Czy ktoś na forum posiada lub posiadał G18C GBB?

moje ostateczne pytanie co do replik bo wydaje mi się że już niezły burdel jak na razie wyrządziłem w tym temacie :smiley:

Mam pytanie co do awaryjności właśnie G18C od WE gazowego :slight_smile:
pewne jest że już przez najbliższy czas napewno nie kupie karabinka gazowego ale owy G18 jest przecież pistoletem i czy jeśli ktoś go posiada prosiłbym aby wymienił wszystkie jego wady oraz zarzuty ponieważ mam naprawadę wielki dylemat czy wybrać colt’a m1911 czy właśnie glock’a w którym mi zależy głównie właśnie na full auto

Od siebie dodam, że jest to klamka warta uwagi i nie zaprzeczą ( chyba :stuck_out_tongue: ) temu inni forumowicze jak i posiadacze G18C od WE. To już chyba legenda i nie ma co się zastanawiać. Jeśli będziesz rozsądnie z niego strzelał ( nie sypał non stop full auto kilkanaście magów na grę ) i o niego dbał to powinien posłużyć :wink: Jeśli chodzi o wybór Colt’a 1911 i G18C od WE to zdecydowanie Glock.

do colta bym dopłacił i wziął już od KJW ale miałem taki dylemat ponieważ do obu broni mam sentyment (oczywiście z gier bo osobiście większość forumowiczów pewnie brało zainteresowania airsoftem właśnie od gier)

i właśnie do colta mam największy sentyment, nawet mi nieco lepiej w dłoni leży (G18 też jest mimo to wygodny) ale Glock wydaje się być raczej praktyczniejszy tym bardziej że mam AW.308 :slight_smile:
co do strzelania to jestem prawie że pewien iż będę strzelał pojedynczo a jedynie w CQB polece seriami 4-5 kulek i to też wydaje mi się czasami :smiley:
jedyne full auto to pewnie by było wtedy kiedy bym pojechał do kuzyna który jest dużo młodszy i też się interesuje militariami, to tam na 100% max 2 magi poleciały by full auto a reszta to pewnie i tak pojedynczy albo serie :slight_smile:

podsumowując to faktycznie wezme glock’a tak jak ty mi mówisz, głównie go wezmę ze względu możliwości full auto. Nie da się ukryć że na strzelance wogóle się nie zdarzy że chociaż raz nie wystrzelę tych 7 naboi serią ale zawsze wiadomo że strzelając pojedynczo to mamy pewność że trafimy, będę się oczywiście tego stosować :slight_smile:
Prawdę mówiąc to tak czy siak będę miał colta oraz glocka tylko taki miałem problem który wcześniej (kupie tak mniej więcej na moje urodziny czyli 8 września, a colta na święta :slight_smile: )

no cóż, pewnie każdemu nie chce się czytać moich ostatnich linijek jak to kupuje obie bronie ale wielkie thx.

jakby ktoś miał jeszcze jakieś uwagi dotyczące glocka to prosiłbym abyście pisali ponieważ mogę się jeszcze nawrócić która broń pierwsza :smiley:

Husarz - parę uwag.

Mamy piękny polski język. Ortografia widzę, że nie jest Ci obca (w przeciwieństwie do kilku innych osób z forum), lecz zwróć proszę uwagę jeszcze na składnię i gramatykę. Jeśli chcesz być dobrze zrozumiany i chcesz, aby inni Ci pomogli buduj konkretne i zwięzłe wypowiedzi.

Co do sedna Twojego pytania - sam posiadam zarówno Colta 1911 WE jak i Glocka 17 WE.

Glock to dobra klamka w dobrej cenie. Czasami zdarzają się egzemplarze gorzej wykonane, czasami wadliwe. Daleko jej do jakości Tokyo Marui. Wiem, że 18C jest wadliwym model, ze względu na tryb automatyczny. Najważniejsze elementy są bardziej wysilone ze wględu na tryb auto. Łatwiej więc o awarię. Tryb auto częściej powoduje syfony.

Colt to kawał ciężkiej klamki. Jest jednak bardzo awaryjny. Mój egzemplarz jest z roku 2006 i do tej pory strzela. Wymieniłem w nim tylko dla spokoju cylinderek i jego sprężynki. Niestety jest bardzo kapryśny i nie lubi temperatur poniżej 15 stopni. Jeśli już jednak strzela to kopie najsilniej z krótkich z jakich miałem okazję strzelać (może oprócz Desert Eagle’a TM) i niesie najdalej.

Dla porównania - z nabicia gazem jednego maga Glocka wystrzelisz w optymalnych warunkach 3-4 magazynki kulek (20-kilka kulek mieści mag), natomiast z Colta max 2 magazynki (mag mieści max 14 kulek).

Do Glocka łatwiej o wszelkiego rodzaju akcesoria. Do Colta magazynki chyba nieco tańsze o ile pamiętam. Z dostępnością części zamiennych do obu jest tak samo łatwo. Specshop ma większość części.

Podsumowując - Colt tylko jeśli jesteś w nim zakochany i gotów wybaczyć jego awaryjność. Glock 17 (nie 18C) to głos zdrowego rozsądku i praktyczność.