mp5k

Witam.Mam problem z repliką.W oryginale miała 300 fps lecz niedawno poddałem je tuningowi a mianowicie:
-sprężyna m110
-zębatki
No i tak replika normalnie strzelała az wreszczcie nagle przestała .Okazało się że to kabelek sïę przerwał.No to wymieniłem o15 cm kabelka z miedzianego na cynowy.No i przesył był silnik się kręcił ale gdy włożyłem go do chwytu pistoletowego to nie mógł naciągnąc sprężyny.Zpostrzegłem wtedy że gdy replika jeszcze strzelała to w połowie naciągneła sprężyne.Myśląc że silnik nie może naciągnąć sprężyny bo prze cynowy kabel jest mniejszy przesył niż prze miedziany to zpowrotem wymieniłem ten 15 cm kabelek na miedziany ale problem nie zniknoł.to więc naładowałem batke na full i dalej silnik się kręci ale nie ma siły naciągnąć sprężyny.Wysnułem 3 wnioski.Albo dlatego że sprężyna jest naciągnięta silnik nie może jej tak z postoju naciągnąc albo połączenia które robiłem nie były lutowane tylko kable są skręcone i rurka termokurczliwą pokryte .to te kable są tak zrobione i mają zadurzy opur i prąd nie w wystarczającej ilości dociera do silnika.Lub jak są te 2 kabelki co dochodzą do silnika to jeden jest do niego przylutowany a drugi ma tylko izolacje sciągniętom i jest owinięty o tą blaszke co wystaje z silnika i gdzie kabelki sie podłącza.no i on terz powierzchnią bez izolacji dotyka do obudowy i część prądu rozchodzi sie po obudowie silnika?prosze o pomoc i czy to jest jedna z wyżej wymienionych przyczyn czy wszystkie razem wzięte?czy może zupełnie coś innego?

“Witam.
Mam problem z repliką. W oryginale miała 300fps, lecz niedawno poddałem je tuningowi a mianowicie:
-sprężyna m110
-zębatki

No i tak replika normalnie strzelała aż wreszcie nagle przestała. Okazało się, że to kabelek się przerwał. No to wymieniłem o 15 cm kabelka z miedzianego na cynowy. No i przesył był, silnik się kręcił ale, gdy włożyłem go do chwytu pistoletowego to nie mógł naciągnąć sprężyny. Spostrzegłem wtedy, że gdy replika jeszcze strzelała to w połowie naciągnęła sprężynę. Myśląc, że silnik nie może naciągnąć sprężyny, bo przez cynowy kabel jest mniejszy przesył niż przez miedziany to z powrotem wymieniłem ten 15 cm kabelek na miedziany ale problem nie zniknął. To więc naładowałem batke na full i dalej silnik się kręci ale nie ma siły naciągnąć sprężyny. Wysnułem 3 wnioski.

Albo dlatego, że sprężyna jest naciągnięta silnik nie może jej tak z postoju naciągnąć albo połączenia które robiłem nie były lutowane tylko kable są skręcone i rurka termokurczliwą pokryte. To te kable są tak zrobione i mają zadurzy opór i prąd nie w wystarczającej ilości dociera do silnika. Lub jak są te 2 kabelki co dochodzą do silnika to jeden jest do niego przylutowany a drugi ma tylko izolacje ściągniętą i jest owinięty o tą blaszkę co wystaje z silnika i gdzie kabelki się podłącza. No i on też powierzchnią bez izolacji dotyka do obudowy i część prądu rozchodzi się po obudowie silnika?proszę o pomoc i czy to jest jedna z wyżej wymienionych przyczyn czy wszystkie razem wzięte? czy może zupełnie coś innego?”

Nie mogłem się powstrzymać, a z samej historii nic nie rozumiem, więc niech ktoś inny się wypowie :wink:

Zadurzy to inaczej zakochać czy jakoś tak. W tym przypadku jest to błąd xd.

Kolegę zapraszam do przedstawienia się w odpowiednim dziale. Potem pomyślimy o ew usterkach w twojej replice.

No tak, musiałem to przeoczyć :smiley:

“Witam.
Mam problem z repliką. W oryginale miała 300fps, lecz niedawno poddałem je tuningowi a mianowicie:
-sprężyna m110
-zębatki

No i tak replika normalnie strzelała aż > wreszcie > nagle przestała. Okazało się, że to kabelek się przerwał. No to wymieniłem > o > 15 cm kabelka z miedzianego na cynowy. No i przesył był, silnik się > kręcił ale, gdy > włożyłem go do chwytu pistoletowego to nie mógł naciągnąć sprężyny. > Spostrzegłem > wtedy, że gdy replika jeszcze strzelała to w połowie naciągnęła sprężynę. Myśląc, że silnik nie może naciągnąć sprężyny, bo przez cynowy kabel jest mniejszy przesył niż przez miedziany to > z powrotem > wymieniłem ten 15 cm kabelek na miedziany ale problem nie > zniknął> . > Tak więc > naładowałem batke na full i dalej silnik się kręci ale nie ma siły naciągnąć sprężyny. Wysnułem 3 wnioski.

Albo dlatego, że sprężyna jest naciągnięta silnik nie może jej tak z postoju naciągnąć albo połączenia które robiłem nie były lutowane tylko kable są skręcone i rurka termokurczliwą pokryte. To te kable są tak zrobione i mają > za duży > > opór > i prąd nie w wystarczającej ilości dociera do silnika. Lub jak są te 2 kabelki co dochodzą do silnika to jeden jest do niego przylutowany a drugi ma tylko izolacje > ściągniętą > i jest owinięty o tą blaszkę co wystaje z silnika i gdzie kabelki się podłącza. No i on > też > powierzchnią bez izolacji dotyka do obudowy i część prądu rozchodzi się po obudowie silnika? > P> roszę o pomoc i czy to jest jedna z wyżej wymienionych przyczyn czy wszystkie razem wzięte? > C> zy może zupełnie coś innego?”

Oprócz tego co wymieniłeś, problemem może być:

  • złe ułożenie zębatek
  • silnik nie ma siły naciągnąć sprężynę
  • coś blokuje zębatki
  • silnik nie dochodzi do zębatek

Zębatki były wymieniane u serwisanta więc problem źle ułożonych zębatek odpada.A że silnik nie ma siły naciągnąć sprężyny to nie wiem bo dopóki nie wymieniałem kabelka to wszystko było ok.A co mogło by blokować zębatki?Silnik dochodzi do zębatek.A za wcześniejsze ortpgrafy przepraszam.

kolego soik zapraszam do działu “Witam, chciałbym się przedstawić”

Sprawdź czy nie podłączyłeś silnika odwrotnie (tj. czy nie zamieniłeś plusa z minusem itd.)

Roozebrałem replike i nic zębatek nie blokuje.Macie jeszcze jakiś pomysł?

Skoro już masz rozebraną to teraz powoli poskładaj, ładnie zlutuj itp jak nic to polecam udać się do ekspertów lub poszukać rozwiązania na wmasg.pl

Chyba odkryłem proble.Jak zaczełem zkładać replika okazało się że zębatka która naciąga tłok delikatnie chaczy zębami o cylinder.Chyba ro blokowało cały układ.A co mam zrobić by zębatka nie chcaczyła o cylinder?Próbowałem na wszystkie sposoby ja włożyć ale za każdym razem chaczyła.

możliwe że nie pochodzi od mp5, może założenie mniejszej rozwiąże problem ?

Czy jeśli bym delikatnie zpiłował to miejsce to by się nic nie stało?

Ok już działa :smiley:.Okazało się że to jednak tez cylinde.Wszystki serdeczne dzięki za pomoc:-D