Którą broń wybrać na początek???

Jak w wątku zastanawiam się która broń wybrać a chodzi mi o takie repliki jak:


CM.515 [CYMA]

CM.522 [CYMA]

No i tu was proszę o pomoc, bo podobają mi się dwie, ale która jest lepsza dla początkującego, chciałbym zapytać też o boczniaka tak, żeby był dla zasady i tu już może być coś z niskiej półki, ale warte uwagi liczę na waszą pomoc i przepraszam za spam.

Żebyś uniknął głupich odpowiedzi i bezsensownego zwodzenia. Napiszę zrozumiale, odpuść boczniaka i pieniądze dołóż do specny core. Zamiast tej cymy będziesz miał coś porządnego. Wiem co mowie bo ja zaczynałem moją przygodę z tym sportem właśnie z cyma 520 i tak biegalem przez 2,5 roku. Niedawno kupiłem specne Core jako “boczniaka” i uwierz różnica duża, serio wydaj nieco więcej i ciesz się na dłużej. O nic więcej pytać nie musisz, zamawiaj już teraz specne z serii Core i kieruj się aspektem wizualnym, wszystkie w środku mają to samo.

Ja uważam, że akurat specna core to jedna wielka loteria bo od niedawna spadli mocno z jakością. Oczywiście raz na jakiś czas trafi się dobra sztuka, ale w większości są bardzo nieszczelne(gubią nawet po 80fps) i nieosiowe. Lepszą opcją dla początkującego jest dorwać używaną g36 od jg albo dozbierać i kupić siga od jg które są naprawdę fajnie wykonane. Ciężko jest dobrać coś w budżecie tych cm.

No tak Ale tu już się pojawia kwestia “używane” tak naprawdę to tanio uzywke możesz dostać nawet cyme 048 zależy kto i za ile sprzedaje. Ja akurat jestem hunterem na okazje i kupuję zawsze same rzeczy z najwyższej półki za grosze bo np. Ktoś wyjeżdża i musi szybko sprzedać coś. :smiley: a co do specny to mój egzemplarz akurat jest zadziwiająco szczelny. Wczoraj testowałem: 348,346,342,341,342,346, i tak dalej.

jeśli to na tej mocniejszej sprężynie - to wynik jest słaby, gdzieś ok. 40-60FPS za niski, więc nie do końca… jeśli na tej słabszej - to tak, twoja replika jest szczelna

Zapomniałem wspomnieć o tym, że to pomiar na 0.25 :smiley:

Jeżeli nie zależy Ci na konkretym modelu repliki, to wybierz G36 z JG, bardzo dobre wykonanie i swietna bezawaryjna praca. Albo po prostu CM.028. I jak mówią, lepiej dołożyć trochę do porządnej używki , bo w tym przedziale cenowym jest naprawdę średnio.

Dozbieranie do Specny Core ma taki sam sens jak kupienie którejś z cymek - i tak wpakujesz nie hajs, żeby działały jak trzeba :wink:
Bezkolbowego SIGa od JG da siędorwać za 300zł, za najtańszego SA Core zapłącisz około 400zł.

IMO opcje masz 3:

  1. Dozbierać do około 400zł i kupić G36JG/ SIGa JG/ Cyme0.28 / Core i w perspektywie jednego sezonu poświęcić kolejne 100zł na upgrade.
  2. Kupić za 300zł używkę i liczyć, że będzie działała jak obiecuje sprzedawca (@JZP - nie ma okazji i promocji, sa tylko ukryte wade i kijowe modele, których nikt nie chce kupić :stuck_out_tongue: ).
  3. Kupić cokolwiek, postrzelać przez sezon i jeśli ASG jest dla Ciebie wydać >600zł na coś z czego będziesz zadowolony :wink:

Zgadzam się z Gawronem.
Za 300 możesz kupić tyle ukrytych wad, ile tylko chcesz. Im replika tańsza, tym więcej wad w cenie :stuck_out_tongue:
A tak poważnie - za 300 można już jakiegoś używańca w miarę dobrego kupić bez problemu.
Tylko fuksa trochę przy tym trzeba…

Ja podobnie zacząłem przygodę z ASG.
Kupiłem wcale nie tanią używkę (niemiec płakał, jak sprzedawał, babcia jeździła nią do kościoła, itp), po czym musiałem się nauczyć, jak to wszystko działa w środku, bo więcej tam rzeczy było niedziałających, niż działających.
Ale może i na dobre mi to wyszło. Przynajmniej wiem, jak to działa i o co z tym chodzi.