Dzisiaj jest 23 października 2018, 19:25

Nowy Porządek Gry : Propozycja

Tutaj możecie składać swoje propozycje dotyczące niedzielnych strzelanek. Jeżeli masz pomysł na scenariusz, wiesz jak udoskonalić istniejącą już rozgrywkę, napisz tutaj ! Postaramy się przeanalizować Twój pomysł.
  • Autor
  • Wiadomość
Awatar użytkownika

Mivak

Re: Nowy Porządek Gry : Propozycja

Post11 lipca 2016, 16:49

Prawda jest taka - by wygrać daną rozgrywkę to ktoś musi dowodzić.
Slayer dobrze prawi. To nie wymaga wiele. Wystarczy że wyznaczysz ludzi do konkretnych zadań.
To co pisał kolega o strzelance na Dobrej. Wystarczyło parę minut na organizacje drużyn. Kiedy zapytałem kto chce dowodzić drużyną od razu znaleźli się chętni.
Na forum jest wiele osób bardziej ambitnych lub po prosty doświadczonych które chętnie pomogą w organizacji rozgrywki.

Aby grało nam się lepiej trzeba pomóc nowym gracza zorganizować się.
Dla tego przy propozycji danej rozgrywki należało by wyznaczyć dowódcę strony który dalej podzieli swoich ludzi.
Myślę że jest wielu nowych kolegów którzy nie wiedza jak grać jak się poruszać i co robić. Dla tego szczebel dowodzenia jest potrzebny. Może nie co tydzień ale co jakiś czas.
Będą pewnie głosy że ja nie będę wykonywał rozkazów jakiegoś "pajaca" i zrobię to po swojemu. Jednak gra "każdy sam" nie ma większego sensu. Dziś nawet w rozgrywkach na kompie jest tendencja do gry zespołowej.
Głupi Battlefield już dawno postawił właśnie na grę zespołową.
British Regiment of Szczecin (B.R.o.S.)
Obrazek
http://www.bros.pl/
Awatar użytkownika

Errhile

Post11 lipca 2016, 16:55

Kaktus pisze: Wszystkie armie świata mają hierarchie. Samoorganizacja jest przereklamowana.

Jeśli chcesz, żebym organizował Ci czas i zabawę (i wszystko inne) na niedzielnych strzelankach to wiesz, jest to do załatwienia ;)
Tylko... to będzie kosztować. I to wcale niemało :idea:

Przy okazji KZRów (i tuzinów innych scenariuszy) to już przerabialiśmy. I nadal bez graczy, którzy chcieli by być dowódcami i graczy, którzy chcieli by się podporządkować ich rozkazom to wszystko można było o kant tyłka rozbić.
Awatar użytkownika

Slayer

Post11 lipca 2016, 17:05

Dzięki za wypowiedzi . Odpowiadam wg kolejności Waszych wypowiedzi.
1. Z uwagi na duży zakres ćwiczeń taktycznych oraz czasochłonności zredukowałem założenia do minimum.
2. Radio powinni mieć tylko dowódcy.
3. Nie zrobię scenariusza, bo mało jest ludzi, którzy spełniają założenia, które wymieniłem.
4. Jeśli przychodzi grać klan może grać we własnym składzie.
5. Nie narzucam tego rozwiązania. W temacie jest napisane Propozycja a nie Dekret.

Zgodziliście się, że to dobry pomysł. Więc przyłączcie się, aby to zrealizować. Wspólnie opracujemy dobre rozwiązania.
Awatar użytkownika

Slayer

Post11 lipca 2016, 18:58

Spodziewałem się pytania -OKej Ale jak chcesz to zrobić ?
Oto plan:
1. Opracowanie takt. jęz. migowego TJM (12 gestów)
niech zajmie się tym któryś z klanów i przedstawi propozycję
2. Wybór formacji patrolowych
w sumie ze 4 z uwzględnieniem TJM
jakiś klan chętny ?
3. Przygotowanie instrukcji dot. zwięzłości komunikatów radiowych
Krótkofalowiec ASG tu by się przydał ale niekoniecznie jest sporo materiału w Internecie. Wystarczy opracować.
4. Terenoznawstwo
tu trzeba wziąć mapę i popatrzeć na teren ]=) samemu Ale jak ktoś ma pomysł na więcej to proszę bardzo ]=)
5.Sposób zmiany układu formacji w zależności od rodzaju działania.
Tu wypadałoby zrobić krótki pokaz.

Część materiału można zaprezentować wszystkim a część w małych grupach (szczególnie posługiwanie się radiem i komunikatami). Całość zajmie do godziny czasu. Reszta w grze.
Potrzebni są Instruktorzy. W małych grupach przed strzelanką i w trakcie będą objaśniać powyższe elementy.

Całość jestem w stanie przygotować sam (ale potrzebni są instruktorzy), jednakże skoro stanowimy Forum a pomysł Wam się spodobał to zróbmy to wspólnie.

