Flat hop/ R-hop itp wynalazki.

Od trzech strzelanek byłem użytkownikiem r-hopa zakupionego razem ze stalowa precka 6.01 z evike.
O ile do precki nie mam zastrzeżeń - test 2 augi oba na 450 fps - jeden kmhead 509 6.04 7 letni, druga - nowa precka od evike - widac znaczącą różnice w skupieniu obu replik - na korzyść evikowego wynalazku.
Dała też różnice - 460 fps na kmheadzie vs 490 na evikowej.

O zasiegu nie wspominam - bo kmhead był z flat hopem - 6.01 z r-hopem zamontowanym przez amerykańców.
No i jak różnica ? ano … R-hop dzisiaj został zdemontowany.
Kiepsko strzela i w porównaniu do guardera przeźroczystego na flacie - gorzej.
kiepska regulacja, bardzo wrażliwy (nie mam orginalnego mnuba więc kombinowałem z gumy dystansery).

Po zdemontowaniu zauważyłem ze amerykańce nie przykleili tylko boków r-hopa do precki - ale też przód i tył … i do tego zalali klejem całą góre gumki. Przez to guma była nierówna i nie układała się dobrze pod naciskiem - przekrzywiała się w jedną strone.

Powoduje to ze kulka leci prosto jakies 45 m - a potem skręca od nierównoległego hopa w jedną strone.
Próbowałem to kontrować dystanserem i przekrzywiając lufe - ale niewiele pomagało. Zasięg tez był taki sobie - od dołu było widać biały nalot na gumce od kulek - ta guma jakaś dziwna jest (po zdjęciu okazało się ze popękała).

Jutro przetestuje na precce 6.01 z flat hopem zrobionym z zielonego GG.

Żeby nie było tak różowo - flat hop też jest wrażliwy na kształt dystansera.
Lekko nie taki kształt i jest ten sam patent z celnością poza 45 m i zarzucaniem na jedną strone.
Dystansery mam docinane z osłony na lunete gumowej - jest wlasnie lekko zakręcona i ma kształt idealny do naciskania na gumke od góry. Ale tu wystarczy nierówność rzędu 0.1 mm i kulka skręca w bok.

Podsumowując:
Podobno r-hop jest najlepszy… ale ja zostaje przy flat hopie - dużo łatwiej wykonać, problemy z dystanserem podobne.

Też muszę popracować nad gumką i dystansem bo mam w snajpie maple leafa 80 i nie jestem do końca zadowolony. Jak tego nie ogarnę to będę musiał znaleźć jakiegoś magika.

Niestety ale zwykla gumka jest latwa do zamontowania w porownaniu do kazdego r, g czy flat hopa.
Teraz mam flata w SRSce ale tez nie do konca rowno jest ustawiona gumka.
Na szczescie albo i nieszczescie SRSka ma dwie regulacje w kształcie V wiec da sie to skorygować…

A propo r-hopa - stanowczo niepolecam do AK. Jak wiadomo regulacja hopka w tej konstrukcji posiada luz nieco wiekszy niż np. w emkach. W moim przypadku przebiegniecie 100m albo wystrzelanie jednego magazynka oznaczalo koniecznosc ponownej kalibracji ( bardzo wrazliwej).