Golem

Witam serdecznie,

Jestem Paweł “Bajgiel” Zieliński, mam 31 lat, z zawodu jestem finansistą, uwielbiam dłubać w excelu i czytać książki (Weis, Hickman, McCaffrey, Pratchett). Trochę wariat, ale nie idiota.

Dopiero chciałbym zacząć swoją przygodę z ASG. Nie mam jeszcze kompletnie nic.

W związku z powyższym ogłaszam jednocześnie szybką akcję:

Znalazłem w Szczecinie sklep (http://www.sklep-asg-rc.pl/) i gdyby ktoś doświadczony zechciał mi towarzyszyć przy zakupach to byłbym super wdzięczny i z pewnością bym wynagrodził stracony czas i fatygę (satysfakcja gwarantowana albo zwrot tego no… czasu). Budżet słuszny, więc będzie można zaszaleć :slight_smile: Po zakupach oczywiście stawiam dodatkowo pizzę (a co, jak szaleć to szaleć! :smiley: )

Jedyny minus - czas mam w czwartek 8 lutego przez cały dzień, później może być różnie z urlopem, a sklep w weekendy nieczynny :frowning: - jak ktoś zna lepszą alternatywę to piszcie śmiało, ale zaznaczam, że nie mam zaufania do sklepów internetowych…

Jak ktoś jest chętny to zapraszam do pisania na priv albo na FB Redirecting...

Na priv mogę podać numer telefonu, co powinno ułatwić komunikację :slight_smile:

pozdrawiam,
Bajgiel
zdj.png

Witamy na forum :slight_smile:

Z zakupami nie pomogę - ja większość sprzętu ściągałem przez internet…

Sugeruję na początek nabyć ochronę oczu. A to będzie wymagało dobrego przyjrzenia się sprawie - szczególnie, jeśli potrzebujesz grać w okularach.

Witaj.

Sklepów jest cała masa, więc niepotrzebnie się spinasz z tym.
Ponadto raczej się tak nie stanie, że raz kupisz wszystko i koniec.
Lepiej zrobić to na spokojnie i powoli poszerzać arsenał.
Jak się okaże, że to nie jest sport dla Ciebie, będzie mała strata.
Poza tym wcale nie jest powiedziane, że jakiś sklep będzie miał w swoim asortymencie na miejscu 100% tego, czego potrzebujesz i chcesz mieć.

Edit: I podobnie, jak Errhile - 99% sprzętu kupuję przez Internet.

Pozdr.

Skocz sobie do Shotguna na Krzywoustego. Chlopaki na pewno dobrze Ci wszystko doradza i sciagna to czego bedziesz potrzebowal a takze to, czego nie wiesz ze potrzebujesz :wink:

Dokładnie, leć do shotguna. Najlepsza opcja jeśli nie chcesz kupować przez Internet. Nie kupuj w militaria jak coś. Chyba, że nie szanujesz swojego portfela. :smiley:

Oczywiście posłuchałem rady bardziej doświadczonych kolegów i odwiedziłem Shotguna :slight_smile:
Mundur już mam - bundeswhery, mam nadzieję, że nikt nie ma uczulenia na niemieckie mundury :blush: Kupię też wz 93 helikona, jak tylko będą moje rozmiary…

Z replik vsr10 pod modyfikacje (docelowo ma być równie dobra lub lepsza niż sławne SSG24 Novritscha), strzelba cm350 LMN, pistolet beretta mod 96 A1 (na co2) oraz AR1 na HPA od Valkena.

Do tego kamizelka taktyczna i gogle.

Myślicie, że powinienem kupić jeszcze kask?

Resztę będę kompletował powoli w miarę potrzeb, bo nie wiem jeszcze co mi się przyda.

Bez okularów jestem ślepy jak kret (-9 na obu), więc największy problem to gogle. Sprawę rozwiązały wkładki na szkła korekcyjne do okularów. Można zrobić u każdego szanującego się optyka, a ceny wahają się od 100 do 600 zł w zależności od “trudności” przycinania szkieł. Piszę o tym, bo sprzedawca z Shotguna napędził mi trochę stracha, że żaden optyk nie zrobi szkieł do takiej wady i pozostaje mi tylko pełny kask… :nerd: Może ktoś z waszych znajomych spotka się z podobnym problemem, więc będzie miał z górki :slight_smile:

Podpowiedzcie mi jak to jest z strzelankami niedzielnymi, wystarczy się pojawić, ładnie się przedstawić i modlić się, żeby za pierwszym razem nie oberwać za mocno, czy trzeba się specjalnie zapisywać, opłacić jakieś wpisowe…?Kompletnie się na tym nie znam, a głupio przyznać, jestem paskudnym domatorem/introwertykiem i mam trochę stracha, że się wygłupię :wink:

Zaraz zaraz.

Nie wiem, jak grube będą szkła -9, ale -5,25 szanujący się optyk założył mi do wkładki ESS Vice Rx i nawet okiem nie mrugnął. Brykały w ESS V12, i nadal brykają w ESS ICE. A to już ładne parę lat.

Szanującym się optykiem, który mi te szkła zrobił - i wiele innych okularów od chyba dwudziestu paru lat - jest p. Ewa Popławska z zakładu Opter, aktualnie mieszczącego się na Bolesława Śmiałego 33 (Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy, na parterze).

Co do reszty problemu: duże gogle, np. Bolle x500, pomieszczą całkiem duże oprawki. Natomiast niestety przepływ powietrza w nich będzie słaby, i okulary będą Ci parować. To potrafi dość skutecznie popsuć frajdę z gry.
Z tego też powodu odradzam Ci hełm / kask: okap hełmu nad górna krawędzią gogli bądź okularów mocno ograniczy cyrkulację powietrza, i pogorszy sprawę z parowaniem.


Co do niedzielnej strzelanki - nie, nie ma wpisowego. Pojawiasz się na miejscu, mając ze sobą ochronę oczu, czerwoną szmatę (od biedy nada się i kamizelka odblaskowa, tyle, że jest nieporęczna) i ładnie się przedstawiasz :wink:
I będzie git.

Ja mam wadę wzroku -1 na jednym i na drugim -1.25.

Bez okularów nie ruszam się na strzelanke, a co dopiero -9… nie wyobrażam sobie -9 współczuję bardzo. :open_mouth: :open_mouth: :confused:
Okulary wkładam całe, bezpośrednio do gogli. Jakoś się mieszczą po upchaniu, ale są niezniszczalne. Deptalem po nich, siadalem na nie, spadały mi tysiące razy i nadal się trzymają :smiling_imp:

Powiedziałbym pomyśl o soczewkach, ale nawet nie mam pojęcia czy to jest możliwe żeby istniały do tak dużej wady wzroku. :unamused:

Ze tak powiem, to sprawa indywidualna i każdy może mieć tyle replik ile chce, ale na początek dysponując większym budżetem ja bym kupił dobrego elektryka i włożył ten Hajs w tuning. przy pomocy kolegów z forum kupił części i zaniosl replikę wraz z nimi do serwisu aby poskładać lub zapytał na forum kogoś kto się na tym zna czy pomógł by złożyć replikę za pieniądze. aniżeli pakowal sos w repliki, których prawdopodobnie później nie będę używać.

Oczywiście to tylko moje zdanie i w ogóle się nim nie sugeruj, rób tak jak uważasz, ar1 na hpa to dobra sprawa, ale nie wiem czy na początek. Za 3k można złożyć bez kitu cacy pukawke :smiling_imp:

Ja zaczynałem od zera i na pierwszą strzelanke przyszedłem w cywilnych ciuchach z kominiarka i replika sprężynowa 100 fps :laughing: :laughing: dopiero z czasem kupiłem cały szpej i replikę cymki 522 i tak latalem przez 2,5roku. Dopiero z takim doświadczeniem zdecydowałem się zostać snajperem na poważnie i przy pomocy Kleszcza, który wprowadził mnie orientacyjnie co do replik snajperskich i ich części, resztę wiedzy czerpalem z różnych for internetowych. Głównie były to portale wmasg i airsoftsniperforum.
Kupiłem JG Bar 10 i po zakupie części złożyłem go samemu, usprawniając go o kilka moich MODow i śmiga jak ta lala.

Zalecam startować powoli bo nie wiadomo czy akurat polubisz ten sport ale ograniczeniem jest tylko budżet, wiec kto bogatemu zabroni.

Привет братан!

Witamy

Witam!

elo