Rosyjskie tłumiki

Witam wracam sie z pytaniem jak wygląda koszerność używania tłumika PBS-1 przy kałasznikowach z wersji 74, ma to racje bytu czy nie bardzo. Mam w planach wykonanie jednego bądź kilku sztuk takowych tłumików teraz pytanie z czego najlepiej je wykonać aluminium, ze stali raczej odpada z powodu ciężaru wszelkie wskazówki z przyjemnością przyjme dzięki

Oryginalny jest metalowy i rozkłada się tak aby wymieniać gumki które wyciszają. Gumki są dodawane do skrzynek amunicyjnych z przeznaczeniem do PBS-a ale z racji kształtu raczej będzie tobie łatwiej go wykonać z aluminium albo wydrukować na drukarce 3d. Przy ASG nie będziesz miał różnicy w ciężarze bo pewnie optykę wrzucisz sobie raczej zachodnią niż wschodnią. Mój AKMŁ z optyką ważył tyle że po godzinie najchętniej można było go zostawić w krzakach :slight_smile:

Wydaje mi się, że koszerność polega na tym, ze stosuje się oryginały, a nie zamienniki czy samoróbki :wink:

Haha zgadza sie trzeba iść do sklepu z koszerną żywnością :slight_smile:

Orginalne tłumiki do AK strasznie dociąża replike na przód (waży ok 0,9 kg).Tłumiki jeśli nie masz repliki gazowej to lans ewentualnie ukrycie długiej lufy . Czy warto ?? Każdy odpowie inaczej,musisz sam zdecydować

Jeżeli chodzi o PBS-1 to tylko do karabinków AK strzelających amunicją 7,62x39mm. Do AK-74 stosowane są tłumiki PBS-2, PBS-3 i PBS-4