AUG A2 custon grip

Ponieważ jak większości wiadomo chińskie elfy z zamiłowaniem używają znienawidzonej rudy Znal’u chwyty w replikach AUG A2 pękają na potęgę. W ostatni weekend rączka w moim AUG z uwagi na użytkowanie w niższej temperaturze pękła w pół. Ponieważ brakuje mi pionowego chwytu w jej miejscu postanowiłem zaprojektować w jej miejsce coś własnego.
Inspiracja pochodzi z chwytu P90, jedank mocno ograniczonego. Pierwszy projekt to typowy “Proof of Contept” - jeszcze niedopasowany i niedoskonały, ale zaprojektowany w godzinę, aby sprawdzić czy pomysł ma rację bytu.
Wykonanie : druk 3D z PETG.

Zdjęcia i wizualizacja projektu: https://drive.google.com/drive/folders/1Da19UlsT-3JMeG97331l6eDludKZCUAA?usp=sharing

Wskazówki i pomysły mile widziane, konstruktywna krytyka też.

Ps. Jeśli ktoś powie, że jest brzydki to właśnie taki ma być :slight_smile:
Ps2. To wersja prototypowa - ma prawo wyglądać niechlujnie.

  1. Nie wiem czy da się wydrukować ale mocno by ci poprawiło uchwyt gdybyś miał rączkę a’la hk416 - http://img-cdn.redwolfairsoft.com/upload/product/img/VF9-GRP-416G-BK01-2L.jpg

  2. Ja bym dopracował zgranie go z frontem korpusu, żeby nie było takiej “wspaniałej” różnicy grubości między rączką a resztą korpusu

  1. Nienawidzę uchwytów “emeke” i “hakaczek”, są tak obyte i banalnie proste, że nie ich projektowanie nie stanowi wyzwania :wink: Nie wiem jaki będzie ostateczny wygląd chwytu, ale z założenia ma odbiegać od tego typu chwytów - wtedy po poprostu dokupiłbym RIS’a + gotowy chwyt (0 fun) :wink:

  2. Taki jest plan. Wersję prototypu wyciosałem jedynie z 2 rzutów płaszczyzn, więc jest tam masa elementów zbędnych. żeby wogole wsadzić ją 'prawie" na miejsce musiałem posłużyć się dremelkiem, a i tak brakuje ponad 2,5cm do idealnego spasowania, które jest planowane :smiley:
    Docelowo planuję redukcję wszystkiego co zbędne i dopracowanie spasowania “fabrycznego” - to jednak najwięcej zabawy, aby był sens w to brnąć prototyp musi pokazać swoją wartość w polu.

@kmk - chwyty tego typu są wygodniejsze, niż na to wygląda :wink:

wyraziłem się nieprecyzyjnie - chodziło o fakturę rączki (napawanie?)

Rzeczywiście małe nieporozumienie :wink:
Faktura owszem w planie, ale to po dopasowaniu, więc na wersję v3… Zasada Pareta :wink: