Dzisiaj jest 22 września 2018, 17:55

Propozycje

Błędy, nowości, problemy
  • Autor
  • Wiadomość
Awatar użytkownika

Slinegr

Re: Propozycje

Post02 września 2014, 10:38

Ja uważam, że pomysł Patrona jest mega spoko :) Dla mnie dotelepanie się na Wiskord z Bezrzecza to czarna magia. I taka mapka by bardzo pomogła :)
Obrazek
Awatar użytkownika

Bober

Post29 grudnia 2017, 15:50

Proponuję dodać do cotygodniowego głosowania, dodatkową opcję bez kary.
W chwili obecnej sporo osób nie głosuje, bo za niestawienie się jest kij przez plecy.
Od początku mnie śmieszyła ta forma kary (bo nieważność głosu w kolejnym głosowaniu, to żadna kara), ale widać wielu odstrasza skutecznie.
Na początek można dodać coś błachego. Np dodatkową opcję „Postaram się być, niezależnie co wygra”.
Wiadomo, że sporo ludzi nie wie, czy da radę. Wielu wisi, co wygra. A taki zapis to i wilk syty i owca cała.
Ani kary za niestawienie się, ani korzyści względem przegłosowania jakiejś miejscówki.
Niezależnie od formy i treści - przydał by się benchmark frekwencji.
Narazie niska liczebność w głosowaniach działa wyłącznie odstraszająco.
Jakbym miał wolną niedzielę i chciał posiać kompozytem, to nadal miałbym mieszane uczucia odnośnie wstania rano, widząc 3 osoby w głosowaniu.

Brzmi sensownie?
Awatar użytkownika

Kaktus

Post29 grudnia 2017, 17:14

Tu nie chodzi samą karę, co nie bycie gołosłownym. Nawet gdyby karą był jeden przysiad to i tak głosowałbym tylko gdybym był pewny że pojadę. Opcja „Postaram się być, niezależnie co wygra” jest nadal bardzo zobowiązująca, bo ja bym się stawił w takim wypadku nawet gdyby odpowiedziało 5 osób. W końcu się zadeklarowałem.

Myślę że opcja "Gdy zadeklaruje się więcej niż (10|15|20) osób, będę" jest niezłym pomysłem.

Za to "Nie będzie mnie" jest demotywująca. Wiem że niesie jakąś informację, ale patrząc procentowo, to teraz 67% osób jest na nie, a 2 tygodnie wcześniej 71%.
PMC Wiskord
Obrazek
Awatar użytkownika

Szczepan

Post29 grudnia 2017, 17:25

A czy aby na pewno powodem nie głosowania jest "strach" przed karą,czy po prostu niechęć i wyjebanie u części użytkowników tudzież po prostu nikłe zainteresowanie daną datą spotkania?

Bo jak Bober słusznie uznał,jest to kara na poziomie machania palcem do delikwenta i mimo tejże "kary" wciąż może przychodzić na strzelanki-więc dalej może się bawić w niedzielę.
Szukasz grupy? Sprawdź temat: Rekrutacja t.Ch.
Znajdź nas na Fb: t.Ch.
Awatar użytkownika

Kaktus

Post29 grudnia 2017, 17:49

Powodów niegłosowania jest wiele.
- Niechęć do głosowań
- Wyjebane na głosowania
- Konieczność zarejestrowania
- Konieczność przedstawienia

Normą jest że przychodzi 3x więcej osób niż głosowało. Faktem natomiast jest że nikt nie chce wstać rano i jechać kawałek żeby się okazało że jest zbyt mało osób żeby zagrać w cokolwiek. A jeżeli deklarują się 3 osoby, to jakie są rokowania?

Swoją drogą, kiedyś głosowałem często, teraz prawie wcale. Jak mam być, to będę, bez względu na to jaka miejscówka będzie. Rotacja jest na tyle dobra że nie ma tłuczenia tego samego non stop, więc wybory innych mi po prostu odpowiadają. Czasem tylko jak CQB się wybije lekko naprzód to dam swój głos bo na tym polu TS gra rzadko.
PMC Wiskord
Obrazek
Awatar użytkownika

Szczepan

Post29 grudnia 2017, 18:00

Kaktus pisze:Swoją drogą, kiedyś głosowałem często, teraz prawie wcale. Jak mam być, to będę, bez względu na to jaka miejscówka będzie. Rotacja jest na tyle dobra że nie ma tłuczenia tego samego non stop, więc wybory innych mi po prostu odpowiadają. Czasem tylko jak CQB się wybije lekko naprzód to dam swój głos bo na tym polu TS gra rzadko.

I wydaje mi się,że tak ma większość,stąd taki a nie inny obraz ankiet :)
Awatar użytkownika

Kaktus

Post29 grudnia 2017, 18:04

Tylko że to działa w lato, bo czy przyjdzie 20 czy 60 osób to będę się dobrze bawił. Jak widzę że będzie mierna frekwencja to wolę pójść gdzie indziej.
PMC Wiskord
Obrazek
Awatar użytkownika

Szczepan

Post29 grudnia 2017, 18:05

A jak już jesteśmy przy propozycjach,to proponuje zmienić ustawienia forum,aby każdy z graczy miał możliwość edycji postów bezterminowo-nie 5min,czy 10min ale cały czas.

Nic tak nie wkurza,jak konieczność proszenia się o edycję jakieś literówki,zdania, czy np listy zgłoszeniowych przy organizacji imprez ;)
Awatar użytkownika

Tomazo

Post29 grudnia 2017, 18:10

Szczepan pisze:A jak już jesteśmy przy propozycjach,to proponuje zmienić ustawienia forum,aby każdy z graczy miał możliwość edycji postów bezterminowo-nie 5min,czy 10min ale cały czas.

Nic tak nie wkurza,jak konieczność proszenia się o edycję jakieś literówki,zdania, czy np listy zgłoszeniowych przy organizacji imprez ;)

O to to :)
t.Ch
Awatar użytkownika

Bober

Post29 grudnia 2017, 18:25

Szczepan pisze:A jak już jesteśmy przy propozycjach,to proponuje zmienić ustawienia forum,aby każdy z graczy miał możliwość edycji postów bezterminowo-nie 5min,czy 10min ale cały czas.

Mimo oczywistych wad tego rozwiązania - brakuje mi takiej funkcjonalności od samego początku.
Zawsze może się wyświetlać, że post był edytowany X razy (jak to się dzieje w PW przed odczytaniem przez adresata).
Miało by to zastosowanie w bardzo wielu miejscach i sytuacjach.
Gdyby ustawić, że można wyłącznie modyfikować, a własne posty usuwane mogą być terminowo lub bezterminowo, ale lądują w archiwum, administracja forum miałaby kontrolę nad poczynaniami użytkowników.

Tak, czy siak - popieram pomysł Szczepana. To byłby niekwestionowany krok do przodu.

EDIT: Edycja już działa.
Ostatnio zmieniony 15 stycznia 2018, 0:01 przez Bober, łącznie zmieniany 1 raz
PoprzedniaNastępna

meble radomsko cena, meble radomsko opinie, meble radomsko producent, meble kuchenne radomsko ceny

Wróć do Sprawy forum