Ktoś z naszego środowiska strzela do zwierząt.

Redirecting... Może ktoś coś będzie wiedział.

Wydaje mi się że to jednak nie z naszego środowiska. Kulki są albo metalowe, albo metalizowane. W pierwszym przypadku raczej nikt by z nich nie strzelał, a w drugim wątpię żeby wydawał tyle kasy żeby męczyć zwierzęta. Żeby uwierzyć musiałbym zobaczyć tą kulkę z bliska i zobaczyć co jest w środku.
Nie chcę być nieczuły czy bagatelizować problem. Mój pies też za młodu lubił wykorzystać sytuację że furtka jest otwarta, akurat nikt nie patrzy i przejść się po okolicy, co poskutkowało tym że pewnego razu na prześwietleniu u weterynarza okazało się że ma śrut od wiatrówki w ciele. Sam z chęcią bym powyrywał strzelcowi nogi z dupy, ale tam mam pewność że ktoś strzelał z wiatrówki bo do dziś tą śrucinę piesek nosi. W dobie kiedy ostatnio ludzie sugerowali że zwierzęta i dzieci będą jadły kulki z ziemi myląc je z pokarmem stwierdziłem że po prostu człowiek musi się do kogoś przypierdolić, a że o ASG ostatnio głośno, w obu przypadkach amunicja jest kulką, to padło na nas.

Albo z drugiej strony - ktoś musi mieć cholernie mocną replikę, żeby metalowe kulki (zapewne łożyskowe) z niej latały jakkolwiek sensownie.

Tak jak Kaktus zauważył, tanie to nie jest, mało prawdopodobne, żeby jakiś przypadkowy Janusz wydał tyle forsy na replikę i modyfikację (bo na mój nos, to by musiała być albo cholernie mocna sprężynowa snajpa, albo HPA).

Oczywiście jest teoretycznej możliwe, że jakiś airsoftowiec z takim sprzętem w tamtej okolicy mieszka, i poza strzelankami robi krzywdę zwierzętom. Ale osobiście wątpię (to jest już pytanie do lokalnego środowiska: czy macie kogoś, kto spełnia łącznie te dwa warunki: miejsce zamieszkania i posiadanie odpowiedniego sprzętu).

W tym poście padło pytanie o materiał z czego są kulki, na 100% jest to tworzywo. Widziałem kulki guardera 0.40 takiego samego koloru.

By siać 0,40 sensownie to trzeba mieć dużo FPS Goleniów nie jest tak duży a sprzęt taki nie kosztuje mało

Koloru srebrnego czy szarego? Bo to na zdjęciach zbyt mocno odbija światło żeby był to plastik. Farbą nikt też kulek raczej nie pokrywa.

Na Allegro raz i drugi widziałem metalizowane / aluminiowe kulki .88g - niestety, nigdy nie miałem ich w ręku.
Nadal, jest to wagomiar wymagający cholernie silnej repliki.

Nb. z tego co widzę, te na zdjęciu mają wyraźny metaliczny połysk, szare Guardery .40 mają na zdjęciach połysk typowo plastikowy.

Tak naprawdę to trzeba by było, żeby ktoś podjechał do autora wątku i obejrzał te kulki. Bo na podstawie zdjęcia to my sobie możemy pogdybać tylko. A facet wyraźnie nie z branży, więc też nie do końca chyba wie, o czym jest rozmowa.

Jbc to nie mieszkam w Goleniowie, żeby nie było że będę podejrzanym :smiley:

Mówi się,że tylko winny się tłumaczy :stuck_out_tongue:

EDIT:

Dla nieśledzących tematu. Autor zdjęcia zmierzył średnicę kulki- 7,5mm,co wyklucza repliki asg.

To warto może go o tym fakcie poinformować co by od srodowiska ASG się odczepili

Spokojnie, środowisko trzyma rękę na pulsie :wink: