Malowanie repliki

Siema zajmuje się ktoś malowaniem replik?

Jeśli nie wymyślisz kosmicznego wzoru możesz to zrobić sam.Jak chcesz kosmiczny kup szablon

Podoba mi się wzór taki jak ma jeden z administratorów Nick:wayne

Tylko broń boże nie odtłuszczaj i nie rób jakiś podkładów, chyba że chcesz żeby to wyglądało jak zabawka

Tylko broń boże nie odtłuszczaj i nie rób jakiś podkładów, chyba że chcesz żeby to wyglądało jak zabawka

Zależy od techniki - w przypadku np. hydrografiki to wręcz konieczne.

Wszelkie wzorki z csa to żart.

Pisałem wczoraj z dziewczyną która maluje aerografem, chciałem multicam na emce to zawołała 450 zł :smiley: To podziękowałem.

Wiem że TanieMilitaria też malują repliki cena od 200 do 600 zł.

HAhahaah 600 zł za malownie XD Trzeba być idiotą XD

Jak pisałem pomaluj sam,koszt farby

Wysłannik i parę osób widziało jak pomalowałem swoje G36,M4A1 i M4 CQBR :slight_smile: wystarczy żeby wiedzieć że nie trzeba 600 zł

W necie jest masa filmików z tutorialami jak pomalować replikę plus kupa stron z pomysłami na wzór.

Ja odrysowałem wzór z munduru na folii, wyciąłem, i z takich szablonów malowałem sprayem.

Farby kosztowały mnie 80zł (potrzebowałem 5 kolorów, żeby odwzorować DPMa), a puszek starczyło potem jeszcze dla połowy ekipy…

Przypomnę kilka technik kamuflażu rozpylacza:

  1. Taśma samoprzylepna materiałowa, rolka 20 zł (do wyboru kilka wzorów a może i więcej) Nie uszkadza powierzchni body, poprawia przyczepność do paluchów a zimą metal już tak nie ziębi. Zrywasz ją kiedy chcesz i nakładasz nową. Żadnych brudów i pozostałości. Okleisz w niecałą godzinę.
  2. Malowanie sprayem. Uciążliwe i trudne. Wycinaj taki wzór nożyczkami ]=). Inne rozwiązanie, skorzystać z usług jakiejś pracowni reklamowej z ploterem tnącym, byłoby to precyzyjne i łatwe. Cena 30 zł / m kw. Albo zlecić im taką usługę oklejenia. Poza tym trudno potem sprzedać taką replikę, nie każdemu spodoba się ten wzór i wykonanie.
  3. Wydrukowanie folii samoprzylepnej monomerycznej. Kwestia uszkodzeń, jest dość delikatna i wystarczy na parę miechów. Być może w sprzedaży jest inny rodzaj folii trwalszy. Zaletą tego rozwiązania jest dość łatwa zmiana kamuflażu.
  4. Hydrografika, w Polsce jest kilka firm które się tym zajmują. Nie wiem czy wzory kamuflażu także są dostępne. Droga technologia, ale bardzo trwała (oklejają tym nawet felgi samochodowe)
  5. Taśmy materiałowe z klejem. Dziwnie brzmi ]=) Materiał klei się do siebie, łatwo go nałożyć, zdjąć i powtórnie użyć. Wadą jest mała precyzja, nie przylega ściśle do powierzchni rozpylacza. Cena 30 zł za 3-4 m. Okleisz w 15 min.

Kamuflaż to jeden z istotnych elementów gry, obok taktyki i umiejętności posługiwania się radiem i mapą. Strzelanki toczą się w budynkach i terenach zielonych, w związku z tym może być potrzeba zmiany kamuflażu rozpylacza. Malując go sprayem praktycznie zostaje się z tym kleksem na długo. Stosując taśmę zapewniamy sobie łatwe i szybkie zmiany makijażu repliki. Kamuflaż ułatwia nam zmylenie przeciwnika, ale nieprawidłowo dobrany ułatwi mu wykrycie nas.
Trzeba też wziąć pod uwagę kompletowanie uniformu, oporządzenia pod kątem wybranego rodzaju kamuflażu np. obecnie popularnym jest multicam. Więc wypadałoby trzymać się tego schematu i pomalować replikę w multicam.

Mój sposób na malowanie,wkładam kawałek papieru w lufę,gniazdo maga.Pierwszy raz malowałem na pałe tu brąz tam zieleń itp zasadniczo moje najlepsze malowanie.Potem kombinowanie liście,trawa,przez siatkę.Pomalowałem w sumie 5 replik i z 8 noży+ kilka kydeksowych pokrowców,kilka magów. Wnioski jak ci się podoba to co wyszło fajnie jak nie zmywasz,malowanie czach punisherów itp na gładkich maga ok na pmagach,hexach przyklejany szablon tak to jedne ok drugie straszne.Malowanie przez siebie jest o tyle lepsze że widzisz efekt od ręki.Płacąc dostajesz niekoniecznie to co ci się wydawało(na pewno profesjonalnie i zajebiście oczami malującego)

Możesz pomalować nawet na różowo-żółto, liczy się rozmycie kształtu repliki, uwierz że łatwiej zobaczyć oczojebną zieloną replikę w jakiś śmiesznych taśmach i malowanych farbami do felg niż replikę dobrze pomalowaną w wydawałoby się głupie kolory (brąz+sand). Działa to zarówno w lesie i w budynkach, wiem bo malowałem wszystko od ładownic po multitoole.

Ja malowałem sam replikę, poniżej macie próbkę tego co mi wyszło. Koszt malowania waha się w zależności zużycia farby, lecz z reguły jest to około 80-90 zł za replke . pomalowałem Już kilka replik ta technika i wszyscy są zadowoleni :stuck_out_tongue:. Jeśli jest ktoś chętny to zapraszam :stuck_out_tongue:.