Warto odświeżyć miejscówkę "CUKROWA"

Stara zapomniana miejcówka “CUKROWA” wielu z Was pewnie o niej nie słyszało! Od 10 lat się nie zmieniła byłem tam w sobotę 04.03. Warto by ją odświeżyć i zrobić spotkanie ma próbę. Co Wy na to ?

link do miejscówki (zielony X miejsca parkingowe): https://goo.gl/photos/ZdZLaJL8hny5N4w19

link do skrótu filmowego: https://goo.gl/photos/3NSuRTRYEqapH7737

Jak byłem tam pol roku temu to bylo tam jakies 150 sztuk kontenerow na smieci - skladowali je tam - nie wiem jak teraz.

Obok wybudowali sie z magazynem - pewnie uwazali to za darmowy teren magazynowy - teraz ich nie bylo ?
Ponadto jest to miejscowka na max 20 osob - 30 bedzie juz za duzo. Tak jak dzisiaj - 70 osob bo bedzie sobie wlazic na glowy.
Dodatkowo jest to miejscowka mocno cqb - wiec taki najlepiej bylby limit.
Jest tez mocno niesymetryczna wiec da sie zrobic albo ataki wzdluz, albo obrone budynku. My sie tam we 3 strzelalismy :wink:
Albo na imprezach spring i pistol.

link full: https://goo.gl/photos/n7FJ7f3kPeUAesUr8

O to fajnie ze ktos zabral te kontenery na smieci.
Dojazd zablokowany tez fajnie - bo samochody mocno przeszkadzaly.
Ale serio - 70 osob tam to bylaby mega rzeźnia.

miejsce typowe do obrony budynku

Miejscówa na kilka- kilkanaście osób. Nie będziemy się nią zajmować.

Poza tym zbyt bliska odległość od ulicy oraz pobliskich zakładów.

Ulica jest tam od 10 lat !
Za dobrych czasów 50 osób potrafiło się tam dobrze bawić !

Komancz ale zaklady byly troche dalej, a i tak krecilo sie tam dosc duzo ludzi.
No i 50 raczej nigdy nie bylo - tak z 30-40 max.
Przez wybudowanie chodnika dookola teraz spaceruje tam jeszcze wiecej ludzi.
Teren do wykorzystaniu przy scenariuszu na ograniczona ilosc osob.

Jak wyobrazasz spobie tam obrone budynku w 35 osob kontra 35 atakujacych ?
Po 5 osob na okno ? :]

przyjeżdżało tam 5-6 ekip od 8 do 15 osób Ty tego na pewno nie pamiętasz :slight_smile: A co do zakładu z prawej strony to w niedziele jest nieczynny :slight_smile: tak jak zakłady za budynkiem :slight_smile:

komancz ja sie tam strzelalem 11 lat temu - bo mialem 400 m od domu.
I nie bylo tam raczej 50 osob na raz. Zazwyczaj jak bylo 30 na strzelance to bylo duzo.
A w tych czasach nie bylo 2 rożnych forum.

Strefa, Sfora, No Name, SPAT tyle pamiętam :slight_smile: były też ekipy z Stargardu :slight_smile:

Ni mo to sensu, 20 metrów dalej jest opuszczony pałacyk, do którego ostatnio częściej przyjeżdżają mundurowi, do tego narosło zakładów, tak jak Kocur wspomniał.

Za to kawałek dalej jest ciekawy obiekt, też przy ulicy, ale dookoła pole, a i sama ulica przez owe pole biegnie. Nie wiem co to, jakaś niedokończona konstrukcja, wkręcono mi, że katedra, później że jednak oczyszczalnia ścieków. Teren nieduży, zdecydowanie prostokątny, długi na co najwyżej 200 metrów. Zdecydowanie cqb, ale też na małą liczbę osób, ew. trening jakiejś grupy.

Imgur

To jest niedokonczone krematorium z tego co sie orientuje.
Jakis bubel konstrukcyjny zrobili i dlatego to stoi.
Ale tam stróż pare lat temu był - nei wiem jak teraz.

Tak. Jeden z największych błędów inwestycyjnych w kraju.
Chcieli zrobić cmentarz na pełnym wypasie z krematorium, kaplicą, kwiaciarnią, itp.
Wydali miliony.
W trakcie okazało się, że gleba w tym miejscu jest bogata w związki mineralne, które zamiast wspomagać rozkład, konsewują ciała bardzo mocno. Więc nie byłoby możliwe zgodne z przepisami ponowne wykożystanie miejsca za kilkadziesiąt lat i inne tego typu niezbędne działania.
To jeszcze pół biedy.
Okazało się, że teren jest okresowo podmokły podpowierzchniowo.
Po deszczu ulewnym lub przymrozku mogło by powstać zjawisko wypierania trumien na powierzchnię.
Próbowano temu przeciwdziałać, budując ogromny system drenażu za kolejne grube miliony.
Coś poszło nie tak.
W końcu przerwano inwestycję. Ale z ogromnymi stratami. Nie jestem pewien, ale chyba też trzeba było oddać dofinansowane unijne.
Ogólnie dramat na nasze pieniądze.
Bo kupując kulki do repliki też wszyscy płacimy podatek…

warto poszukać czegokolwiek bo niedługo jak będą zabierać tak wszystko to będziemy tylko poza Szczecinem się strzelać :sunglasses:

Po co szukać skoro jest Puszcza Bukowa.Wiem zaraz odezwą się głosy że daleko,a jest masa fajnych miejsc.

Zgadzam się z Szopenem.

no tak zawsze dużo ludzi ma problem (za daleko) :laughing:

Jak ostatnio wędrowaliśmy szukając prezentów - to są takie miejsca gdzie nigdy się nie strzelalismy a teren jest wyrąbisty - wschodnia część koło drogi - troche na poludnie od mostów - duze górki, jakies zawalone drzewa - ogolnie fajny teren.

W okolicach prochowni tez moznaby cos znalesc ciekawego.

Postawic trzy punkty z zegarami - troche dalsze respy i byloby ciekawie - a inaczej niz co tydzien na krzekowie czy dobrej…

Teren z rzutnią, bunkrami i górką też by się nadawał na większa strzelanke.
A dojazd tam nie jest wcale gorszy niz na wielgowo czy dobrą. Kwestia przyzwyczajenia (dla mnie dojazd na dobrą był dużo dłuższy i cieższy za pierwszym razem. Na wielgowie nigdy nie bylem).

Prochownia skręt w lewo zamiast standardowo prawo,transzeje,okopy,Góry itp
Mosty teren przed sama miejscówką,teren za miejscówką
Klucz w stronę Hangarów transzeje,długie okopy pozwalające obejść wroga w każdą stronę
Hangary w stronę Klucza górki,zagłębienia terenu,gęstwina
Tartak w stronę Starych Brynek(wioska cudów) góry,koryto strumyka
Cały teren w stronę Binowa

Ogólne wygląda to tak że większość tego terenu nie była nigdy wykorzystana oprócz kilku scenariuszy,z prostego powodu ludzie boja się przejść ten kawałek dalej

Wiem co piszę ja tu mieszkam