Lufa wew/ smary i olejki silikonowe

Witam,
Czy długość lufy ma znaczenie na celność/zasięg?
I o co kaman z tymi olejkami silikonowymi smarami itp?
Pozdrawiam :wink:

Tak ma :slight_smile: ale to trochę bardziej skomplikowane :stuck_out_tongue: Żeby wszystko chodziło ładnie i wolniej się Paulo potrzebna są smary ale tym zajmie się twój serwisant nie musisz się tym przejmować :stuck_out_tongue:

Oczywiście że lufa ma znaczenie, teoretycznie to dłuższa lufa → większy zasięg skuteczny. Ale tylko teoretycznie. Lufa musi być dobrana do cylindra.
Tak łopatologicznie to gdy masz duży cylinder i małą lufę, to kulka przy wylocie z lufy zostanie zdmuchnięta przez nadmiar powietrza i nie poleci idealnie prosto.
Gdy lufa jest za długa to kulka może zacząć opadać w lufie, upadnie na dolną krawędź lufy, odbije się i również źle z niej wyleci.
Gdzieś na forum WMASG było napisane jakie cylindry do jakich luf.
A jeżeli kupujesz nową replikę, to ja bym nie patrzył na długość lufy, bo głównie to nie długość a precyzja wykonania ma znaczenie.

Dzięki :stuck_out_tongue: A samemu można ją rozkręcać? Bo ostatnio miałem problem :smiley:

Wszystko można samemu :stuck_out_tongue: ale polecam serwisanta który ma w tym spore doświadczenie :slight_smile: jeżeli zrobisz to sam niemakac o tym pojęcia to pewnym jest ze replika przestanie działać :smiley:

Heh ok ;p

Wymiana lufy wewnętrznej zależy od modelu. W replikach serii M4 jest banalna, w innych, jak np. mój MP7 dość skomplikowana. Pomocą jak zawsze służy Youtube.

brac gunfire prawie all -20%