Dzisiaj jest 20 lutego 2018, 21:39

Pierwsza replika

Jak zacząć przygodę z airsoftem sprawnym krokiem
  • Autor
  • Wiadomość
Awatar użytkownika

Kowalik

Pierwsza replika

Post01 stycznia 2018, 23:00

Witam, jestem tutaj z prostego powodu. Od jakiegoś miesiąca interesuje się ASG. Na sam początek ASG mam baaaaardzo ograniczony budżet i stać mnie tylko na używki. Mam do wyboru repliki takie jak:
-G36 od JG
-CYMA 028
-M4A1 od spartaca (dokładniej SRT-01)
-Jakiś inny M4A1(który ponoć ma ok. 430 FPS)
-SRT-07 410 FPS
I teraz nie wiem którą replikę kupić. Czy ktoś z tu obecnych jest w stanie mi doradzić?
Awatar użytkownika

Mivak

Re: Pierwsza replika

Post02 stycznia 2018, 2:25

Siema jeśli te repliki znalazłeś poprzez jakieś ogłoszenia to zapodaj linki do nich.
Ja bym Ci radził z tego co podałeś G36 JG mimo że nie lubię tego karabinka to będzie to dobry wybór na początek.
Całość jest solidna z grubego tworzywa i nic się w tym nie łamie.
Ewentualnie CYMA cm028. Dobre bebechy ale korpus tai sobie.
Reszta replik to plastikowe śmieci.
British Regiment of Szczecin (B.R.o.S.)
Obrazek
http://www.bros.pl/
Awatar użytkownika

Piorun975

Post02 stycznia 2018, 2:26

Z wymienionych moim zdaniem g-36 od jg, jednak z używkami jest jak...
tzn. to loteria, możesz trafić na okazje a możesz trafić na bubla i oszusta także uważaj, w miarę możliwości kupuj od użytkowników tego forum.

Podaj może budżet w plnach bo może jednak jesteś wstanie kupić replikę nową.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika

Kowalik

Awatar użytkownika

Kowalik

Post02 stycznia 2018, 12:05

Awatar użytkownika

Kaktus

Post02 stycznia 2018, 12:16

Jak już wyżej Ci poradzili, nie bierz sparataca czy innych tandet bo będziesz się denerwował zamiast grać. Nie patrz tylko na fps, bo lepiej mieć G36 czy cymę 028 z 380 FPS i latać pół roku bez problemu niż magiczne 430 i cały czas męczyć się dziwnymi rzeczami które nie działają.

Skoro masz ograniczony budżet to kieruj się zasadą że biednego nie stać na tanie rzeczy.
Awatar użytkownika

Errhile

Post02 stycznia 2018, 12:36

To wygląda jak budżet rzędu 300zł...

Pamiętaj, kupując na OLX masz znikomą ochronę w razie wtopy. Więc na własne ryzyko.
Sugerował bym poszukać:

- używki tu na forum (bo wtedy wiadomo, od kogo kupujesz, i komu w razie czego robić dym na forum - w zamkniętym środowisku mała szansa, że Ci ktoś bubel wciśnie),
- używki na WMASGu u kogoś, kto handluje duża ilością używek (tylko tam to musisz dopytać, z kim warto robić interesy. Jest paru gości, którzy skupuja używki i po naprawie je sprzedają. A ponieważ robią to na sporą skalę, nie będą sobie psuli interesu i renomy robiąc nowicjusza w balona).
- okazji w sklepie. Tak, zacisnąć zęby, zapłacić więcej i kupić nówkę. MP5K Galaxy jest do wzięcia za 355zł na Taiwangun, i przy wszystkich swoich wadach, ta mała pierdziawka strzela genialnie jak na wynalazek za trzy i pół stówy :) Na Gunfire jest do wzięcia krotkolufowe G3 za podobne pieniądze, a G3-ki od JG też nie były złe.

Przy czym pamiętaj - wydatki na ASG nie ograniczają się do samej repliki. Minimum, to dodatkowo ochrona oczu i zapas kulek, warto się też będzie zaopatrzyć w ładowarkę mikroprocesorową i zapewne baterię (bo np. ta z zestawu od Galaxy ma opinię takiej sobie). To, na co można (a często warto!) wydać forsę w tym hobby, to osobna książka. Bardzo gruba książka ;)
Awatar użytkownika

Kowalik

Post02 stycznia 2018, 12:50

Czy kolega może mi powiedzieć w którym dziale mogę zapytać kogoś czy nie ma jakieś repliki?
Awatar użytkownika

Errhile

Post02 stycznia 2018, 12:58

Na dole tabeli forum masz dział "Komis", jedną z sekcji są właśnie "Repliki".

Wystaw tam ogłoszenie - co chcesz kupić, i ile jesteś skłonny za to dać. Czy będzie to precyzyjna oferta, czy taka mniej-więcej, to już Twoja decyzja. Np. "Kupię CM.028 albo podobne, sprawne i kompletne, dam 300zł (do małej negocjacji)". I miej nadzieję, że trafi się ktoś zainteresowany tą ofertą.
Awatar użytkownika

Kowalik

Post02 stycznia 2018, 13:36

Dziękuję za szybką odpowiedź. Chciałbym jeszcze spytać czy jest sens kupna maski typu stalker na początek.
Następna

meble radomsko cena, meble radomsko opinie, meble radomsko producent, meble kuchenne radomsko ceny

Wróć do Porady dla nowych