Zmniejszenie fps

Witam.
Od niedawna jestem dumnym posiadaczem Specna Arms Sa-B01. Lecz moja Specna jest inna i postanowiła mieć 370 fps na krótkiej sprężynie zamiast podawanych przez producenta 310.

I w tym monecie pojawia się pytanie do was. Jak mam zmniejszyć moc repliki do 350 fps? Jednak chcę używać jej do CQB i lasu więc żadne rozszczelnianie nie wchodzi w grę. Zastanawiałem się czy nie przyciąć odrobinę sprężyny lub zakupić cięższe kulki.

Co wy na to?

Nie wiem ile razy będzie trzeba to powtarzać. Moc repliki nie zależy od masy zastosowanych kulek. Moc jest stała bez względu na to, czy strzelasz na 0,20g, 0,25g czy innych. Masa kulki wpływa na tor lotu, przez co do mocniejszych replik potrzebujesz cięższych kulek, jednak fakt użycia cięższych kulek nie zmienia mocy repliki.

Co do pytania - kup dowolną sprężynę typu M90, zamontuj ją bez rozbierania GB i voila! Sprężyna SHS drogo Cię nie wyjdzie:

Administracja i tak zmierzy moc twojej repliki na kulkach 0,2 g czyli nic nie zdziałasz takim kantem.

Więc tak jak wyżej Herod napisał, jak nie m90 to jest jeszcze m80 wiec nie problem.

Wielkie dzięki za odpowiedź oraz przepraszam za tak banalny błąd :smiley:

rozwiązanie masz dwa:

  1. kupić nową sprężynę
  2. przyciąć tą co masz teraz, lecz najpierw musisz wiedzieć ile chcesz mieć fps i jaką sprężyna długość i ile teraz generuje fps. Możesz to bardzo prosto ze wzoru: (ja przyjmę, że sprężyna ma 30 cm i 420 fps a chce 350)
    420 fps ---- 30cm
    350 fps ---- x (teraz górna lewa razy dolnej prawej równa się dolnej lewej i górnej prawej, jakby co duży X to mnożenie)
    x=420 fps X x= 350 fps X 30 cm /:420 fps
    x= 25 cm
    odp: aby uzyskać 350 fps potrzebuje uciąć sprężynę o 5 cm.
    mam nadzieje, że pomogłem
    :slight_smile:

@nonoxx Nie tnij sprężyny, kup nową

@moro Skąd założenie, że ściśnięcie sprężyny jest proporcjonalne do ilości fps? Dodatkowo, przycięcie sprężyny pozbawi ją “stópki”, dzięki której może leżeć prosto i obracać się wokół własnej osi.

Gdyby tylko mechanika była tak prosta jak matematyka w gimnazjum, co nie Wiewiór? Życie byłoby takie proste :smiley:.

Tylko problem polega na tym że mam założoną sprężynę M90 którą dostałem razem z repliką. Na dokumencie dodanym razem z repliką mam podane że na długiej sprężynie wyciska 430fps zamiast 410. I to mnie zadowala jeżeli chodzi o las. I nie wiem jakim cudem, na krótkiej sprężynie osiąga 370fps. Możliwe że sprężyna którą dostałem to wcale nie jest M90, lecz nie mam pojęcia jak to sprawdzić. Zakupie zatem nową, krótką sprężynę. Oraz myślę nad zakupem używanej, zbitej sprężyny.

Nie ma po co. Kup m90 SHS i powinno być w porządku. Dużo Cię to nie wyniesie,

Kombinujesz nie potrzebnie. Sprężyny się nie zbijają tak łatwo. Nawet jak na pół roku zostawisz naciągniety tłok w replice.

Ok. Zamówiłem sprężynę. Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc.