Amoeba czy G&G do 1000 zł

Hej tak jak w temacie co byście polecili, obecnie jest promocja na obie marki w gunfire.pl

Szukam repliki z rodziny m4/m16 (kałachy to nie moja bajka)uniwersalnej do lasu i CQB, dobrzej wykonanej, takiej po zakupie której nie będę musiał np wymieniać gumki itd czyli z dobrymi osiągami w stocku (np mosfet w amoeba)

Z amoeby podoba mi się Am015 ale czy nada się do Lasu:

szukałem po necie i ludzie chwalą tą markę min za mosfet, ktoś z użytkowników forum może ma taką?

Co byście polecili z G&G mi podoba się np:

ale nie wiem jak z tym blow-backiem czy nie wpływa negatywnie na żywotność repliki

Takie są moje typy ale licze na forumowiczów moje doświadczeni jest znikome a wiedza głównie oparta na tym co znajdę w necie, dzieki z góry za propozycje i rady

Ja mam tą replikę Replika elektyczna Airsoftgun GC16 Carabine z kolbą SF - ASG Air Soft Gun Shop - sklep, repliki broni, paint ball, pistolety, karabiny, militaria 400-410 fps daje rade.

Sam posiadam Am-013 i zdrecydowanie zamaiata polecam ci ja z całą odpowiedzialnością…

a czy am-015 z 360 fpsami sprawdzi się w lesie?

a co sądzicie o takim wyborze:

Nie ważne co wybierzesz repliki G&G będą różniły się wyglądem i wykonaniem oraz prędkością wylotową ( w stoku mają zieloną gumkę i komorę co za zdziwienie firmy G&G więc odpada ci wymienianie i doszczelnianie kupisz lufę precyzyjna oraz lipo i powinno ci starczyć jeśli nie jesteś wymagającym użytkownikiem) :slight_smile:
AMOEBA ma fajny system elektroniczny (reakcja na spust jest rewelacyjna) ale body z polimeru to wielki minus (przynajmniej dla mnie)

Body ma z plastiku ale jest to bardzo gruby plastik i raczej by coś uszkodzić musialbys jebnąć z całej sily co się nie zdarza.jednym słowem kwestia gustu.

i ma system bardzo szybkiej wymiany sprężyny nie ten co w specnie :smiley:

System szybkiej wymiany przeoczyłem ale chyba nie jest szybszy od specny SEC :wink:

Jestem posiadaczem zarówno specny z systemem szybkiej wymiany, jak i amoeby.
W mojej specnie dużo dłużej się trzeba bawić, żeby wyjąć sprężynę. Może w nowszych modelach jest inaczej, ale muszę wyjąć gearbox, żeby sprężynę wyciągnąć.
Amoeba, to kwestia śrubokręta i imbusa (lub jednego śrubokręta z wymiennymi końcówkami).
W kilka chwil zmieniam FPSy.
Nic nie ruszając poza sprężyną, zmieniam sobie CQB/las.
Polimer amoeby mi nie przeszkadza, bo jest dobrej jakości i do CQB nawet zaliczam na plus.

We wszystkich replikach mam mosfet, ale elektroniczny spust amoeby daje taką reakcję, że po prostu bajka.
Nie mam G&G, więc nie wiem czy jest gorszy - ale amoebę z czystym sumieniem polecam.

G&G ma na stoku bardzo fajne lufy. Więc nie ma co zmieniać. Zresztą jestem przekonany że stockowa Lufa G&G bedzie lepsza od nie jednej taniej precki.
Ja bym Ci polecił repliki Ics. Miałem wiele replik ale Ics bije wszystkie. Mka na całkowitym stocku jest zajebiste. Dwudzielny Gb super sprawa.

A jaką baterię o jakim napięciu do tej amoeby wybrać?

LiPo 11,1V da super ROF.
Moja na sprężynie CQB, czyli poniżej 350 FPS wali ROF około 28, na sprężynie 420 FPS ROF spada do około 21.
Fakt, że mam przełożenie 13:1, a w stocku jest chyba 16:1.
Ostatnio na Krzekowie testowałem na słabszej baterii i przy 7,4V na sprężynie 420 FPS, miałem ROF rzędu 17,8.
Czyli przy 11,1 bateria 7,4 wypada słabo, ale i tak w kwestii ROF’u bije moje pozostałe repliki na łeb.

W tej się mieści bateria o wymiarach w okolicach 1,3cm x 3,3cm x 8,5cm z wtykiem “mała tamiya”.
Jest takich od groma na rynku.

tak jest bober batka tylko11.1v

Czyli ta tutaj nie istnieje:

http://www.taniemilitaria.pl/pl,akumulator-lipo-7-4v-1500mah-20c-tm-energy,3,3,79,30,9231.html

Tak?

Czyli szukac 11-tki a czy używanie w replice baterii np 7.2 czy 8.4 nie wpłynie korzystniej na żywotność mechanizmu w porównaniu z 11-tką?

kup 7.4 starczy ci gdy masz 11 to masz większy rof a więc co za tym idzie części szybciej się zużywają

Lipo 7,4 w zupelnosci wystarcza do zabawy. Chyba,ze strzelajac chcesz kosic trawe przy okazji,to wtedy 11,1 jest przydatniejsza :wink:

Moja amoeba nawet żywopłot przycina na 11,1V. :slight_smile:

Wygląda to tak jak masz mega rof to magazynek może mieć problemy z podawaniem.