Dzisiaj jest 18 września 2018, 18:32

Pierwsza replika

Jak zacząć przygodę z airsoftem sprawnym krokiem
  • Autor
  • Wiadomość
Awatar użytkownika

Errhile

Re: Pierwsza replika

Post02 stycznia 2018, 13:44

Trudne pytanie.

Jeżeli boisz się postrzału w twarz, to jakiś rodzaj maski byłby wskazany.
Jeśli Cię to nie przeraża, to nie ma konieczności.

Osobiście Stalkera używam tylko przy rozgrywkach CQB, gdzie bliski kontakt z przeciwnikiem jest niejako wpisany w charakterystykę terenu. Ale grałem ileś lat i bez tego - tyle, że to były w sumie inne czasy...
Awatar użytkownika

Kaktus

Post02 stycznia 2018, 13:46

Zależy od tego jak bardzo boisz się o zęby. Były przypadki że kulka powodowała ich wybicie, ale sporo osób chodzi jednak bez. Problem w tym że takie maski znacznie zwiększają parowanie okularów.

Osobiście w CQB chodzę z maską ze względu na bliskie odległości i dużo mniej biegania przez co mniej potu i parowania, a w lesie chodzę bez. Tutaj na forum CQB jest bardzo rzadko, więc jeżeli nie masz własnej ekipy do gry to na częste CQB nie licz.
PMC Wiskord
Obrazek
Awatar użytkownika

Errhile

Post02 stycznia 2018, 13:55

Jeśli masz arafatkę, to zawsze możesz zawinąć ją na głowie a'la Tuareg. Nie jest to tak gwarantowana ochrona, jak sztywna maska, ale może zrobić różnicę (znów- mówię z własnego doświadczenia).
Awatar użytkownika

Piorun975

Post02 stycznia 2018, 14:51

Ew. zastanów się czy nie dozbierać do np.
https://gunfire.pl/product-pol-11522157 ... RE-TM.html

patrząc na allegro znalazłem po 400 zł http://allegro.pl/replika-karabinka-sa- ... 95613.html

Tu masz linka do testów replik z tej serii http://wmasg.pl/pl/armoury/show/803417
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika

Kowalik

Post03 stycznia 2018, 11:39

Czy zaproponowana w poście kupna replika MP5 SD6 jest dobrą repliką?
Awatar użytkownika

Errhile

Post03 stycznia 2018, 11:49

Na to pytanie Ci nie potrafię odpowiedzieć. MP5 JG miały w początkach swojej historii opinię takich sobie, ale to było lata temu, i niekoniecznie opinia nadal ma zastosowanie.

Nie wiem też, czy sprzedający czegoś tam w środku nie poprawiał - i jeśli tak, jak to wpłynęło na poprawę działania repliki. Czasem proste zabiegi (wymiana gumki HU, doszczelnienie) potrafią dużo zmienić.

Pod względem ceny - 300zł za MP5 z magazynkami, ładownicami, kolimatorem i czym tam jeszcze (bateria? Ładowarka?) - oferta jest całkiem interesujaca i warta dalszego rozważenia, moim zdaniem.

Zauważ korzyść z kupna na lokalnym forum: możesz się spotkać ze sprzedającym, obmacać i przetestować sprzęt. I to właśnie powinno być decydujące.
Awatar użytkownika

Kowalik

Post03 stycznia 2018, 11:54

Może odchodzę od tematu ale poczytałem sobie regulamin i potrzebuje prawnego opiekuna w pobliżu czy wystarczy papier od niego i mogę sam przyjechać?
Awatar użytkownika

Asza

Post03 stycznia 2018, 12:13

Poniżej 16 roku życia musisz mieć opiekuna. Co do stalkera ja na pierwszej strzelance dostałam w twarz nosiłam długi czas nawet w lesie teraz też sobie już darowałam. Co do mp5 sama biegam z nią i nie narzekam na początek powinna wystarczyć ale wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia :D
Awatar użytkownika

Kowalik

Post03 stycznia 2018, 12:37

Co jeśli mam 15 lat i mam zgodę ale mój opiekun nie może przyjść?
Awatar użytkownika

Wookiee

Post03 stycznia 2018, 12:43

Jeśli ukończyłeś 15 rok życia to wystarczy sama zgoda - zasada z obecnością opiekuna na miejscu, obowiązuje poniżej 15, a nie 16 r.ż.

1. Na spotkaniach organizowanych przez forum Taktyczny Szczecin obowiązuje ograniczenie wiekowe od lat 15. Do rozgrywki dopuszczani są gracze, którzy ukończyli 15 rok życia posiadający zgodę od rodziców.
PoprzedniaNastępna

meble radomsko cena, meble radomsko opinie, meble radomsko producent, meble kuchenne radomsko ceny

Wróć do Porady dla nowych