G36 od SRC. Pytanie o optykę.

Witajcie. Zakładam ten temat z pewnego technicznego powodu. Mianowicie chodzi o optykę w tejże replice. Luneta jest dość użyteczna, głównie do obserwacji, jednak nie zawsze wygodnie się z niej celuje. Karabin osiada też prymitywny (ale zawsze) przeziernik. No problem jest tylko taki, że z tego przeziernika nie da się skorzystać. Bo zasłania go szyna RIS. Kłopotu by nie było, gdyby została zaprojektowana w sposób umożliwiający łatwy demontaż, tak jednak nie jest.


Tak to właśnie wygląda. Tu pojawia się moje pytanie. Czy ktokolwiek miał do czynienia z tego typu mocowaniem, rozbieraniem optyki w G36? Zależy mi na tym, żeby ściągnąć tą szynę, bo na mały kolimator mnie nie stać, poza tym i tak przyrządy celownicze są już osadzone dość wysoko względem lufy. Ewentualnie w grę wchodzi wymiana modułu lunety na szynę ris z celownikiem mechanicznym. Jeśli miałby ktoś taki do odsprzedania (używany najlepiej, bo ostatnio niestety groszem nie śmierdzę :/), to chętnie rozważę taką możliwość.

No i ostatnia sprawa. Czy zna ktoś człowieka bądź firmę, która para się serwisem optyki, lunet? Posiadam taką lunetę:

No i nie mogę złapać w niej w ogóle ostrości. Ani w oddali ani na krzyżu.

pozdrawiam :slight_smile: