OBÓZ DLA OSÓB NIEPEŁNOLETNICH

Witam.

Dostałem propozycję od pewnej firmy, aby wziąć udział w organizacji obozu militarno - asg w okresie letnim. Obóz byłby kierowany do osób w wieku ± 14-16 lat, oczywiście widełki można zmienić w zależności od potrzeby. Trwałby on tydzień. Jesteśmy na etapie szukania idealnego ośrodka spełniającego wymogi prawne i w którego pobliżu byłby dogodny teren na strzelanki. Bierzemy pod uwagę parę miejscowości, np Wisełka, Ińsko, czy inne miejscowości nad morzem/jeziorem. Tematem takiego obozu byłyby głównie rozgrywki asg, proste scenariusze, jak i zajęcia tematyczne typu: robienie ghillie, treningi dynamicznej obsługi broni, taktyki, tory przeszkód a’la AIPSC itd… Głównym założeniem takiego obozu byłoby szerzenie zainteresowania tematem ASG wśród młodych i przygotowanie ich na takowe rozgrywki w środowisku lokalnym. Na zakończenie obozu planujemy wszechstronny tor przeszkód z wykorzystaniem nabytej wiedzy, w którym przewidujemy nagrody.

Czekam na opinie młodych, czy byliby zainteresowani takim spędzeniem wolnego czasu w wakacje :wink:

Więcej informacji na priv, fb, bądź telefonicznie (508790934)

Ferie zimowe też się nadają , w końcu to dwa tygodnie wolnego

  1. Jest już za późno na rezerwację ośrodka
  2. Będzie zimno, co zwiększa ryzyko uszkodzenia repliki
  3. Nie chce przez tydzień pilnować dzieciaków żeby się nie pochorowały

W lecie też ich będziesz pilnował. Za czasów kiedy się w to bawiłem wymagane były uprawnienia opiekuna grup młodzieżowych (“wychowawcy kolonijnego”). Jak nie masz, to sugerowałbym zrobić kurs.

…i dobrze się zastanowić, czy na pewno chcesz brać sobie tego garba na plecy…

Ale mam jeden problem z głowy. O uprawnieniach wiem, wszystko jest pod kontrolą. Całe zaplecze prawne, logistyczne itd jest zapewnione przez firmę zajmującą się organizacją obozów.

Bo musi. To są obowiązki organizatora, cała machina prawna nad tym wisi.

Cóż, nie pomogę - mogę tylko życzyć powodzenia.
I cierpliwości do dzieciaków.

Co do Ińska jest kilka ośrodków ale w sezonie straszny tłok. Z ośrodków tam się znajdujacych osobiście lepsza wydaje mi się wisola. Jest to ośrodek oddalony nieco od centrum Ińska ale również piękne jezioro i kupę lasu w koło. Wychowałam się tam więc okolice znam jak własną kieszeń :smiley: