Opinie na temat G36 jg i AUG

cześć zastanawiam sie nad tym http://www.taiwangun.com/zestaw-startowy-jg608-z-niezbednymi-dodatkami?from=listing&campaign-id=19 oraz AUG . Prosiłbym o jakies opinie na temat tych 2 replik oraz czy w/w zestaw bedzie dobry na początek? czy lepeij kupic samego stocka? ( mam długie łapy wiec cieżko z tą wersją C ale nie bedzie źle)

Sama replika jest dobra na początek, zarówno AUG jak i G36.

Co do zestawu - ja bym go nie brał:

  • na kolimatorach się nie znam, ten mi się po prostu nie podoba :wink:,
  • zawieszenie na start jest ok,
  • bateria - nie szedłbym w NiMHy, strzelam od ponad roku na LiPo, nigdy nie miałem problemu z tymi bateriami, koszt nie jest dużo wyższy
  • google - nie brałbym ich, bezpieczeństwo oczu to podstawa i nie mam zaufania do tych chińskich wyrobów.

Jeśli byłbyś zainteresowany G36, to mam wersję K na sprzedaż, do obmacania na dowolnej strzelance, jak dasz mi wcześniej znać

KMK - pamiętaj, że do repliki w zestawie ciężko dostać LiPo, szczególnie jak mówimy o replikach JG.

Co do zestawu:

  • Giety od JG są kozackie. Mam ten sam model (G608) i jestem bardzo zadowolony. Body wytrzymałe, w środku metal, i części dobrze wykonane (ja od kupna nie wymieniałem w swojej nic, i śmiga idealnie)
  • Kolimator wygląda na porządnie wykonany, nie mniej nie chcę się wypowiadać, bo się nie znam. Z resztą nie przepadam za otwartymi.Z resztą gietka ma całkiem nieźle wykonane przyrządy celownicze, więc ja latam bez kolimatora.
  • Zawieszenie spoko.
  • Akumulator NiMh… no cóż, jak pisałem wyżej, ciężko dostać LiPo do zestawu, nie mniej radziłbym Ci wbić się w przyszłości w LiPo - NiMhy są mniej wytrzymałe, a jak nie rozładowywujesz baterii przed ładowaniem, to już w ogóle siada batka.
  • Magazynek i kulki to standardowy zestaw
  • Te okulary to syf, radziłbym Ci kupić nowe i tak (polecam od siebie Bolle X800)

Podsumowywując: gietka spoko, nie mniej brałbym samą gietę z tego zestawu, bez tego kolimatora. Gietka za 338zł dostepna tutaj.

Ok czyli raczej żeby było wygodniej wezme wersje K wymienie łozyska bo sa plastik i gumke na start a potem wbije sie w lipo narazie na stockowej tez troche pojedzie.

Zależy jak wolisz. Dla mnie np G36K jest za długie, wolę G36C :smiley:

Chciałbym mieć tyle miejsca na baterie w swojej eLce jak w Giecie od JG :smiley:
Krzysiek w swojej ma trzylistkowe LiPo 2000 mAh i jakoś się mieści bez problemu.

Napisałem, że w zestawach raczej nie dają LiPo, a nie że nie ma miejsca :smiley:
Czytaj uważniej

AUG bardzo fajnie wygląda, ale tylko z daleka. Miałem okazje pomacać i nigdy bym tego nie kupił, spasowanie na średnim poziomie, do tego wypadające piny (łączące 2 części repliki). Urywająca się rączka. Wbudowana kolimatoro-luneta to dno. Widziałem też, jak właścicielowi kilka razy wyleciał magazynek, nie wiem czy to wina repliki czy właściciela.

Nie słuchaj, że JG to jakaś świetna marka, bo to jest niedorzeczne. Powiedziałbym, że JG to repliki budżetowe. W tej cenie porozglądałbym się jeszcze za replikami firmy “cyma” [CM] są o klase lepsze.

Wiewiór - mowa o Gietach, nie o Augach. Są produkty danej firmy lepsze, są i gorsze. Giety od JG są kozackie, tak jak Cymy kałachy :slight_smile:

Popieram Wiewóra. W moim AUG-u luzy musiałem izolką niwelować, odlewy plastiku niedokładne, rączka przeładowania lata jak żyd po pustyni :frowning: Na żadnej strzelance jeszcze nie był (jedynie strzelałem przed domem w celu ustawienia lunety) a w hicapie pękła sprężyna (przestał podawać kulki), są problemy z single, raz strzela, kilka razy nie (wyczytałem, że trzeba gdzieś coś podgiąć przy spuście albo styki), hop up przestał podkręcać (małe badziewie obluzowało się w komorze hop up), problem z pinem łączącym dwie części repliki o którym wspomniał Wiewiór również i u mnie wystąpił :smiley: Lubię grzebać, więc wszystko na bieżąco poprawiam, ale jeśli ktoś wymaga bezobsługowej repliki to raczej bym odradził. No chyba, że akurat trafiłem na taki egzemplarz xD

Kupiłem wersję RIS, więc o lunecie i rączce się nie wypowiem, a pin łączący obie części repliki naprawiłem, używając bolca blokady tłumika z AK i sprężyny z długopisu :smiley:

O AUG chodzi mi o wersję bez lunety z szyna na górze (1G ) ale jak mowiecie że tak slabo to się zastanawiam nad AK jeszcze

A g36 boyi ktoś coś wie

( sorry za brak interpunkcji pisze na telefonie )

Mam g36c g001 ebb od Boyca. Powiem Ci tak, na pierwszy ogień leci wymiana gumki hop up i komory + standardowo bateria. Po tym “upgrejdzie” ta gieta to marzenie :smiley: . W standardzie masz system szybkiej wymiany sprężyny oraz elektryczny blowback :smiling_imp: . Mam ją już od 3 miesięcy i strzelałem się w temperaturze ~0 stopni. Jak narazie nie zawiodłem się.