Czy tez macie wrazenie ...

Czy tez macie wrazenie ze ostatnimi czasy niegdyś topowe firmy typu systema,prometheus, czy KM head… zeszły mówiąc po naszemu na psy ? Skąd moje takie domniemania:

Zacznę może od gumek systema- ostatnie wyspusty czarnej systemy to kompletna porażka. Gumki się podwijają, i czuć ,że są bardzo miękkie. A przecież to czarna systema słynęła z tego ,że wprowadzana ona była do replik 450> fps. Sam jej chętnie używałem w swoim L96 które spowrotem buduję i dużo jest problemów jak na dzień dzisiejszy.

Dalej… Lufa KM head/Prometheus- tutaj pojawia się ten sam problem- Lufy obydwu producentów po prostu nie chcą siedzieć w komorze PDI. Wiem wiem- zaraz mi doj*biecie ze to przez wadliwą komorę. Tak się składa ,że mam takie dwie i w obydwu jest ten sam problem. Lufy po każdym strzale “zjeżdżają” ze swoich punktów na których są łączone z komorą poprzez dwie śrubki na imbus. Doprowadza to do zablokowania kulki przed wypustem w gumce HU.

“Wzmocnione zestawy spustu” Hehe no tutaj słowo “wzmocnione” zostało zdecydowanie nadużyte. Jezeli sam mechanizm spustowy jest naprawdę fajny to pin ustalający prowadnicę sprężyny przy springu M160… się zerwał. Nie było oddane nawet 150 strzałów… Jak łatwo się domyśleć pin ustalający jest zrobiony z tzw. GÓWNOLITU czyli takiego samego hmmmm “kompozytu” bo raczej nie stopu z jakiego zrobione są kłódki z niskich półek.

W AEGu poprzednim miałem zęby systemy- hiper super mega ultra (i ch*j wie co) torque. Koszt 340 zł. I nie wytrzymały 140stki. Po nich zostały wstawione SHSy za 149zł bodajże. Nie dość ze replika pracowała lekko to nie było czuć szarpania silnika jakby naciągnięcie sprężyny sprawiało problem (takie uczucie miałem przy systemowych)


Jakie stosowałem poprzednio rozwiązania ?

W swojej poprzedniej L96 zamiast pinu ustalającego użyłem… śruby z castoramy. Tak- włożona gwintem do prowadnicy i nigdy mi się nawet ona nie wygięła (przy M170)


W tej samej replice po porażce z prometheusem użyłem… Lufy PPSa za 118 cebulionów. I zapewniam Was ,że takie coś jak precka za 120 zł istnieje. Taką samą preckę miał Ligman w swojej M14 G&G i także był z niej zadowolony. Z komory PDI ta lufa nigdy mi się nie przesunęła. Odnośnie lufy PPSa a promykiem/Km headem na których udało mi się oddać kilkanaście strzałów- mówię tyle: różnicy nie ma żadnej. To znaczy różnica jest - W CENIE. jakies tam 250 PLN…



Lufy tej niestety nie ma … zamówiłem Nuprola w cenie 140 zł. 6.03
… i tak prowadnice zrobiłem z castoramowej śruby.


Po co więc piszę tego posta??

Nie raz gdy użytkowałem poprzednią Lkę airsoftowi gracze mówili : “Promyk byłby lepszy od PPSa”
Juz odpowiadam- w dupie byliście i gówno widzieliście. Po PPSie jechała większość sugerując się tym ,że to jest IMPOSSIBRU ,że precka za 120 PLN…Nie słuchajcie leszczy twierdzących ,że np. Nie zrobisz snajperki bez wszystkiego od PDI i wydania minimum 2K PLN na snajperke. Jezeli sami nie macie doświadczeń z danymi częściami- błagam- nie wypowiadajcie się na ich temat, zwłaszcza jeżeli po każdych strzelankach rozbieracie swoje repliki.

Odnośnie luf


Mówiąc o górnych półkach : na dwie lufy promyka i jedną KM heada - zawiodły mnie wszystkie trzy.

Zadowolony byłem z madbulla teflonowego (choć trzeba przyznać ,że nie jest to lufa na dużą ilość strzałów i trzeba dodatkowo lekko z nią obcować gdyż cała jest z teflonu.

Zadowolony z lufy PPSa (tej aluminiowej) Różnicy między Promykiem/KM head jak wspomniałem- Żadna. Mało tego jest ona dużo lżejsza od Promyka. (no wiadomo w końcu stal)


Lufa Nuprola powinna do piątku dojść do mnie: bardzo chętnie się podzielę wrażeniami.


Czekam też na Wasze złe doświadczenia z topowymi producentami.
Swoją drogą- jeżeli z częściami topowych jest loteria: to czy warto się nią bawić za takie pieniądze ? :laughing:

Kiedyś te firmy to było best of the best, ale możliwe że jak było albo NIC albo te firmy to było czuć różnicę, teraz przy wysypie wszelkich SHSów i innych firm, nagle okazuje się że te TOPowe to nie takie Topowe; swoją drogą muszą nadgonić “masówkę” chinoli więc kontrola jakości i sama jakość spada. Norma, jadą na opinii i nagrodach, typowe w biznesie

Update
Wrzucilem gumke Guardera- Taaaak ta sama stara gumka guardera(czarna) w opakowaniu z zoltym kartonikiem od X lat.
Test- pozytywny.

Troche tesknilem za czarnym guarderem :slight_smile: bo uzywalem go niegdys