Godna replika

Witam
Po dłuższej nieobecności w świecie airsoftu,niestety nie mam rozeznania na dzień dzisiejszy co do w miarę porządnej repliki elektrycznej w granicach do 900zł.Prosiłbym o poradę odnośnie wyboru sprzętu przeznaczonego bardziej do lasu niż cqb.Zależy mi na dobrej podstawie,kwestie tuningu zostawię na później :wink:

Siema,

Specna Arms - w mojej opinii dobra baza pod tuning. Postrzelać się da w stocku też.
Full metal body, mocny gearbox.
Wiadomo, że górna półka to nie jest, ale w tym zakresie cenowym robi robotę.

Pozdro.

ASG - Pomoc i porady | Facebook Raczej nikt Specny nie poleca, koleś zadał tam to samo pytanie.

Nie rozumiem tego " postrzelać w stocku się da" to że nie ma 900000 fps to nic nie znaczy. Nie rozumiem tej pogoni za fpsami. Do 900 zł spokojnie da radę dorwać praktycznie nówki G&P tylko że te “podstawowe” modele

Zaraz Black Friday to będą przeceny.

Nie zależy mi na tym,żeby wkładać tam mancrafta i osiągać 1000fps :slight_smile:.Lubię bliższy kontakt,także 350-400 fps styknie,aż nadto :slight_smile:

Ciekawe - jak byk piszą w sekcji “Polecamy to kupić” AR-15 i pochodne od Specna Arms.
Jeśli userzy nie piszą tam pozytywnie w komentarzach, to zapytaj tutaj.
Wysłannik z doświadczeniem tuningowym pozytywnie wypowiada się o bebechach Specny, a ja jako użytkownik z body Specny, oceniam, że jest przyzwoite.

Stockowe FPSy nie mają nic do rzeczy, bo to da się zmienić w każdej replice.
Mam nawet w domu najtańszy plastik G36 ze stabilnymi 500 FPSami.
Zresztą wolę lepszą preclufę (co polepsza skupienie i zasięg skuteczny) czy większy ROF (co poprawia z kolei rekację na spust w semi), niż FPSów więcej.
Najczęściej biegam z czterysta-coś FPSami i dużym ROFem, bo się przynajmniej nie boję, że komuś zrobię krzywdę.

Pozdro.

dołóż 2 stówki i masz zajebistą amoebe,ja jestem zadowolony

Ja za to polecę Mkę ICS. Me rewelacyjny stocka. Ja po zakupie nie zmieniałem nawet gumki. Lufy tym bardziej nie trzeba zmieniać. Mam porównanie naprawdę z wieloma replikami któremiałem. Do tego mega szybka wymiana całego górnego GB. Tym bardziej że za ok 200zł kupujesz całe górne GB ze sprężyną tłokiem i wszystkim innym. Zmiana mocy polega na wybiciu tylnego pina i zmianę całego zestawu.

Tak jak mówiłem wyjmujesz z pudełka i masz gotową replikę bez dodatkowego wkładu.
Mam kontakt do gościa co taniej załatwia ICSy.

Same nudne emki …
No i ten v2 ktory bez mblocka potrafi latwo sie posypac przy srednim tuningu. (ok ja nie lubie emek ;p)
Przy kwocie 900 zł, 350 - 400 fps - praktycznie kazda replika jest ok. I malo która wymaga jakiegokolwiek tuningu. 400 fps to teraz taki standard jak kiedys 320.
Z punktu widzenia tuningu - bierz gearbox v3 - bo żeby pęknżł trzeba go katowac okrutnym rofem i duzymi fpsami…
Mozesz tez postawic na cos bardziej egzotycznego - P90, L85 czy podobne dziwactwa - ale tuning jest wtedy odrobine bardziej problematyczny (nawet gorzej niz z gearboxami V2).

Lufa z 400 mm - najlepiej od razu 509. Chyba ze lubisz z dlugim tlumikiem biegac.
Od razu wymieniaj gumke na cos sensownego (kazdy doradzi ci inaczej którą) oraz batke na lipola (co wymaga ladowarki mikroprocesorowej).
Chyba ze lubisz postrzelac sie godzine i pojsc do domu bo akumulator nimh ci padl bo zima …

Celowniki jakies ? Kolimatory ? Optyka ? czy wolisz biegac z mechanicznymi ?
Ochraniacze na kolanka masz ? Na krzekowo bez tego - niebezpiecznie bo duzo wykrotów i drutu kolczastego pochowanego w krzakach…
Maska na twarz - jezeli chcesz agresywnie bawic sie w cqb.

Dobre okulary - ludzie maja teraz mocne repliki … Antyfog - polecam dokupic - bo naprawde robi duza roznice.

Kamizelka, camelback - to raczej zbedne luksusy :slight_smile: Jak kto woli.

Od razu planujesz kupic 1-2 dodaktowe magazynki czy sie meczyc z jednym ?
Jak midy - to raczej z 3-4… No i wtedy dochodzi kamizelka.

Moznaby jeszcze bardziej sie rozdrabniac, buty, mundur, bieliznę termoaktywną i do tego bluze termoaktywną.
Ale najpierw przydałaby się informacja jakie repliki ci się podobają - wizualnie.
Bo tak naprawde nie ma co kupowac repliki ktora ci sie z wygladu nie podoba.
Kupuj to co ci wizualnie leży.

Niby 2 stówki więcej ale jeszcze parę rzeczy muszę dokupić i już robi się sporo więcej :stuck_out_tongue:

PW :slight_smile:

Rzecz gustu,mi emki leżą jak i ak :slight_smile:.Resztę sprzętu mam :wink: