Beryl wz.96 od Aresa

Co sądzicie o takim Berylku.
Nie chcę się bawić w to, a podobno Berylek od Aresa (fakt, że drogi jak cholera) jest spoko.

Co wy myślicie o tym?
Dodam, że nie jestem jakoś obcykany w przerabianiu i byłoby mi ciężko przerobić RK-05.

Jeśli chcesz beryla, łykaj go tym bardziej że dzis zbudować beryla jest bardzo trudno ze względu na brak części. Więc właściwie nie masz wyboru.

Będę dłuuugo zbierał :stuck_out_tongue:
Z bebechami jak tam jest, ja słyszałem, że ładnie lata z nowym silnikiem i sprężyna 130… Podobno wtedy ma ok 470 fps i trzeba brac 7,4 bo to wiertarka o.O

Jaką najlepszą sprężynę do tego? Precke i silnik? Zrobię sobie kosztorys :smiley:

A na stocku to nie łaska? Chociaż jeden sezon… :sunglasses:

Chce sobie zrobić kosztorys, przeciez nie bede mial tyle hajsu odrazu. Chce wiedziec ile mniej/wiecej bedzie mnie kosztowała replika żeby spełnic moje oczekiwania. Chodzi o 480fps, precka i ie jakis straszny rof.

a na chuj ci tyle w szturmówce? Co z wami?

W ASG nie biega się z wiatrówkami, kurna kiedy to do Was dotrze? Ostatnio na Krzekowie biegałem z GB generującym śmieszne, według niektórych, 260-290 FPS i jechałem ludzi jak chciałem :slight_smile: Do lasu 400 FPS to taka przyzwoita i rozsądna wartość moim zdaniem.

Tak dokładnie większość miała repliki CQB i było zajebiście mój aksu 330fps.

Bo do zabawy potrzeba ludzi a nie fpsów :smiley:

kupa sprzętu nic talentu, i po jakiego grzyba ci tyle fpsów jakoś strzelanka na zakończenie roku pokazała że nie potrzeba mieć dużo fpsów żeby zbierać fragi :stuck_out_tongue:

przypominam że temat dotyczy Karabinu Beryl od firmy Ares nie ilości fps czy jakimś farmazonom o tym jak kto ma grać !!
wszystkie posty poza tematem zostaną skasowane !!

Tu nie chodzi o lans itp. Jasne jest, że z 10 metrów nie strzele w manego, do CQB mam Glocka.
Udzielcie mi pomocy w sporządzeniu kosztorysu, podam wam kolejność wymiany części wew, a wy podajcie mi najlepsze firmy , a najlepiej konkretne części pasujące:

  1. Silnik
  2. Batka z 11.1V na 7.4V (tylko jeśli prawdą jest to, że po wymianie silnika na batce 11.1V ta replika jest wiertarką)
  3. Precka (polecali promyka)
  4. Sprężyna 120, ewentualnie 130 (w stocku jest 120 ale pewnie gówno jakieś)

Teraz zewnętrzne:

  1. Ris na pokrywę zamka (dedyk, lub przerobię szynę od wersji palnej)
  2. Kolimator/ACOG - tutaj leci pytanie: Co waszym zdaniem jest lepsze?

@Barakuda - Tak wiem, i jeszcze raz dzięki za pomoc :smiley: Tak drogą replikę, będę serwisował, a nie bawił sie sam.
Nie widze opcji edytuj, więc proszę, o sklejenie posta i przeniesienie tematu, do forum “Tuning”, bo teraz rozmawiamy na ten temat.

Dziękuję wszystkim za pomoc i poświęcony czas :slight_smile:

Sprężyny tylko Guardera. Myślę, że M130 nie jest Ci potrzebne. 120 w zupełności wystarczy, a i bebechy oszczędzisz.
Bateria Li-Po w zależności od preferencji 11.1, lub 7.4. Użytkuję lipolka firmy Turnigy i jestem zadowolony (zresztą nie tylko ja).
Co do precki, to promyk jest dużym wydatkiem, aczkolwiek warto. Na starcie odradzam JBU - mam i żałuję, że mam.
Madbull jest znośny, ale nie na dłuższą metę (szybko się ściera). Deep Fire robi dobre precki, z tego co wiem.

Moim zdaniem lunety w airsofcie są średnio przydatne, ale ACOG 4x32 z kolimatorkiem u góry byłby chyba kompromisem.

Lunety sa bardzo przydatne ale do max x4, świetnie widać przez nie terminatorstwo.

\jeśli chcesz faktycznie tuningować to zastanowił bym się nad używanym.

ja serdecznie polecam każdemu acoga 4x32 + kolimatore świetna sprawa :slight_smile: ap ropo beryla to polecam miałem custom piękna sprawa :slight_smile: trochę ciężki ale ja tam mam sentyment :stuck_out_tongue: bebechy to już nie moja kwestia :smiley:

Na 100% biorę nówkę Aresa z http://www.salonasg.pl/index.php?p1395,beryl-asg-ares
Przez pierwszy sezon zostaje stock, tylko kupuję szynę i ACOGa lub kolimator, tylko nie wiem jaki wyglądałby lansiarsko na Berylku.
Myślałem o Celownik kolimatorowy typu A.C.O.G. - czarny - airsoft, asg, militaria
Będzie git?

W sumie na sam początek planuję taki zakup:
Beryl wz.96 ze strony którą podałem.
Ze 4 midcapy.
Szynę i kolimator (link podałem)

Za to wszystko wyszłoby (1850 + 200 + nie wiem ile szyna, licze 350 i 150) ~2500
czyi 2600 z przesyłkami. (Boże, ile bede musial na to zapierdzielać…)
Moze macie inny pomysł co do ACOG lub kolimatora? Bo może któraś z waszych propozycji mi się spodoba :smiley:

zamiast acoga polecam eotech tylko i wyłącznie ze względów estetycznych :stuck_out_tongue: nie widziałem w sumie acoga na berylu umnie siedział eotech i było wyśmienicie :slight_smile:

Dokładnie Acog na berylu to jedynie luneta i to ze względów jej funkcjonalności ale wyglądać będzie mało koszernie. Jeśli koli to tylko eotech. Szynę szukaj używaną na wmasg lub allegro tyle że trzeba ją delikatnie skrócić ale to nie jest wielki problem mogę pomóc jak by co.

O fajnie, dzięki. Skroić czy przedłużyć? Bo już nie pamiętam, ale czytałem o tym. Czyli zamias ACOG’a będzie eotech :stuck_out_tongue: