HK-416 które ?

Siema,
Moja ulubiona jednostka antyterrorystyczna właśnie zaprezentowała się z HK-416 no więc jako wierny fan, “rekonstruktor” też chce mieć na wyposażeniu to co oni. A więc do rzeczy. Temat już wałkowałem z różnymi osobami ale jak zwykle pozapominałem. A tu przynajmniej zostanie dla innych użytkowników.

Której firmy HK-416D wybrać? Zaznaczam że interesuje mnie wersja D.

VFC. Tylko.

To chyba nie miałeś w rękach HK416 od Marui :wink:

Jakością wykonania zewnętrznego nie dorównuje w 100% tej od VFC, ale wewnętrznie i zasięgowo jest tak legendarna jak reszta sprzętu od Marui. Co z tego, że ma 280FPS w stocku jak kulka leci celnie na 50m. Nie wierzycie? Zapraszam do siebie lub Osaki jak będziemy na strzelance. Kilku Panów z WTF też może potwierdzić, bo widzieli co ten sprzęt potrafi.

Warto wspomnieć o symulacji odrzutu, którą czuć, a nie tylko trzęsie repliką jak w systemie innych producentów. Działający bolt catch po ostatniej kulce, który odłącza styki. Po zmianie magazynka trzeba nacisnąć dźwignię, aby móc znów strzelać.

Jeśli 280FPS i 50 metrów to za mało to chętnie posłużę pomocą w tuningu. Moje HK do marui ma 380FPS, flat hop, widebore i spokojnie strzela celnie na 65 metrów. Cheers!

VFC?!?!?
Nigdy w zyciu :slight_smile:
Tokyo Marui tylko i wylacznie. Ale to jest najwyzsza polka. Sam mialem jeszcze HK od G&G tez robi robote. Nie kupuj VFC dozbieraj troche i kup ktoras z tych 2. Jak jak Grochu powiedzial chcesz pomacaj jak wyglada i daje rade Nasze HK podejdz kiedys:)

A macie normalne baterie, czy te kombinowane SOPMOD, że tylko oryginalny nimh pasuje?

Jest przejsciowka do kupienia mozna tez zrobic samemu obejscie:) mozna zobaczyc na strzelance. Tak czy inaczej dzialamy na normalnych lipolach.

No, replika za 2 tys to zwykle będzie ok. Ale podobno nowe generacje mają swoje magi.
Raczej myślałem o czymś do 1000.
GFC i BOYI nie dorównuje tm może ale wnętrze mogę zawsze wymienić ( co mam w planach).

Tak maja swoje magi zw na Bolt Catch. Ja swoja od G&G sprzedaje ale juz jest zarezerwowana dla innego forumowicza. Pare dni sie spozniles :slight_smile:

Piorun - 1k postów - stawiasz szampana :stuck_out_tongue:

Osaka ma adapter, ja robiłem to samemu przy pomocy lutownicy. Oba sposoby szybko i łatwo sprawiają, że używamy 7.4V. Co do magazynków możesz kupić adapter, ale wtedy nie działa bolt-catch. Co do ceny to bardziej to była moja odpowiedź na post Ajgora niż sama sugestia :wink:

Dodatkowym minusem TM może być słaba dostępność tanich części. Jeśli chcesz go tuningować to tylko Lonex, Prometheus lub zębatki SHS na polskim rynku za 50zł.

VFC wygląda. Asgejowe rzeczy mnie nie interesuja. Najlepsza replika 416tki na rynku.

Jak chcesz zobaczyć VFC to daj znać(na fb) jak będziecie mieli trening na wiskordzie to wpadnę.

Nie mogę edytować :/// i mówienie o “odrzucie” w replikach elektrycznych jest co najmniej śmieszne XD No ale życie legendą TM też nie jest mądre, ale co kto lubi. Zawsze może kupić GBB 416.

Piorun źle sprecyzowałeś pytanie,chcesz HK-416 do strzelania czy do wyglądu? Jak sam zauważyłes masz każdą opcję

Już rozgryzłem temat:

HK-416 do strzelania (z nawet dobrym body):
-GFC
-BOYI
-SRC

Do wyglądu:
-VFC
-TM

Jeśli chodzi o mnie to ja będę polował na używkę Boyi lub VFC, może trafi się okazja.

Miałem już M27 IAR od VFC i teraz mam G28 GBB i pod względem wykonania to kosmos. Polecam każdemu, szczególnie jeśli jeszcze będzie wkładał kasę w tuning to zrobi sobie perełkę która wygląda i strzela. TM jeszcze nie widziałem ale bardzo bym chciał porównać.

Ja mam od Specny i sobie chwalę. Zero luzów, działający bolt catch, wzorowa nośność… LiPO w zestawie, plakat z półgołą babą… czego chcieć więcej?

Drugiego plakatu :wink:

Specny już widziałem, temat był stworzony wcześniej niż specnowe repliki.

Jeszcze się nie namyśliłem co i jak. Raczej kupię specne.