Pierwsza replika

Cześć, zastanawiam się nad 2 replikami: (wcześniej 3 ale jedna została wyprzedana)

Nie wiem którą wybrać. Ktoś pomoże mi?

#2 i #3 się nie otwierają.

Domyślam się że chodzi o inne warianty AUGa?

  • firma SnowWolf miała za mojej pamięci średnią opinię. Z tym, że to parę lat temu było, a ja nie śledziłem tematu. Musisz sprawę obadać, żeby nie władować się w jakąś kaszanę.

  • sprawdzałeś, czy klasyczny bullpup (taki jak AUG) dobrze Ci w ręku leży? Czy zmiana magazynka (w tym leżąc) jest akceptowalnie wygodna? Ergonomia to ważna rzecz, a w ASG nie mamy problemu prawdziwego wojska, że giwera jest przydziałowa, i nikogo Twoje preferencje nie interesują. Pomacaj, popróbuj, czy to na pewno to.

  • zdecydowanie sugerował bym wersję z szyną montażową (a jeszcze lepiej, kilkoma), nie z integralną lunetą. Łatwiej dopasować do swoich wymagań. I - niska szyna lepsza niż wysoka: podwyższyć celownik to nie problem, obniżyć - ciężko.

  • w kwestii długości - jestem fanem krótkich, lekkich konstrukcji o dużej manewrowości. Inni wolą długie lufy. Im lufa dłuższa, tym łatwiej o coś nią zawadzić, ale i można wstawić dłuższą lufę wewnętrzną. W mojej opinii zysk na skupieniu w typowej szturmówce nie jest jednak znaczący, a dużo tracisz na wygodzie. Oczywiście - mówimy o szturmówce, nie o replice wyborowej / snajperskiej. Co kto lubi, oczywiście.

  • i, skoro już mówimy o AUGu, sprawdzałeś, jak jest z dostępnością magazynków do niego? Bo za mojej pamięci bywały spore kłopoty, żeby dostać coś, co nie jest hi-capem, i fajnie, jakby przy okazji nie wyrywało to dziury w portfelu…

Jeśli chodzi o magazynek do AUG’a to mid kosztuje koło 5 dych, czyli tyle samo co high, więc dla mnie nie widać różnicy.

Nie chodzi o cenę. Chodzi o dostępność. W tej chwili na Gunfire na ten przykład - brak magów od AUGa w magazynie.

Ja może mam skrzywienie, ale hi-capów nie znoszę: grzechotanie kulek podczas ruchu doprowadza mnie do szewskiej pasji.

http://www.taiwangun.com/magazynki-aeg-hi-cap-2/magazynek-hi-cap-na-330-kulek-do-serii-aug-works-j-g
chyba jest dostępny… nie wiem nigdzie nie pisze

Są AUG jestem ja :smiley:

Snowolf to średnia półka, ale nie odbiega jakością od JG. Szybka wymiana sprężyny to niesamowita zaleta (nie kupuje już replik bez tej “funkcji”). Plastiki są średniej klasy, GB v3 ciężko ubić, rączka/chwyt prawdopodobnie padnie Ci przy pierwszych niższych temperaturach. Patrząc za innymi wersjami unikaj wersji A1 (ze stałą lunetą) i A3 (cholernie ciężki przód). Minusem tych replik jest ciężkie ustabilizowanie GB przy większym ROF/Mocy - jeśli trafisz na kiepskie body GB może skakać w środku i trzeba będzie go dodatkowo stabilizować.
W kwestii magów: tylko battleaxy z TG (20zł) podają bez większych problemów.

Cymka: “M4” od cymy zebrały trochę złych opinii (że niby cyma nie potrafi w M4), ale rozbierałem zarówno metalowe jak i plastikowe wersje cymek i nie ma się zbytnio czego czepiać (jak na ten budżet rzecz jasna). Jeden minus to standardowo źle dobrany cylinder (cyma wszędzie pcha typ0 ). Działa to i strzela, cudem inżynierii nie jest, ale kulki lecą we właściwym kierunku i nawet z mocą wskazaną przez producenta (przynajmniej na początku).

Gawron dobrze gada, polać mu!

Plastikowej M4 osobiście nie tknął bym dwumetrowym kijem - widziałem, jak Cymka poleciała na ziemię, bo ucho zawieszenia się skruszyło.
…ABSowy element nośny, kurde mol…

Na początek, tak jak zaproponował Errhile przymierz się do auga. Ja mam i właśnie ta nieszczęsna zmiana magów jest dla mnie pomyłką. Ogólnie naprawdę fajna replika, ma wiele zalet, ale co z tego skoro nie potrafię poprawnie zmienić magazynka w innej pozycji niż stojąca?

Magi do auga są z kolei łatwo dostępne. Da się wyrwać nawet taniej, coś koło 20 zł za mida od battleaxe (podobno się sprawdzają). Ale coś mi nie pasuje w Twoim myśleniu że skoro kosztuje 50 zł to żadna różnica, szczególnie że mierzysz w replikę budżetową. Zauważ że hi-cap jest używany zwykle na strzelankach i strzelanko-scenariuszach i na nich wystarczy że masz 2 sztuki. Z kolei midów musisz mieć z 6 nawet na zwykłej strzelance bo uzupełnianie trwa dłużej i mają dużo mniejszą pojemność. Na scenariuszach jest czasem też limit amunicji zależny od ilości magów i posiadając np. tylko 3 weźmiesz tak mało amunicji że będziesz liczył każdy strzał.

Co do firmy - Nie znam nikogo kto by strzelał lub polecał Auga od Snow Wolf. Wszyscy używają albo JG albo GFC. Jeżeli masz niewielki budżet, to mimo wszystko polecam wybrać coś z tych firm. W razie problemów nikt nie będzie wiedział jakie tam są części, jakie są kompatybilne itd.

PS. Odnosząc się do skrzywienia Errhile’a - Ja stwierdziłem że hi-cap jest jednak fajniejszy niż mid-cap i na zwykłych strzelaniach właśnie ich używam. Midy tylko jeżeli scenariusz ma takie zasady :wink:.

Ale Ty jesteś już spaczony wiekiem i doświadczeniem :smiley: Mam dwie plastikowe CYMY M4 które wożę ze sobą w zapasie, nikt kto dostał je do ręki jeszcze nie narzekał - nie jest to VFC, nie pochwalisz się tym przed kolegami, ale strzela :smiley:

Gawron, z replik do chwalenia się przed kolegami to nie wiem, czy cokolwiek mam. Ewentualnie Colta, a i tu trzeba wiedzieć, gdzie cymes :wink: Cała reszta to Chińczakum-kińczakum-aj-jaj-jaj :wink:

Nikt nie narzeka bo darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby. Jak by mi padła repka na strzelance a nie miałbym zapasu to spartac byłby marujcem :wink:. Pytanie czy kupiłbyś sobie taką cymę jako jedyną replikę?

Majac ograniczenie do 300zł? Tak. Pamiętaja, że za jedną zapłaciłem 180, a za drugą 200 :wink:

Ok, niech będzie jeżeli budżet to faktycznie 300 zł. Ale jeżeli nie jest zamknięty, to moim zdaniem lepiej dozbierać i kupić coś fajnego za 2 stówki więcej. No i na początek używka może sprawić problemy.