Honey Badger AM 013 ARES/Amoeba

Jako, że mam zamiar sprzedać moje dotychczasowe cacko nasuwa mi się to co ma być lepszą i ciekawszą alternatywą niż ukochana M4 Specna Arms. Moim celem jest nabycie czegoś z wyższej półki w czym nie będę musiał wymieniać wielu części wewnętrznych jaki i zewnętrznych aby być usatysfakcjonowany zarówno osiągami jak i wyglądem. Mój budżet wynosi ok 1200 zł za samą replikę i doszedłem do wniosku, że właśnie ‘Emka’ Amoeby będzie najlepszym rozwiązaniem nie tylko ze względu na oryginalność ale również części wewnętrzne, systemy których nie ma w wielu innych modelach za tą cenę. Jak mogłem się dotychczas przekonać zdecydowanie wykonanie stoi na bardzo wysokim poziomie. Na + jest tu lufa wewnętrzna 6.03 mm, okablowanie niskooporowe, system szybkiej wymiany springa, układ ASCU, procesor, który pozwala zaprogramowanie na strzelanie burst’em, przyjemna waga ( 2,250kg ) dająca sporą poręczność, unikatowe wykończenie ( różne przetłoczenia, chropowate powierzchnie ). Jedynymi minusami są tu korpus z polimeru ( jednak zapewne wytrzymalszy niż nie jeden ZnAl ) i mało miejsca na baterię ( 1100 mAh 11,1v or 1300 mAh 7,4 v ).

W grę wchodzi również tuning i wiem, że zmieniłbym kilka rzeczy na wstępie co powinno dać przyzwoity efekt i dostateczny ROF:
-zębatki 100:200 SHS
-wtyki T-Dean’s
-LiPo 11,1v
-gumka G&G (mam)
-dysza emkowa doszczelniona od SHS’a
-metalowa głowica tłoka CNC SHS

Później doszedłby pewnie lepszy silnik Hi-Speed i jakiś lepszy dystanser. Wydaje mi się, że taki gearbox powinien mieć wysoką kulturę pracy i dać satysfakcjonujące efekty
Całość wyniesie mnie 1330 zło ciszy

Mimo wszystko powinno być git :> Napiszcie sami co o tym sądzicie oraz czy mieliście styczność z produktami Amoeby airsoft :wink:

Osobiście nie miałem w rękach tej repliki, ale dużo o niej czytałem i oglądałem prezentacji, bo chciałem zakupić do rozgrywek cqb.
Wielkość i waga jest idealna do cqb, tak jak to napisałeś :slight_smile: Plastikowe body nie musi być takie złe, jeżeli nie rzucasz repliką o ziemię to nic nie pęknie, a dodatkowo body z tworzywa daje tą lekkość.
W środku nie ma ASCU, jest to podobny układ EFCS, z ASCU replika byłaby droższa. Układ ten również wymaga zewnętrznego programatora do ustawienia bursta, w ASCU robisz to spustem - ale kupując AM 013 chyba jest możliwość podania sprzedawcy jakie chce się mieć funkcje na poszczególnych trybach.

Wrzuciłbym plastikową głowicę tłoka, jeżeli chcesz 11,1 używać, nie wiadomo ile wytrzyma stockowy gb, a plastikowa głowica pracuje ciszej i robi mniej szkód szkieletowi i pozostałym częściom wew. - oczywiście szybciej się zużyje niż metalowa, ale chyba lepiej zapłacić 30zł za głowicę niż 10x więcej za szkielet gb :wink:

Reasumując: bierz :smiley:

Racja… Nie ma ASCU, za to EFCS ma wbudowany układ mosfet. Reakcja na spust w tej replice jest po prostu tak piękna, że aż miękko w sercu się robi :smiley:

Wookie, używasz pmag’ów amoeby/aresa. Jak się one sprawują? moje są troszkę styrane i nie wiem czy brać beta project ( tańsze mag pul’e ) czy te od amoeby ( bez atrapy naboi 40 zł a z 80 zł ). Zewnętrznie widać, że w tych droższych Amoeby ammo jest pod kątem ‘poukładane’ a bata project’y na chama jeden pod drugim. Są też mag pul’e te lepsze 100zł/szt. i podają podobno wyśmienicie do tego są niezniszczalne ale bez atrapy ( chyba ).

Używam tych amoeby bez atrap naboi za 40zł, ujdą w tłoku - musiałem jedynie podkleić dookoła jedną warstwą izolki, bo latały w body na boki i nie podawały kulek. Teraz podają normalnie, ogólnie polecam :smiley:
Beta project podobno są kozackie (po opiniach)

Więc chyba bym się skusił na razie na te za 40 zł i powinny podawać ładnie kulaski. Jak będę miał stosowny aparat to po miesiącu bym cyknął kilka fotek i zrecenzował. Może kupiłbym z jeden ten za 100 zł ( podobno samochodem można po nim jeździć - nic ) i porównał. To takie plany tylko ale wyszło by to może za 2-3 miesiące, bo teraz replika się liczy najbardziej.