Dzisiaj jest 16 listopada 2018, 19:02

Łoźyska

Części i akcesoria najlepsze do twojej repliki
  • Autor
  • Wiadomość
Awatar użytkownika

alonzo

Łoźyska

Post04 czerwca 2017, 13:14

Witam na rynku jest wiele łożysk różnych firm i wielkości co one nam dają ??, i jakie pasowały by do M4 od specny??proszę o porady i info dziękuję.
Awatar użytkownika

Bober

Re: Łoźyska

Post04 czerwca 2017, 15:35

alonzo pisze:Witam na rynku jest wiele łożysk różnych firm i wielkości co one nam dają ??, i jakie pasowały by do M4 od specny??proszę o porady i info dziękuję.

Moje specny mają łożyska stalowe, kulowe 6 lub 8 mm.
Zależy od modelu i typu. Nowsze gearboxy już chyba mają wszystkie 8 mm.
Te stare 6 mm. Ale to sprawdzisz na stronie specny lub w jednym ze sklepów internetowych po modelu.

Łożyska zazwyczaj dzieli się na ślizgowe, kulowe stalowe i kulowe ceramiczne.
Jeśli nie planujesz jakiegoś nietypowego tuningu, kup stalowe kulowe firmy shs.
Tanie, dobre, dostępne.
Jak chcesz potężną liczbę fps mieć, to przy niskim rof'ie ślizgowe będą spoko, a przy wysokim rof'ie już można pomyśleć o drogich, ceramicznych.

Tak, czy inaczej - na 99% jestem pewien, że stalowe kulowe 6 lub 8 mm (w zależności od typu Twojego gearboxa) będą najlepszą opcją.
Awatar użytkownika

Kocur

Post04 czerwca 2017, 17:21

Kulkowe 6mm padaja przy najslabszych sprezynach.
Jezeli 6mm to tylko slizgi.
Kulkowe 7mm - tak do M130 moze pociagna.
Moje kulki 8 mm daja rade przy M150 (ale tlokowa lepiej i tak na slizgach posadzic bo tam potrafią rąbnąć).
Ekstremalny rof to jak dodać 20 fps do sprezyny (czyli slaba sprezyna przy duzym rofie i tak potrafi zalatwic kulkowe lozyska).
Ogolnie kulkowe odrobina zmniejszaja opory toczenia. Ale to jest tak smiesznie niska roznica ... Naciągnięcie sprezyny M120 to 9 kg nacisku. Kilka gram oporu toczenia nie robi różnicy...
http://z-u-p.pl.tl/ ZUP - Przeczytaj może są zarażeni też w twoim otoczeniu
Awatar użytkownika

alonzo

Post04 czerwca 2017, 21:56

Czyli co mam rozumieć że nic to nie daje ???Bo na rynku jest od groma łożysk i zaintrygowały mnie kulowe przy sprężynie 120 co zmieni się?
Awatar użytkownika

Kocur

Post04 czerwca 2017, 22:14

Kultura pracy ... moze ale nie musi.
Rof ci od tego wzrosnie o 0.0005% ;p
To jest ta jedna z tych elementow tuningu ktore wiekszosc ludzi robi i nie wie po co... jak np. ladowanie bore up z dziura do emki :) Albo jak robienie vorteksowych prowadnicy sprezyny majac dlugiego springa ... albo dawanie aluminiowych tlokow w tuningu na rof :)
http://z-u-p.pl.tl/ ZUP - Przeczytaj może są zarażeni też w twoim otoczeniu

meble radomsko cena, meble radomsko opinie, meble radomsko producent, meble kuchenne radomsko ceny

Wróć do Tuning