Pirotechnika

mam szybkie pytanie, dlaczego u nas na taktycznym nie mozna juz piro? pamietam kiedys jeszcze sie bawilismy granatami itp.

Spójrz na filmy faili przy użyciu piro. Na początku tego roku na jednym ze scenariuszy w 10-15os gasiliśmy mały pożar od G-10.
Pamiętaj, że większość terenów TS to puszcza lub las, gdzie przez większość roku masz zagrożenie pożarowe, a za 100 randowmowych osób nikt nie weźmie odpowiedzialności … przynajmniej na niedzielnej strzelance :wink:

Dwa,że na gotowe produkty typu GR-2, które kosztują ok. 15zł szkoda ludziom pieniędzy.

No bo na samoróbki (pf3+groch) to trzeba trochę czasu poświęcić.

Trzy,to że granaty też trzeba umieć używać,aby miały sens i nikomu krzywdy nie zrobiły czyt. nie było kwasów.

rozumiem, dzieki. Jestem zdania, ze wybuchowe granaty/petardy powinny byc zabronione z wiadomych wzgledow aczkolwiek granaty dymne powinny byc dopuszczone. Ha! Mało tego uważam, ze powinny znajdowac sie na kazdej strzelance a tym bardziej na kazdym scenariuszu, nadaja klimatu i wgl. Jest jesien i wszystko jest mokre, pozar jest niemozliwy od takiego granatu dymnego tak mi sie wydaje. A lato to wiadomo inna sprawa bo sucho.

Scenariusze rządzą się swoimi prawami i tam w większości są dopuszczone granaty zarówno rozpryskowe jak i dymne, z zastrzeżeniem, że muszą to być gotowe produkty jak GR-2, GD-10, GD-60 (bóg wśród dymów :smiley: ).

Aczkolwiek, popieram twój pomysł aby dopuścić granaty dymne, ale tylko gotowe - kupne produkty, nie żadne samoróbki domowych piromanów.

Bóg wśród dymów to BigSmoke z saletry i karmelu :smiley:

  • do tego co mówi Szczepan ja bym dołączył wojskowe granaty dymne :stuck_out_tongue:

@JZP - szybka analiza dlaczego piro jest zabronione, podczas niedzielnej strzelanki rzucasz 2-3 dymy (GD-*) po czym jest mega dużo dymu teraz zauważ jaka jest reakcja cywila który przechodzi nieopodal, widzi pożar albo inne zagrożenie i dzwoni na straż i inne służby my dowiadujemy sie o tym jak są już na miejscu i masz mega problem na na plecach… dlatego piro na TS jest zabronione chyba że na scenariuszach ale to inna para butów bo jeżeli dopuszcza je organizator to bierze to na swoje plecy i zapewne poinformował odpowiednie służby o ww możliwości. Mam nadzieję że rozwiałem wszystkie Twoje wątpliwości.

Prawda. Aczkolwiek nie ukrywam że miło by było zobaczyć taktyczne dymniaki przy szturmie na wrogą pozycję . Klimat by byl niezły. Należy jednak wspomnieć że w lasach jesteśmy tylko gośćmi. I tak tez musimy sie zachowywac.