Boczniak

Witam!
Założyłem ten temat, ponieważ chciałbym poznać opinie na temat tych replik od osób bardziej zaawansowanych.
Mam dwa pytania:

  1. Jakie parametry wpływają na zasięg repliki?
  2. Prosiłbym o wybór dwóch najlepszych replik w tym stosunku cenowym oraz kilku słów o nich;
    a) Replika pistoletu GG105 - airsoft, asg, militaria
    b) Replika pistoletu Ruger MK1 - airsoft, asg, militaria
    c) Replika pistoletu G291-CO2 - airsoft, asg, militaria
    d) http://gunfire.pl/product-pol-1152199487-Replika-pistoletu-Combat-Zone-Enforcer.html
    Z góry dziękuje za wysiłek napisania komentarza :smiley:

jak ma to być boczniak do lasu i cqb to jedynie ten pierwszy mieści się w limicie fps

Ma to być boczniak do lasu, a co wpływa na zasięg repliki?

Przede wszystkim napęd boczniaka - największy zasięg i najwięcej FPS będziesz miał na CO2 - startują od około 600FPS

Kiedy właściwie przydaje się broń boczna? Bo mi nasuwają się tylko 2 możliwości (pomijając lans):

  • Mamy ograniczoną mobilność, jest ciasno, nie chcemy wystawać - czyli w szczególności CQB
  • Mamy psychogiwerę z ogromnym fps i jak ktoś podejdzie to używamy boczniaka żeby go z broni głównej nie przestrzelić na wylot.
    W obu przypadkach FPS > 350 się nie sprawdzi, ale też nie jest nam potrzebny duży zasięg. Jakie są jeszcze zastosowania gdzie duży FPS i zasięg się przyda?

Czasami szybciej jest wyciągnąć boczniaka niż przeładować główną

Do lasu??? Po co?
Boczniak głównie jest wykorzystywany w CQB więc limit 350. Jeśli używasz w lesie to po ty by kogoś oszczędzić i nie nawalać z małej odległości z repliki głównej więc znowu max 350fps. Inne zastosowanie jest raczej mało przydatne.
Pistolet ma tak krótką lufę że celowanie z niego na odległość większą niż 20-30m jest bardziej przypadkowe niż zamierzone tym bardziej w tak tanich egzemplarzach.
Więc zastanów się jeszcze raz nad zastosowaniem tej zabawki i jej mocą.
Dobrze by było jak by się wypowiedziała osoba która posiada któryś z tych pistoletów.
Ja osobiście nie wybrał bym żadnego. Moim zdaniem minimum to KJW Beretta M9 z tworzywa:
http://www.taiwangun.com/gazowe-3/replika-m92f-m9-heavy-weight-gas-pistol-kjw?from=listing&campaign-id=19
Szukał bym jednak takiej ale metalowej używki.

Nie ma najmniejszego sensu brać pistoletu konkretnie “do lasu”, bo będzie ona najzwyczajniej nieskuteczna jako replika główna. Z tych wszystkich co wymieniłeś, najlepszą opcją jest pierwszy (GG105), sam biegałem z takim długo i był super, nie ma żadnych bajerów co prawda, odbiega sporo od realizmu, ale jeśli komuś zależy tylko na tym aby strzelał, to wystarczy, ten model prezentuje najlepszy stosunek cena/jakość (oczywiście mam na myśli tą klasę i ten przedział cenowy :smiley:)