Pdi 6.01 lufy precyzyjne

Chciałbym zapytać posiadaczy luf pdi co moglibyście mi o nich powiedzieć I czy jest ogromna różnica między np. Promykiem.

Przy semi lepsze, przy fullauto gorsze.
Nie potrafię powiedzieć tylko, czy uzasadniony jest ten 2-3krotny wydatek przy takiej różnicy skupienia.
Ogólnie to górna półka, więc poza edgi wątpię, czy coś innego idzie tu wymyślić.
Jakbyś nie miał co zrobić z tysiakiem, to mam jedną długą nówkę nieużywkę w zapasie.

Potrzebuje 455mm Ale jak nie ma takiej różnicy między pdi A promykiem to lepiej zrobic dziare

Nie zgodze się ze stwierdzeniem, że nie ma róznicy między promykiem a PDI. Oczywiście jeżeli porównujesz PDI 6.01 do Promyka 6.03mm to już popełniasz błąd :wink:

Średnica 6.01 gwarantuje Tobie świetne skupienie na krótszym dystansie, ponieważ kulka ma stabilniejszy lot w pierwszej fazie lotu (pierwsze 30-40m), ale potem zaczyna wariować. Na dalszym dystansie skupienie jest tak dobre jak promyka (na 50m), ale to głównie dzięki jakości i precyzji wykonania.

Średnica 6.03 uchodzi za uniwersalną. Jest dobra na krótkim i na dalekim dystansie, dlatego po 40 metrze celność PDI jest tylko znacznie lepsza.

Jeżeli szukasz lufy do snajperki to rozglądnij się za KMHead 6.04mm lub PDI 6.05. Ja stosuje od bardzo dawna drugą opcję i nie narzekam na celność przy małej ilości fps, bo kulki i tak dolatują :wink: P.S. Tak, KMHead jest pokryty w środku teflonem, ale nie takim szajsowatym jak Madbull. Jeżeli nie wsypujesz piasku do lufy to będzie się trzymał, bardzo, bardzo długo.

Ostatnio wszedłem w posiadanie LambdaOne 6.01 i jest praktycznie takie same jak PDI 6.01. Podobno robione sa w tym samym warsztacie i dopiero przy strzelaniu do tarczy oraz mierzeniu odległości między trafieniami możesz zauważyć różnicę. Kosztują tyle co promyk. Zresztą sprowadzając lufę od dystrybutora PDI wychodzi Ci 220z-250zł za lufę PDI. Po prostu w Polsce jest duża prowizja “od fajności”.

Dzieki groszek wlasnie na taka odpowiedz liczylem. W snajperce mam maple leaf crazy jet. Szukam lufy 455mm do mojego kalacha bo narazie wsadzilem tam promyka 363mm cylinder 0. Poszukam tej lufy pdi 6.05mm ale groszku mam jeszcze pytanie. Czemu pdi 6.01 a 6.05 sie tak różnią w cenie. Rozumiem że do wykonania wezszej lufy potrzeba więcej precyzji Ale…?

Różnica między 6.01 (226zł), a 6.05 (168zł) u dystrybutora jest nieduża :wink:

Ceny sprawdziłem dla luf o długości 285mm.

no wlasnie. 455mm kosztuje 500zl xD chyba ze masz gdzies taniej to biore

Lufa do AK47 (455mm) - 352zł. Nie kupuj części w Polsce, bo dobra zmiana zadbała, aby było drogo :wink:

No to fajnie. A wiesz może ile trwa cały proces dostawy? Rozumiem, ze płatność z góry. A co jeśli paczka by się zgubiła?

Nie pamiętam ile trwa dostawa, ale pewnie do 14 dni jak wszystko z Azji. Płatność jest zawsze z góry, a jak się zgubi to jeżeli sklep jest spoko to wyślą Tobie jeszcze raz, jak nie to miałeś pecha. Ja zamówiłem już mnóstwo paczek z Azji z airsoftowym sprzętem. Nigdy nic mi nie zginęło.

Dobra dzięki za info

Zlozylem zamowienie. Za lufę 455mm wychodzi 380zl ciekawe ile przesyłka pewnie 50zl około? Zdecydowałem się na 6.01mm bo takiej jeszcze nie miałem. 6.08, 6.04, 6.03, korzystałem A teraz chciałbym sprawdzić jak bedzie sie spisywać 6.01. Tylko mam pytanie do ciebie groszku, czym karmisz tą lufę? I jak często czyscisz?

Specny 0.45 i BLsy sie nie zacinaja. To jest stalowa lufa wiec czyszcisz jak chcesz - im czesciej tym lepiej kulki lataja bo nie ma syfu w srodku. Do czyszczenia polecam szczotke skladana do ostrej z plastikowymi szczotkami - fajnie zbiera grubsze zadziory plastiku z lufy. Przepychacze do asg sa raczej do nisko fpsowych replik …

No ja w moim AKMSie mam 390fps. I raczej wolę strzelać single więcej frajdy moim zdaniem niż jak siejesz kompozytem na wszystkie strony I fartem kogoś trafisz haha. Ale full auto czasem też poleci. Zobaczymy jak to będzie banglac póki co skończyłem robić kalacha I myślę że poszło mi całkiem nieźle jak na pierwszy raz z aegiem.

Ja wyznaję trochę old-schoolową zasadę i zawsze korzystam z 0.28g G&G. Nigdy mi się nic nie zacięło, nie zniszczyło i nie wybrudziło gdy korzystałem z tych kulek. Lufę czyszczę co tydzień i mam wycior do broni palnej z mięciutką frotą.