To po pierwsze. Podnieść umiejętności przeciętnego gracza-nowicjusza.
Po drugie. Osoby (potencjalni Instruktorzy), które ćwiczą (vide Tomazo1974, BRoS i inne klany) wezmą udział w grze na szczeblu dowodzenia. To najtrudniejsza część tej gry. I może się okazać, że też ]=) potrzebują nadrobić zaległości. Gra stanie się ciekawsza, bo do dyspozycji staną gracze przygotowani do niej. Zamiast stada baranów idących na rzeź. Bez urazy ]=)

Scenariusze będą same się układać. Spośród tylu osób -no musi być garstka- która wszystko przygotuje. Jak widzicie niewiele trzeba. Także zachęcam!
Awatar użytkownika

Herod

Post11 lipca 2016, 19:07

Slayer pisze:niech zajmie się tym któryś z klanów i przedstawi propozycję
(...)
jakiś klan chętny ?
(...)
Krótkofalowiec ASG tu by się przydał (...)
(...)
Ale jak ktoś ma pomysł na więcej to proszę bardzo ]=)
(...)
Tu wypadałoby zrobić krótki pokaz.
(...)
Potrzebni są Instruktorzy.

Kolejny raz "zróbcie, zorganizujcie, kto się tym zajmie?" Czyli Ty masz wizję, ale niech reszta to wykona :) No ale warto, bo przecież przy zaangażowaniu tych wszystkich osób

Slayer pisze:Scenariusze będą same się układać.!
:D

Jest gdzieś opcja odznaczenia tego tematu? Bo dalsze posty mnie nie interesują.
Nihil Verum Nisi Mors
Zapraszam na mój kanał na YT: https://www.youtube.com/user/GoProHEROD
Awatar użytkownika

Slayer

Post11 lipca 2016, 19:27

Napisałem na samym początku mój udział:
1. Objaśnię ustawienia radia.
2. Materiał sam mogę opracować, ale potrzebuje Instruktorów do przekazania materiału.
3. Scenariusze, tak właśnie będzie bo jego podstawą są ludzie a nie samochody i samoloty.
Ponadto chętnie wezmę udział na każdym etapie wprowadzania zmian i deklarowałem to wielokrotnie. Doświadczeni gracze powinni się wykazać inicjatywą zamiast narzekać na zło świata. Jeśli administracja da mi zielone światło dobiorę współpracowników. Oczywiście pewien przymus będzie potrzebny, bo warunkiem uczestnictwa w grze jest nie piękny szpej ale znajomość zasad nowej organizacji i komunikowania się. Oczywiście zawsze po głównej grze może nastąpić tradycyjna rzeź niewiniątek.
Awatar użytkownika

Mivak

Post12 lipca 2016, 9:11

Slayer bardzo Cię ponosi. Jeśli o mnie chodzi to za dobry pomysł uznałem ustalenie szczebla dowodzenia na zwykłej strzelanie. Raszta to bzdety. Język migowy, szkolenia z radia, może jeszcze szkolenie medyczne przed strzelanką?
Masz ambitne pomysły to zbieraj swoją grupę i w niej wdrażaj swoje pomysły bo na strzelanie to nie ma sensu.
British Regiment of Szczecin (B.R.o.S.)
Obrazek
http://www.bros.pl/
Awatar użytkownika

Szopen

Post12 lipca 2016, 11:08

Wklejam co napisałem w innym temacie :

99% ludzi chce się po prostu zasypywać kompozytem w dupie mając taktykę,znaki,mapy,kompasy itp . Włodek organizował o ile pamiętam jakieś szkolenie zgłosiło się kilka osób i to chyba tylko z jego teamu,i tak zawsze to wygląda .Err może ci powiedzieć jak na KZR wygląda spraw a DOWÓDCÓW,MEDYKÓW I RADIO OPERATORÓW mimo że ludzie wiedzą jakiego typu to impreza zawsze problem kto nimi zostanie .
Chwalcie Pana i podawajcie amunicję - Brat Sierżant Grimm
Awatar użytkownika

Slayer

Post12 lipca 2016, 14:51

Zorganizowana strzelanka może wyglądać tak:
1. Dowódcy ze stałym składem zespołu (3-4 osoby) oraz Głównodowodzący.
2. Łączność radiowa między dowódcami.
3. Mapa rozgrywki.
4. Dowódcy wyznaczają funkcyjnych w zespole oraz planują wspólną taktykę.
5. Dowódcy instruują podwładnych w zakresie taktyki zespołu.

Wybór składu grup z niedzielnych wojaków powinien uwzględniać:
A. Doświadczenie
[1] nowicjusze, [2] stali gracze, [3] "zawodowcy" (ćwiczący taktykę).
B. Rodzaj repliki głównej
elkaem, snajper, szturmowe

Dowódców wybiera się z grupy 2,3 podwładni grupa 1,2 i 3. Snajperzy, mogą działać samodzielnie (powinni mieć radio, ponieważ stanowią wsparcie).

Radiem posługują się wyłącznie dowódcy, wsparcie i gracz wykonujący misje specjalne (sabotaż, rozpoznanie itp.).
Awatar użytkownika

Szopen

Post12 lipca 2016, 15:20

Slayer jaki podział ?? Jak wiesz problemem jest żeby grupa się podzieliła na niedzielnej strzelance (nie po to trenujemy razem itp powody)
Chwalcie Pana i podawajcie amunicję - Brat Sierżant Grimm
PoprzedniaNastępna

meble radomsko cena, meble radomsko opinie, meble radomsko producent, meble kuchenne radomsko ceny

Wróć do Propozycje