Jaja z polskich sklepów

Bardzo często przeglądam oferty polskich sklepów z replikami i akcesoriami do airsoftu oraz wyposażeniem taktycznym. Dzięki temu mogę się łatwiej zorientować gdy pojawią się jakieś ciekawe nowości, wiem również gdzie warto kupować ze względu na ceny. I tu właśnie pojawia się kwestia, którą chcę poruszyć - czasem spotykam sytuacje, których nie ogarniam. Chcę się podzielić z Wami paradoksami cenowymi z polskich sklepów. Wiem, że mamy wolny rynek ale niektóre różnice cenowe są po prostu… Zachęcam do dzielenia się podobnymi ciekawostkami, co przyda się zwłaszcza nowym graczom. Temat humorystyczny, ale mający chronić przed nabijaniem nas w butelkę.

  1. Gunfire - dostawa magazynków do Siga WE :slight_smile:

Dla porównania normalna cena ze Specshopu:

Swoją drogą nawet dłuższy magazynek do tego modelu o pojemności 32 kulek jest tańszy:

  1. Różne sklepy na rynku robią często ten sam numer z “Promocją”. Polega on na tym, że lekko zniża się normalną cenę danego produktu (albo podwyższa, a jak!), po czym obok dopisuje wyższą cenę, która obowiązywała rzekomo przed obniżką, co jest oczywiście bzdurą :smiley: Przykładowa noworoczna “promocja” na Taiwangunie (dotyczy zresztą reszty magazynków gazowych na stronie), tutaj magazynek do XDM .45:

http://www.taiwangun.com/magazynek-na-green-gaz-do-replik-we-xdm-we?from=listing&campaign-id=19

Nigdy nie kosztował 135,45 zł, dla porównania normalna, stała od miesięcy cena tego maga na Specshopie:

Niby nie ma o co kruszyć kopii ale jest to moim zdaniem wprowadzanie klientów w błąd a w najlepszym wypadku dość nieładne pogrywanie sobie z nimi. Jeżeli zauważycie podobne przeginki (oczywiście obiektywnie rzecz biorąc, gdyż jeżeli ktoś kupił towar X za 100 zł, po czym dwa dni potem towar X przeceniono o połowę, to jest to po prostu przypadek i nie ma co płakać) dzielcie się nimi.

Takie zagrywki to raczej norma i nie dotyczy tylko tej branży. Robią tak prawie wszyscy :slight_smile: poza tym różnice cenowe między sklepami mogą wynikać iż dana partia tego samego produktu będzie miała inna cene wyjściową - producent zmienił cenę, produkt przestał być produkowany itp często też tak jest iż np jeden sklep jako pierwszy sprowadza jakąś nowość, ustala swoją cenę a konkurencja sprowadza to samo dopiero po jakimś czasie i przebija dość dużo sklep pierwszy. Sklepy też często nie aktualizują cen więc mogą być takie duże różnice. Marże na sprzęt asg też nie należą do małych.

Tak jak napisał Gromu, to jest norma :smiley: A te wszystkie promocje są niczego warte…
Herod jak wspomniałeś o tej obniżce -15% na wszystko na taiwanie, od jakiegoś czasu zaglądałem tam na PJ60, którego cena wynosiła 1450zł, a teraz cudownie obniżyła się o 15% ‘tylko’ do 1632zł :smiley: Niestety zjawisko powszechne i ludzie dają się nabierać na te promocje…

Ceny tez zaleza od kursu dolara/euro w momencie kupienia przez sklep. Ale promocja taiwangunu mnie rozwaliła. Kupiłem kamizelkę. Jeszcze nie doszła a tu promocja 15%. No nic ale z ciekawosci patrze na cene i wyszło to wielkie oszustwo.
Kamizelke kupiłem za 77 zl z groszami
Promocyjna cena: 74 zl z groszami
Cena skreslona na czas promocji 84 zl z groszami



Nic tylko kupowac :slight_smile:

Powiem jedno skur…yny

http://www.militaria.pl/action_sport_games/karabin_szturmowy_aeg_dlv36_(15257)_p5897.xml?cat=1131

Hehehe tak wiem to zabaweczki ale rozrzut cen jest śmieszny :mrgreen:. Cena powala i tu i tu :wink:.

Normalnie ten badziew kosztuje 150zł mój synek ma ten sam hehehe

Znalazłem go taniej xd

Nie no nawet 179 to za dużo :mrgreen:

Panowie, piszecie o różnych rep… zabawkach … 105 vs 150 fps, 1,8 vs 1,7 kg, 715 vs 750 mm itd :stuck_out_tongue: :smiling_imp:

Będziecie teraz porównywać ceny replik w różnych sklepach? Przecież to żadna nowość, że ceny są różne :unamused: Nikt nie płacze, że benzyna na jednej stacji kosztuje 4.50zł a na innej 4.20zł, tylko kupuje tam gdzie taniej. W tym temacie chodzi o przedmioty, które przed promocją były tańsze niż teraz, w trakcie promocji, więc darujcie sobie takie porównywanie :wink:

Temat jest ogólny, jeden przykład został podany z “promocją” a drugi z rozstrzałem cen na stronach.

Z drugiej strony nic złego nie mogę powiedzieć o specshop’ie, dla przykładu na promocji świątecznej -10% faktycznie wszystkie produkty zostały obniżone o 10% bez wcześniejszego zawyżania ich ceny :smiley:

Jedynie co mi na specshopie brakuje to niektórych produktów. Rzadko uzupełniają magazyny z tego co widzę.

Też racja, ale to samo jest w innych sklepach. Specshop robi chyba dwa razy w roku zamówienia tylko na te ‘unikatowe’ produkty zza granicy, na pewno raz na przełomie październik/listopad. Ale tak czy siak mają bogato na półkach :smiley:

WE 18c black byl w TG w promocji za 380 zł ( przekreslona cena 450 ) teraz w promocji z serii “zimowe wietrzenie magazynow” http://www.taiwangun.com/g-18-c-gen-4-black-we

Ciekawe…

Przed promocją ta puszka kosztowała dokładnie tyle samo co teraz z promocją

Taki drobny przykład jaki GF robi sobie z promocji - gdzie komora HU z gumką , jest tańsza od takiej samej komory bez gumki

z gumką

a tu bez gumki

http://gunfire.pl/data/include/cms/oswiadczenie_wzrost_kursu_usd_pl.pdf

Tak wiem, tylko ceny nagle rosły przed promocją a nie nagły wzrost kursu.