Baterie i ładowarki

Mam coś takiego Automatic-Turbo-Lader 6/12 Pb 0,5-3A120-240V AC link http://www.graupner.de/de/products/55b4ab53-8423-4916-905e-287143deb4f6/6457/product.aspx i pytanie , czy mogę tym ładować baterie - NiMH 4/5A 9.6V i baterię LiPo 25-35 / 2200 mAh 2 cele 7,4V i czy mogę je podłączyć do M4 specny obie , albo którąś z nich :question:

Mam jeszcze coś takiego GRAUPNER ULTRAMAT 16S do LiPo ale nie mam balansera , taka płytka z kilkoma różnymi gniazdami jak na zdięciu , może ktoś gdzieś tam ma i może odsprzedać albo zalega komuż w szufladzie , niepotrzebne :slight_smile:
http://www.nastik.pl/ladowarka-graupner-ultramat-brak-p-4340.html

Pierwszą nie naładujesz baterii używanych w replikach - nie pasuje napięcie.

Jeśli masz całą drugą ładowarkę, to na moje oko naładujesz i LiPo (wtyczka balansera jest właśnie na tej dodatkowej płytce) i NiMH z odpowiednią przejściówką

Do specny możesz podpiąć i NiMH 9,6V i LiPo 7,4V

W oryginale w M4 była bateria 8,4 jak to się ma do 7,4 i do 9,6 mocowo replika daje tyle samo fps , czy to jest bez znaczenia którą baterię włożyć ?

No właśnie robiłem testy i podłączyłem obie baterie do M4 i spoko , rzeczywiście nic się nie zmienia i obie dają radę , prawdopodobnie lipo dłużej wytrzyma chociaż musze naładować , ale nie jestem pewien bo to stara bateria od łodzi RC.

Apropos samego ładowania jak baterię podłącze do ładowarki to po włączeniu startu ładowarka pokazuje mi 4 parametry

  1. napięcie ładowania (V) 7,782
  2. czas ładowania - min:sek
  3. ??? na wyświetlaczy 0003 mniemam że to natężenie (A)
  4. ??? na wyświetlaczu 3.600 chyba mAh , bo bateria 7,6 , dwie cele to czyba po 3,6 na cele

pożyczyłem balanser od kolegi i nie wiem czy to dobrze ładuje

ładowarka Sigma EQ mini - http://www.broadgate4models.co.uk/example-product-3778.html

spoko , wezmę na spotkanie

punkt 3: to ilość naładowanych mAh, taka ciekawostka, tak samo jak czas ładowania

punkt 4: raczej 3.6A to chyba prąd ładowania (łopatologicznie: jak dużo prądu na raz jest wsadzane do baterii). Jeżeli mam racje i faktycznie jest to prąd ładowania to można go zmienić przed startem na 2.2A <-strzelam, że jest to wartość zalecana dla twojej baterii (bo pojemność Twojej lipo to 2200mAh)

Nie ma instrukcji do ładowarki? Na szybko znalazłem coś jak niemiec konfiguruje swoją do ładowania nieco większej baterii 08 Lipo Akkus - Laden und Ladegeräte, Einstellungen und Daten - YouTube
Najlepiej idź do kogoś kto Ci ja ustawi i nauczy obsługi :slight_smile:

Znalazłem instrukcję po angielsku , jakoś z żoną przetłumaczyliśmy i w zasadzie jestem teraz Panem i władcą tej ładowarki :smiley:

  1. prąd ładowania
  2. aktualne natężenie baterii
  3. ilość naładowanych mAh :smiley:
  4. czas użyty do ładowania baterii
    przyciski
    TYPE/START wybór rodzaju baterii do tyłu , po wyborze baterii zmiana natężenia prądu potrzebnego do ładowania w przypadku mojej ładowarki od 0,1 do 4,5 A
    INCREASE/DISPLAY zmiana wyboru rodzaju baterii do przodu , zwiąkszanie natężenia prżdu do ładowania
    DECREASE/START zmiana wyboru rodzaju baterii do tyłu , przytrzymanie start ładowania

Reszta automat , sama wykrywa ilość cel kiedy jest podłączona razem z balanserem i automatycznie wyłącza się gdzy bateria jest FULL.

[quote=“Barakuda”]

…aha, nie ma znaczenia ile V podepniesz pod replikę, odda Ci zawsze tyle samo FPS. To nie prędkość zbijania sprężyny ma znaczenie a sama sprężyna, która zawsze z taką samą prędkością się rozpręży.

FPS się nie zmienia , ale już szybkostrzelność tak , jak najbardziej

Szybkostrzelność repliki zmierzono na czterech różnych akumulatorach:

a) Akumulator z zestawu: Specna Arms NiMh 9,6 V 1100mAh – 13 k/s
b) Akumulator dołączany do replik JG: Shuang Ba Ni-MH 8,4V 1100mAh – 11 k/s
c) Akumulator Li-Po Turnigy Nano-Tech 7,4V 2000mAh 15-30C – 12 k/s
d) Akumulator Li-Po Turnigy Nano-Tech 11,1V 1800mAh 20-40C – 18 k/s

link do testów - WMASG - Airsoft & Guns

Wszyscy to wiedzą :slight_smile:

Nie wszyscy !!! :wink: