Repliczka TR4-18

http://shotgun.com.pl/karabiny/12127-replika-karabinka-tr4-18-light-dst.html


co uważacie ? zależy mi na tym żeby spełniała się w CQB jak i na terenie otwartym.

Przy takich wymaganiach - zły wybór.
Chyba, że tam, gdzie grywasz, nie ma limitów prędkości wylotowej w CQB.

Jezeli chcesz cos i do cqb i do lasu - wybierz replike z systemem szybkiej wymiany sprezyny.

Poza tym latająca blaszka pod enigmatyczną nazwą “EBB”, to zło w czystej postaci.
Dam sobie rękę uciąć, że powstało to na zasadzie wymyślania czegoś, co będzie się sprzedawało, a jednocześnie skutecznie zmniejszy żywotność produktu.

[quote=“Bober”]Poza tym latająca blaszka pod enigmatyczną nazwą “EBB”, to zło w czystej postaci.
Dam sobie rękę uciąć, że powstało to na zasadzie wymyślania czegoś, co będzie się sprzedawało, a jednocześnie skutecznie zmniejszy żywotność produktu.[/quottylko ze replika firmy G&G nie sądze ze to bubel, ostatnio siedziałem duzo w tym i koledzy z formum sami polecaja ta firme.

No mam jedną replikę G&G. Nieźle wykonana. Ale i tak nie podoba mi się pomysł na blowback w AEGu.

To ze polecaja GG nie oznacza ze polecaja EBB.
EBB zawsze obciaza gearbox (jezeli robiony na blaszke a nie pneumatycznie).
Zachaczy sie gdzies przy strzale i masz po tloku.
Pamietam ze w replikach z EBB glowne tematy to byly jak to ustrojstwo po miesiacu wylaczyc (miesiacu od zakupu).

z tego co przeglądam to firma G&G nie robi replik z szybka wymiana sprezyny, chyba ze nie moge znalezc, moze znacie jakas firme ktora ma z tego dosc spory asortyment i oczywiscie zeby to byla firma ktora podchodzi solidnie do produkcji replik.

Siema. Wyslalem Ci PW z fajna replika do CQB i do lasu, sprawdz i daj znac czy jestes zainteresowany.

znalazłem panowie jeszcze coś takiego : Karabinki i karabiny ASG elektryczne - Gunfire

co o tym sądzicie ? sprawdzi się ? wytrzyma trochę ?

Szczerze to ta szybka wymiana sprężyny to ściema w tym modelu sam mam SA-A03 sama replika spoko ale za dużo zachodu z wymianą sprężyny nie polecam.Mivak pisał może ICN ma podwójny gearbox to jest fajna sprawa.A z kolei Hyde polecał mi airsoft evolution;)

A i zapomniałem wspomnieć że specna chodzi głośno nawet dobrze nasmarowana i wypodkladkowana z ta gumą na cylindrze do wyciszenie.

A ja bym polecił aresa Amoeby tam jest naprawdę szybką wymiana sprężyny i dobry rof na silniku high torq speed,oraz niesamowita reakcja na spust.

a mozna najzwyczajniej w swiecie kupic replike bez szybkiej wymiany sprezyny, jakas ciekawa solidna i np. przed strzelanka CQB po prostu w domu o wlasnych silach sobie przygotowac replike pod wzgledem FPSow ? poczatkujaca osoba jest w stanie to sobie zrobic w domu ? bo jezeli tak to juz lepiej by bylo kupic spoko replike dobrej firmy i bez glupich wymian ?

Akurat ta specna ma system SAEC - wystarczy odkręcić prowadnicę kolby. Cała wymiana zajmuje poniżej minuty.

To może kup sobie TMkę, i strzelaj w stocku. One mają po 290fps typowo - do budynku jak najbardziej wejdziesz.
W lesie też dadzą radę, tyle, że kulki będą latać duużo wolniej.

Ale to jeżeli nie masz parcia na fragi.

Początkująca osoba moze nie dać rady dobrze złożyć i wypodkladkować gearboxa.
To nie jest az tak proste - skomplikowane tez nie ale troche glupio cwiczyc na drogiej replice skoro mozesz ja zwyczajnie popsuc.

Systemy wymiany sprezyny za to sa akurat tak proste zeby bez znajomosci podkladkowania gearboxa wymienic sprezyne - bo po prostu go nie rozkrecasz. od tylu wyjmujesz stara i wkladasz nowa. Do tuningu tez sa przyjemniejsze bo sprezyna nie wyskakuje ci podczas rozkladania.

Po to wlasnie systemy szybkiej wymiany zostaly wymyslone zeby bylo latwiej i przyjemniej.

Jezeli masz parcie na markowe replik to spoko.
Ale czesto to jest tylko kwestia marki. I tego ze replika jest odrobine cichsza.
I wcale nie ma mocniejszych i wytrzymalszych czesci.

A najlepiej jak pomacasz sobie replik iludzi na strzelance i zobaczysz z czego strzelaja.

A co do wyboru repliki kazdy doradzi ci inaczej. Bo kazdy ma inne doswiadczenia. I tak moze sie tez zdazyc ze kupisz replike za 2 tysiaki i bedzie ona beznadziejnie strzelac. A inny kupi za 300 zł i bedzie strzelac rowno i daleko (mimo ze dosc glosno).

Osobiscie nie przeszkadza mi jak replika bedzie glosna czy cos w tym stylu, chce by byla solidna, dobrze wykonana i zebym mogl ja stosowac do cqb jak i w pole, wymieniac sprezyne w domu jezeli jestem w stanie lub z szybka wymiana, jest kuzwa tego tyle ze ciezko co kolwiek wybrac a im wiecej czytam tym mniej wiem -.- a najzwyczajniej w swiecie nie chce wydac kasy na jakis bubel… Dlatego tyle tu pisze i staram sie od was wyciagnac troche informacji z zycia. Wiec jasno i klarownie brac ta z szybka wymiana sprezyny czy po prostu normalna replike typowa w pole kupic sprezyne i przed strzelanka wymienic ja samemu w domu ?

bierz z szybka wymiana sprężyny taka ci wystarczy.