zacinające się midy m4

Witam
Nie wiem czy to ten dział ale pisze tu najwyżej admin przeniesie go do innego.
Kupiłem maga do m4 od specny metalowe na 100 kulek. i jak to nowe magazynki tak jak piszą ze parę kulek itp zrobiłem tak jak kazali ale przed tym nasmarowałem je tym smarem silikonowym w spreju.
Wynik tego jest taki ze kulki mi się zacinają i muszę walnąć ręka w maga żeby poszły dalej …
moje pytanie jest jaki sposób na te magi lub co zrobić ?
gdzieś tam wyczytałem ze istnieje takie coś jak ceratka teflonowa ze to niby pomaga ktoś to kiedyś praktykował?
ma ktoś sposób na takie zacinające się magi pierwszy raz mam taki problem wcześniej miałem specny i było cacy.

Za grubo z silikonem poleciałeś i się kleją.
Albo rozbieranie i czyszczenie, albo świeże kulki partiami, aż silikon przestanie je kleić.

Ja w swojej specnie nigdy magów nie smarowałem ani midów ani hi capów i zawsze chodziły jak burza. Moze niepotrzebnie dawałeś tam Silikon.

własnie sądzę ze za grubo dałem tego silikonu i coś mnie tknęło żeby przesmarować zrobię czyszczenie z silikonu kulkami może przestanie się zacinać a jak by nie silikon ???to jakie inne możliwości?

Nie smaruj tego. Rozruszaj tylko sprężynę stopniowo zwiększając liczbę kulek i do momentu, gdy nie naleci tam piachu, będzie ok.

Pewnie przez silikon nazbierało się syfu i w tym tuneliku się zakleszczyło i tyle, rozbierz, do sucha, złóż

porządnie wyczyść i nie ładuj nigdy do pełna magazynka, zawsze zostawiaj sobie luz żeby sprężyna nie była ściśnięta na maxa. Ja w swoich taka praktykę przyjąłem i od początku nie mam problemow z magazynkami a mam ich około 15 szt. własnie specny.

Szczerze, to po co smarować magi ? Ja swoje tylko ładuje kilka razy (tak jak powinno się to robić) i potem tylko czyszcze powietrzem , wydmuchuje brudy itp. I śmigają jak nie wiem co. Zero zacinek.

Potwierdzam. Też nie smaruję magów. Też nie mam nigdy zaciny.
Silikon do maga to ściema. Bo śladowe ilości nic nie dadzą, a duże tylko brudy łykają.

bober i piorun mają racje tak jak wspomniałem na ch…smarować magi :sunglasses:

dzieki Pany juz mam nauczke zero silikonu ale nadgorliwość gorsza od faszyzmu.magi juz ogarnołem i wyczysciłem magi z silikonu kulkami posprawdzalem je i zero zacinek jak narazie za jakis czas przejade je powietrzem i bedzie gicio