Akumulator, zwarcie.

Tak. Order serwisanta już wysłany kurierem do mnie.

Przy wymianie wtyczki w pakiecie Turnigy 3S Li-Po doszło do zwarcia przez ułamek sekundy. Tak przy obcinaniu kabli ( zachowajcie śmiech dla siebie :smiley: ). Zdążyłem je polutować w nadziei, że wszystko będzie ok. Tak jednak nie było. Podłączyłem pakiet i zero jakiejkolwiek reakcji na spust. Odlutowałem te deansy, bo i tak średnio to wyszło. Teraz pytanie co mi pozostaje. Lutowanie ogniw ze sobą czy mogę nowy pakiet wywalić do kosza. Jakieś porady / sugestie?

krótkotrwały impuls nie powinien uszkodzić baterii. Podłącz coś bezpośrednio do baterii, np diodę 12 v albo sam silnik od repliki. Jeżeli nie ma żadnego przepływu prądu, to mogłeś odłamać początek kabla tuż przy baterii. W takim przypadku jest to zazwyczaj do odratowania.

W porządku. Spróbuję z silnikiem.

Następnym razem, jeden przewód walisz lutujesz, następnie drugi ^^
Dioda lub miernik :wink:

Jutro zobaczę z miernikiem.

Napięcie było sprawdzane na mierniku i kiedy jest podłączona do ładowarki to oczywiście jest napięcie (12,85V) ale to jest prąd z ładowarki, a bateria to wtedy tylko przejście. Bez ładowarki napięcie wynosi 0. Kable nie są raczej popalone a więc to coś w środku. Co ciekawe podłączając do ładowarki to ładowarka jest w stanie czuwania (nie ładuje). Myślę, że można coś z tego zrozumieć. Czuję, że szykuje się nowy pakiet. Jaka diagnoza z waszej strony?

nowy pakiet do kupienia

nie wyrzucaj tego, jeżeli napięcie =0 to coś jest nie tak.
Czym mierzysz napięcie? Masz multimetr? Jak masz to ustaw na tą opcje:
http://screenshot.sh/ofpkY9tHOJDVX - zaznaczyłem w kółeczku
I przyłóż tak, jakbyś mierzył napięcie. Powinno piszczeć. Jak nie piszczy, to przystaw kabelki odwrotnie. Obserwuj przy tym ekran, czy pokazują się jakieś cyferki.

I powiedz czy piszczy jak połączysz sondy, żeby mieć pewność, że ustawiłeś dobrą opcje, i sondy są w dobrych gniazdach.

Hmm, może upalone przy pakiecie przewód? Zwarcie krótkotrwałe nie powinna zniszczyć pakietu, może po prostu przewód przy pakiecie. (Wiewiór Zut? Jak tak to który rok i jak kierunek)

Jak będzie piszczeć, to przewód jest w porządku.
3 Automatyka i Robotyka

Zamówię raczej nowy ale z tym spróbuję coś podziałać. Nie jestem tutaj specjalistą i rozważam opcję oddania go do odpowiedniego serwisu, gdzie mógłby on zostać naprawiony, za rozsądną kwotę. Z miernika miałem okazję skorzystać na prośbę , która nie do końca wiedziała co w tym przypadku zrobić.

Jak coś się zmieni dam znać.

Co z tym akumulatorem?

Leżakuje w pudełku. Już dawno kupiłem nowy a z tym jak na razie nic nie podziałałem.