Prośba o wskazówki w doborze sprzętu

Witam serdecznie,

Chciałbym bardzo prosić o pomoc w wyborze sprzętu. Jestem całkowicie zielony jeśli chodzi o ASG - moja wiedza ogranicza się do poradników z YT na temat podstaw ASG, jednak nigdy nie uczestniczyłem jeszcze w prawdziwej strzelance.

Ostatnie kilka dni spędziłem na czytaniu dyskusji o sprzęcie, a w nocy nawet zasypiałem przy recenzjach replik na YT :slight_smile: Jakiś pogląd mi to dało, ale wciąż stoję w miejscu.

Na chwilę obecną wygląda to tak…

Posiadany sprzęt:

Obydwa sprzęty kupiłem “na próbę”, aby sprawdzić czy w ogóle trzymanie tego w rękach i strzelanie choćby do tarcz to może być coś dla mnie. Ponieważ piszę właśnie tego posta wydaje się, że odpowiedź jest twierdząca :slight_smile:

Ponieważ chciałbym w to wejść głębiej, potrzebuję sprzętu i porad jak go dobrać.

Kwota jaką chciałbym w tym momencie na to przeznaczyć to 3000 zł, w których chciałbym zmieścić (okulary dokupię poza tym budżetem, ale również proszę o polecenie jakichś przez Was przetestowanych):

  • ubranie (mundur, kamizelka, kapelusz, plecak, ???)
  • replikę/repliki

Dlaczego replikę/repliki? Ano dlatego, że chciałbym brać udział zarówno w strzelankach na otwartym powietrzu jak i w budynkach. Więc pierwsze pytanie to:

Czy lepiej kupić jedną droższą replikę dającą radę w obydwu scenariuszach, czy dwie oddzielne?

Jeśli przeważałby scenariusz z dwiema replikami to osobiście myślałem o:

  • AM-006/AM-005 (ktoś wie czym się dokładnie różnią? AM-005 jest lepiej wykonana?) do CQB (~800 zł)
  • G&G G16C Predator / SA-H03 / jakaś eMka z E&L? (~1200 zł)
    -* w pierwszej połowie roku sporo było poleceń VFC VR16, ale obecnie ta wersja nie jest już dostępna

Od razu mogę zaznaczyć, że na ten moment nie chciałbym iść w AK.

Wtedy koło 1000 zł zostałoby na ubranie się.

Co o tym sądzicie? Będę wdzięczny za wszelkie porady. Najbardziej za te, które będą dotyczyły sprzętu dostępnego w polskich sklepach :slight_smile:

Pozdrawiam!

Zanim zaczniemy ci udzielać wskazówek, chcemy cie poznać czyli zapraszam do tego działu: Witam, chciałbym się przedstawić - Taktyczny Szczecin

Ale na 1 rzut:

  1. Kup dobre okulary (ja nosiłem uvex ivo, chłopaki ess ice lub ess crossbow, możesz pomyśleć o goglach bolle x800 lub ess nvg)
  2. Wpadnij z tym kałachem (tą cymą) na strzelankę, najlepiej kilka razy, nie musisz mieć munduru, wystarczy dres, ew kup tani mundur typu DPM (brytyjski) , flectarn (niemcy, MTP, czy wz 93 (polski)
  3. Popatrz co ludzie mają na sobie, zadawaj pytania itp może pozwolą ci przymierzyć kamizelki itp.

Dzięki temu, nie wydasz kasy w błoto bo sprawdzisz czy to ci się podoba (ASG) , sprawdzisz co ludzie polecają itp.

Co do wyposażenia to już kwestia indywidualna, zależy co ci się podoba, ja np set do lasu mam taki:

w 90% składa się ze sprzętu produkcji Miwo Military Lubliniec , plecak (jeśli widać) to akurat apteczka od innej firmy Miwo Military Praszka,


I mam jeszcze czarny zestaw






Musisz zdecydować jak masz wyglądać a dopiero potem dobierać sprzęt.

Piorun bardzo ładnie opisał Ci co powinieneś zrobić najpierw, wiec ja odpowiem bardziej szczegółowo na Twoje pytania.

Replika CQB:
Mam AM-002 jesli chcesz postrzelać.
Różnica w AM-005 i AM006 to długośc lufy 120mm/225mm - stąd różnica w cenie, poza tym to te same repliki.
Repliki fajne, choć mają trochę hejterów krzyczących na jakość wykonania AMEOB :wink:

Replika szturmowa:
VFC dalej są dostępne.
Mając taki budżet odpuść patrz raczej powyżej specny :wink:
Pytani czy marzy CI się szturmiak czy DMR?

Dzięki wielkie za odpowiedzi :slight_smile:

Co do okularów to wezmą te Uwex Ivo dopóki nie skompletuję reszty ubioru i wtedy zakupię już jakieś z tej wyższej półki jak będę się swobodniej poruszać w tym temacie.

Z AM strzelałem kiedyś, ale z tej mocniejszej wersji (bodajże 15tka). Hejterzy wszędzie się znajdą, bardzo mi się podoba ta replika, więc jeśli nie ma wielkich powodów do niekupowania jej to pewnie ona będzie wyborem :slight_smile:

Co do DRM to z tego co czytałem to więcej zabawy mają szturmówki niż snajperzy i w to też bym celował :slight_smile:

Jaki VFC w tej chwili się poleca?
Widziałem wczoraj recenzję Arcturus Centaur B i bardzo mi się spodobał (choć to hybryda AK).

W tej chwili po głowie chodzą mi:

  • Arcturus Centaur B
  • G&G G16C Predator
  • jakiś VFC jeśli faktycznie są takie dobre :wink:

Wszystkie porady znajdujące się tutaj wyglądają na naprawdę przydatne. Niebawem pewnie sam się zgłoszę z prośbą o ocenę zestawu. :smiley: