom gear)? Jak te dwie ostatnie firmy wypadają na tle TM? Ceny wszystkich trzech firm są bardzo podobne…

Cybergun nie robi replik - tylko sygnuje je marka bo ma mozliwosc uzywania ostrych oznaczen. Wieszkosc elektrykow cyberguna jest srednia nie wiem jak pistolety.

Klamki TM sa podobno (bo nie mam) najlepsze o ile nie przeszkadza ci plastik.

Nie mam action sport, ani socom. Ale nowiutkiego glocka 18c od TM właśnie trzymam w ręku i muszę głęboko oddychać, żeby się nie udusić z wrażenia.
Szokujące jest to, że poza lufą wewnętrzną i zaworem na magazynku nie widać nigdzie tu metalu.
Ale mam w domu 4 inne repliki pistoletów (w tym chińską metalową replikę g18c) i jakość spasowania, pracy i ogólnie wykonania, to tak, jakby próbować porównać trabanta do maybacha.
Po prostu WOW. A reszta to pomyłka.
A luzy? Jakie luzy? Jakość glocka od TM jest nie z tej ziemi.

Ale to nadal plastik. Miałem w rękach TM i wizualnie porównując do WE hmm nie jestem przekonany czy TM wypada lepiej.
Klocek WE w porównaniu z ostrym różni się jedynie zamkiem, natomiast szkielet jak by był z tego samego tworzywa. Myślisz że ostra broń nie ma luzów?
Trzeba być mega fanem pistoletów by położyć tyle kasy za plastikową klamkę. Tak tak można kupić np metalowy szkielet Guardera ale kosztuje tyle co cały glock WE. Co do glocków to moim zdaniem WE to najlepsza opcja cena/jakość.

No WE też jest spoko. Rozważałem zakup WE lub TM.
WE wydaje się cięższy i lata mu górna część na szynie. Może nie bardzo, ale w TM nie widać tego efektu wcale.
Poza tym nie mam jakichś zastrzeżeń do WE.
Podobno TM strzela celniej, mimo słabszego ciśnienia gazu.
Nic więcej nie przychodzi mi do głowy.
Palnej 18c w ręku nie trzymałem, ale palny glock 17 rzeczywiście bardziej kojarzy się z WE.
Hehe - nie chcę przesadzić, że Japończycy zrobili body lepiej, niż Austriacy swój oryginał :stuck_out_tongue:
Może jest na youtube rzetelne porównanie WE i TM.

No ok, ogólnie colta miałem namyśli pisząc ten temat. :smiley: przeglądałem militaria i dużo jest tych replik drogich, o których mało słyszałem, po prostu chciałem się dowiedzieć czy jest to naprawdę dobra półka.

Jezeli zalerzy ci na replice ktora bedzie miec niskie fpsy a strzelac celnie i daleko - to TM jest ok.
Najbezpieczniejsza klamka - wysoka jakosc wykonania.

Jezeli chcesz full metal - ciezar itp - to WE chyba jest bardziej odpowiednie.

Zapomnij o klamkach tanich - to jest tandeta i bedzie i tandetnie strzelac i tandetnie wygladac i bedzie sie psuc.

A najlepiej przejdz sie jak zrobi sie cieplej po ludziach na strzelance i sam obejrzyj i zobacz jak strzela.
Klamek sie tak zadko uzywa ze nikt sie nie obrazi i da ci strzelic pare razy…
A jezeli zalerzy ci na krótkiej bardzo skutecznej replice - to gaziaki nie sa najlepsze ;p
Ale to tylko moja wersja - ja po prostu nie lubie gaziakow bo mialem slabe klamki, hujowego pma i ogolnie wole elektryki :slight_smile:

TM robi juz full metal klamki,pewno cena adekwatnie droższa.Co do Coltów 1911 nie bierz WE(opcja klasyk nie mam pudła więc nie podam symbolu) WE wersja M.E.U juz jak najbardziej,KJW,KSC,Socom Gear,Tm ale z konwersja Guardera

Ja tylko od siebie klasykiem polecę, że to bzdura, że tanie klamki są chujowe. Większość tak, ale nie zapominajmy o Berettce STTi, co płacisz 8 dych, wygląda chujowo, ale strzela całkiem nieźle. Nie psuje się (bo nie ma co się w niej zepsuć), a 300FPS ma, strzela celnie itd - no i gaz starcza na 4/5 magów, bo nie ma blowbacka (z blowbackiem masz gaz na max 3 magi)

Na pewno omijaj szerokim łukiem wszystkie repliki ASG (Action Sports Games) - płacisz jak za zboże, a jakość jest gorsza od niejednej tandety poniżej 100zł. Miałem w ręce, strzelałem - nie polecam. No i one mają dziwną tendencję do pękania tuż przed lufą. Nie spotkałem jeszcze osoby, która by strzelała z niej więcej niż rok i nie uległaby replika złamaniu.

WE to strzelałem z Glocka tylko, full metal, strzela się nieźle, jest wygodny i dobrze spasowany. Nie spotkałem się z opinią, ze WE robi gówno. TM nie miałem okazji obmacać, więc niewiele powiem, ale ludzie polecają, więc coś w tym jest

Cóż, klamkę (w sumie to bardziej kopyto :wink:) od TM mam. Strzela genialnie, tylko co jakiś czas się rozszczelnia zbiornik gazu (trzeba wtedy rozkręcić i nasmarować uszczelkę zbiornika).
Tyle, że to wprawdzie Colt, ale nie 1911 :stuck_out_tongue:

WE mam glocka, i jestem bardzo zadowolony. Nawet jak mi padnie to kupie jeszcze raz od WE. Jaram sie coltami, i chciałem mieć jednego, jak czytam opinie to glocki we to brać w ciemno a colty maja różną opinie, czesto sie kaszania.
Narazie się wstrzymam i bede sie rozgladał, na te chwile są dwie opcje. Ekonomiczna czyli colt od WE, druga TM.
Z drugiej strony od razu chce zakupić 2 dodatkowe magi wiec TM to liczymy minimum tysiaka.

Osobiście biegam z Glockiem od Army. Wiem, opinie ma średnie ale w teamie mają go 4 osoby i każdy sobie chwali. Dobrze wygląda, zamek daje przyjemny dźwięk, blowback fajnie działa. Magi ponoć pasują od WE chociaż ja kupilem drugiego od ARMY. Trza go tylko doszczelnic bo przy napełnianiu popuszcza, ale to pierdola. Kupiłem go za 223zl u Krakmana 2 lata temu i do listopada był używany praktycznie co tydzien-dwa. Zero awarii.

Nawet nowe magi od ARMY puszczają gaz?

Nie puszczają tylko przy ładowaniu ucieka bokiem przez uszczelkę. Jest na to sposób, tylko muszę od Żony zabrać zapalniczke. Drugi jest w porządku i elegancko trzyma