Wasze ulubione rozgrywki

Pytanie to zadaję właściwie z czystej i szczerej ciekawości, gdyż zastanawia mnie to od pewnego czasu. Kieruję je głównie do osób, które uczestniczą w naszych niedzielnych spotkaniach, “chairsofterzy” niech sobie darują. Jak w tytule - jakie gry lubicie najbardziej na strzelankach? Lubicie bardziej skomplikowane rozgrywki np. z szukaniem ukrytych fantów, czy też wystarczą Wam standardowe flagi do zdobycia?

Jeśli chodzi o mnie to naprawdę zależy, czasami jak ludzie dynamicznie grają to nawet gra o flagę jest fajna i nie nudna, aczkolwiek bardziej skłaniam się jak rozgrywka jest trochę bardziej rozbudowana i są wprowadzone jakieś dodatkowe elementy.

Moje typy kolejno:

  1. Coś znaleźć, połączyć, zniszczyć, wysadzić…
  2. Battlefield z zegarami
  3. Flagi (o ile przeciwnik jest i ma chęć grać)
  4. CQB CS szybkie rundy bez medyków 2 bomdsite, jedna bomba, dwie drużyny
    5 Trzy linie

Nie grałem z bombami WTFów, jednak bomba przygotowana przez chłopaków na ostatnim wiskordzie genialna w swojej prostocie więc zakładam że walizki wyżej wspomnianych dają jeszcze więcej możliwości.

Oczywiście ambitne scenariusze są nr 1 ale poza klasyfikacją niedzielnych jebanek.

popieram nr.1 i 2

Ja może napisze w inny sposób, jeśli chodzi o las to najbardziej klasyczny battlefield (czyli trzy flagi+zegary), może to dlatego, że inne rozgrywki były mało razy wprowadzane;
unikałbym rozgrywek typu atak/obrona, bo to powoduje przeważnie zastój u obrońców i brak chęci do dalszego atakowania atakujących przy dobrej obronie :slight_smile:
Jeśli chodzi o CQB to wydaje mi się (jak najbardziej obiektywnie się da), że scenariusz z wykorzystaniem ‘wtfowskich’ bomb, mają wiele funkcji i przy dobrej wyobraźni (i chęci) można zrobić kilka ciekawych gier :slight_smile:

Dla mnie najlepsza rozrywka to zwykła i nieskomplikowana nawalanka jedni na jedną stronę drudzy na drugą i tam gdzie się spotkamy grzejemy ile fabryka dała. Ale z tych bardziej zorganizowanych to:

  1. Battlefield
  2. Trzy linie
  3. Bomb-site z udziałem walizki/walizek

Koledzy i koleżanki piszcie co lubicie. Dzięki tamu będziemy mieli rozeznanie w co byście chcieli grać. Może nie do końca o to chodziło Herodowi, ale to dobra inicjatywa.
Możemy wręcz zrobić ankietę :smiley:

Dzwonił James Cameron, mówił że temat cieszy się takim wzięciem, że chce zrobić na jego podstawie film.

Dokładnie o to mi chodziło. Oraz o zbadanie dlaczego z reguły bawimy się w te flagi, nie zaś w bardziej rozbudowane fabuły.

Ja tam lubię 3 linię bo niemal zawsze jest to dynamiczna gra bez jakichś zastojów większych, battlefield - tak samo no i wszelkie typy gry z bombami WTF-u, o CQB się nie wypowiadam bo z powodu braku repliki nie grałem na tyle często żeby się wypowiadać

Jeśli miał bym wybrać najbardziej odpowiadające mi wersje strzelanek to skłonił bym się przy VIP i Bombach (Wtf). Każda możliwość zabawy jest dobra byle by tylko ludzie chcieli w tym uczestniczyć.

Niby dawno mnie nie było, ale:
LAS - W lesie najlepszą rozgrywką (oczywiście dla mnie) jest walka o flagi z zegarami. Tak jak Wookie napisał atak/obrona to nuda. Dobra obrona niestety zniechęca do ataku, ludzie niejednokrotnie zapominają, że to tylko zabawa i boją się nawet wychylić - lub zwyczajnie nie chce im się wracać na respa. Oczywiście można zastosować taktykę jakiegoś zajścia lub flanki ale przy wolno rozwijającej się rozgrywce, gdzie każdy próbuje zrobić to na własną rękę ta sztuka nie wychodzi.

CQB - Nie grałem jeszcze z bombami w walizkach ale wygląda to na super zabawę, szczególnie, że nie musimy się ograniczać do jednej opcji oprogramowania. Walka o flagę na Wiskordzie była zabawą przednią, jak również Urodziny Nicoli - sprawa z balonami i karteczkami była dobrą inicjatywą i nie ograniczała do jednego celu tylko było ich sporo więc mniejsze grupki (3-4 osobowe) mogły spokojnie samodzielnie podejmować decyzje.

Tryby mogą być przyjemniejsze lub mniej przyjemne tak jak scenariusze ale ważne jest ( przynajmniej dla mnie ) żeby gra była dynamiczna. Co tu się rozpisywać popieram większość i w czołówce stawiam battlefield, walka o bombę którą należy wysadzić jeden z 2 bomb site’ów i trzy linie.

Najlepsze 3 linie bez medykow;)