Pistolet uniwersalny - jaki?

Zbliżają się święta i trzeba prezenty szykować. Mam gazowego Colta, ale to chyba nie to bo moc jest za duża zdecydowanie na krótki dystans. Przewertowałem internet i chyba jesli dobrze kombinuję idealna byłaby dla córy replika w okolicach 300 fps na greengaz , ale nie jestem pewien… myślałem o modelu Glock 18c z blowbackiem i opcją strzału seryjnego. Ale potem pomyślałem, czy zamiast gazowego nie wziąć elektryka , no ale wiadomo będzie pewnie słabszy. Jak mówię chiałbym by był to model uniwersalny w teren i do budynku, bo moim zdaniem tym Coltem to można krzywdę zrobić. Czy taki seryjnie strzelający Glock będzie dobrym wyborem?


edit: a może nie bawić się w bajery automatów - pistoletów… choć widząc parę filmików na YT pewnego snajpera, który go używał jako broni bocznej dostrzegłem iż ta opcja daje taktyczna przewagę w rozgrywce. Mnie się ta funkcja podoba, ale to nie ja będę z tego strzelał.

Polecam Glocki od WE, są na greengas a ich moc to 280-300 fps zależy od temperatury otoczenia i szczelności układu.
Jak większość na forum poleci właśnie ten pistolet.

Polecam generacje 4 bo guzik jest większy i można go przełożyć na drugą stronę (leworęczni).

Jeśli chodzi o model to już preferencje użytkownika(ale je opisze)
17- duży, semi
18- duży , semi/auto
19- mały , semi - jest o ok 2 cm krótszy (zamek) i mniejszy chwyt, dobre dla kogoś kto ma małe ręce.
i powinien być jeszcze 23 - mały , semi/auto ale nie widze go w sklepach.

Te z auto są troche bardziej awaryjne niż te bez. Mój glock działa od 3 lat bez awarii, oczywiście raz na rok robię serwis/przegląd.

Natomiast jeśli chcemy coś innego to może

VFC FNX 45:

Tokyo Marui FN Five - Seven

WE XDM 4.5

Linki prowadzą do prezentacji repliki w wykonaniu Heroda.

Polecam również Beretta:
http://www.taiwangun.com/pistolety-gazowe-2/replika-m9-vertec-full-metal-gas-blow-back-airsoft-pistol-kjw
Dobra sprawdzona konstrukcja. Dodatkowo wzmocnione części przystosowane do magazynków na CO2. Więc jeśli wytrzymuje co2 to na green Gazie tym bardziej działa bezawaryjnie. Miałem taka. Jest jednak większa od Glocka 17.

Musisz pamiętać, że Glock 18C jest bardziej awaryjny od Glocka 17.

No właśnie wraz z Coltem nabyłem dla córy Glocka 17 w wersji sprężynowej - takiego używali “od biedy” na obozie i bardzo go lubi - przyzwyczaiła się znaczy. Na strzelnicy tej ostrej za lokomotywownią też wybrała Glocka do pierwszego strzelania, choć instruktor dał na drugi ogień jeszcze inny - niemiecki pistolet, by coś innego popróbować. W każdym razie jej za bardzo nie zależy na tych seriach, więc pewnie jak radzicie wezmę na Mikołaja polecaną 17stkę - po co eksperymentować, jak twierdzi , że jest wygodna… Chcę by był koniecznie jednak blowback bo sama stwierdziła na strzelnicy , że z “kopem” strzelanie jest przyjemniejsze…

18C jest bardziej awaryjny podczas częstego strzelania na auto.

Dobra wezmę zdecydowanie G17 green BlowB. Córa widzę od ranka strzela sobie radośnie w pokoju do tarczy ze sprężynowca i mówi , że go lubi… to co będę kombinował.

Powinno być w porządku. Wybór dobry :wink:

Nie ma co się zastanawiać. GLOCK 17 WE

A ja powiem tak: wejdź na jakikolwiek sklep internetowy (Gunfire, Specshop, et cetera), wybierz jako producenta Tokio Marui (nie ma złych replik od Tokio Marui, więc nie będziesz musiał martwić się o jakość i wytrzymałość), zawołaj córkę i zwyczajnie zapytaj się jej, który pistolet jej się podoba (tylko przygotuj się na inny przedział cenowy). Nie ma co ukrywać, że kobiety w pierwszej kolejności wybierają to, co im wpadnie w oko, a potem myślą o innych aspektach. Według mnie Glocki są straszliwie oklepane, ale jeśli Twoja córka wybierze Glocka to okej, co się komu podoba.

Mi się marzy HK45 od KWA/umarex :wink: Co racja to racja. No ale jak się podoba klocek to co poradzisz? XDM też spoko ale co kto woli. O gustach się nie dyskutuje.

A mi to się marzy HK MK23 SOCOM z blow backiem, albo VIS. Może kiedyś się doczekam. :slight_smile: Jednak jest jak mówisz - co kto woli i o gustach się nie dyskutuje. :wink:

EDIT:
Część rozmowy o Pistolecie VIS została wydzielona do tego tematu:

//Piorun