Dzisiaj jest 19 sierpnia 2018, 12:22

Pierwsza replika

Jak zacząć przygodę z airsoftem sprawnym krokiem
  • Autor
  • Wiadomość

Heavy

Re: Pierwsza replika

Post13 czerwca 2017, 21:57

Nie ma co próbować - jest dostępna od ręki :P. Kilka zł taniej od G&G. W tak podobnej kwocie wolę tą drugą.
Awatar użytkownika

Bober

Post13 czerwca 2017, 22:02

Heavy pisze:Nie ma co próbować - jest dostępna od ręki :P. Kilka zł taniej od G&G. W tak podobnej kwocie wolę tą drugą.

Czyli którą G&G, czy TM?
Jako posiadacz zarówno replik od G&G, jak i TM, jestem bardzo ciekaw Twojej decyzji...
Awatar użytkownika

Wiewiór

Post13 czerwca 2017, 22:43

W czym takie p90 za 1,6k ma być lepsze od tego za 400zł. Z zewnątrz mamy plastiki, a środku i tak sporo do wymiany. Ja się nic nie znam w tej kwestii, ale mi to wygląda jak płacenie 1000zł za "możliwe, że gearbox jest wytrzymalszy".

W normalnych karabinach to mamy jakieś dodatki w tej cenie, jak system szybkiej wymiany sprężyny czy metalowe body, w p90 tego nie ma. Sprostujcie mnie proszę jeżeli się mylę.

Heavy

Post13 czerwca 2017, 22:45

Stawiam na G&G. Z racji:

1. Nie muszę dokupywać lufy zewnętrznej (jeśli faktycznie nie ma możliwości montażu dłuższej wewnętrznej w tłumiku w replice TM)
2. Metalowa góra jak w oryginale
3. W stocku zamontowany kolimator (słaby bo słaby ale jest a to zawsze jakiś koszt który odchodzi)
4. TM ma poniżej 300 fps - bez grzebania w gearboxie nie wyregulujemy do zadowalającego poziomu co się wiąże z utratą gwarancji - w G&G poza lufą, gumką i ewentualnie komorą HU nie planuje nic wymieniać właśnie z racji gwarancji. Z tego co znalazłem na necie aby wykręcić z TM powyżej 420fps konieczna jest zmiana zębatek, łożysk oraz silnika.
5. W TM brak możliwości szybkiej wymiany sprężyny

To chyba tyle. Poprawcie mnie jeśli gdzieś nakłamałem. Bober może masz inne zdanie na ten temat ?
Awatar użytkownika

Wiewiór

Post13 czerwca 2017, 22:57

Mam p90 za 400zł. Kupowałem, jak nie było jeszcze za bardzo wyboru.
1. Lufa wewnętrzna może być dłuższa i się schować w tłumiku. (Jedna z większych zalet p90 to jej rozmiar)
2. Mam metalową górę, co to za metal? - pewnie znal, ale czy w G&G jest lepiej?
3. Wbudowany kolimator to syf, jak Ci go ktoś odstrzeli to co zrobisz?
4. W stocku miałem 410fps, zmniejszałem do 350 żeby móc wejść w budynki.
5. Któreś p90 ma system szybkiej wymiany sprężyny? Spojrzałem na G&G i nie znalazłem takiej informacji.

Co Errhile myśli w kontekście P90 np Cymy vs G&G?

Heavy

Post13 czerwca 2017, 23:19

CYMA jest jedną z rozsądnych opcji zamiast G&G, dużo rozsądniejszą z racji ceny od TM wdg mnie. Kolimator podejrzewam że jest nieco lepszy w G&G - gdzieś nawet na YT oglądałem porównanie wszystkich kolimatorów od P90 (Kings Arms, TM, G&G, Classic Army i chyba CYMA właśnie). Ryzyko rozbicia oczywiście jest no ale trudno. Errhile pisał że w TM nie ma możliwości wstawienia dłuższej lufy w tłumik, nie wiem jak w reszcie. W G&G jest możliwa szybka wymiana sprężyny - poprzez wyciągnięcie śruby regulującej fps, bo taka możliwość też jest - bez rozkręcania gearboxa.
Awatar użytkownika

Bober

Post13 czerwca 2017, 23:23

Tu powinien się Groszek wypowiedzieć.
Na swoim TM wali z 290 FPS w lesie z lepszym zasięgiem, niż nie jeden tuningowany karabin z 400+ fps.
Wiadomo, że kulka leci wolniej, ale jak po sznurku prosto.

Odnośnie plastiku - mam metalowe i plastikowe repliki. TM to dla mnie zupełnie inna kategoria.
Nie ma sensu porównywanie jej w kategoriach plastik/metal.
Nawet bym się pokusił o powstrzymanie od zakupu i podotykanie najpierw różnych replik na Twoim miejscu.
Strzelanki są co niedzielę, ktoś na bank będzie miał coś, co ci wpadnie w oko. Popatrzysz, podotykasz, porozmawiasz z doświadczonym użytkownikiem.

Wyobraź sobie WV Golf II z metalową karoserią i jakiś Ferrari, Lamborghini, czy Bugatti z maską włókna węglowego.
Też powiesz, że auto to bieda, bo materiał maski to nie blacha?

Dla mnie zbyt duże uproszczenie...

Też mam replikę od G&G i jestem z niej bardzo zadowolony.
Ale proszę Cię, uświadom sobie jedno - TM, to jak Ferrari, podczas gdy G&G, to w najlepszym razie BMW.

...inny przykład:
Od lat się porównuje iPhone z jakimiś smartfonami na Androidzie pod kątem wydajności procesora, czy ilości RAMu.
Ale jak weźmiesz do ręki coś, co działa zajebiście, mimo, że wg jakiejśtam specyfikacji porównawczej nie powinno - to jest magia.
To samo z TM. Mało FPS, a zasięg niesamowity.

Wiem, że dziś topowy model samsunga się nie tnie i działa tak samo płynnie jak iPhone. Ale bebechy ma mocniejsze wielokrotnie, żeby móc tego dokonać. Bo soft jest uniwersalny.

Nie potrafię całkowicie obalić wszystkich Twoich argumentów za G&G. Nawet nie chcę.
Ba, nawet P90 nie mam i pewnie nie będę miał, bo mi się nie podoba.
Ale....
1. Jeden z najlepszych snajperów szczecińskiego airsoftu wytłumaczy Ci, że długość lufy, to nie wszystko,
2. Metal już opisałem, że jest słabym kryterium,
3. Gwarancja, tuning - wielkie słowa, niewielki problem, (bez wypodkładkowania gearboxa i tak się musisz liczyć z wydatkiem prędzej czy później - najprawdopodobniej zaraz po upływie tej Twojej gwarancji),
4. System szybkiej wymiany jest często przerostem formy nad treścią. Wiele replik nie ma nigdy wymienianej sprężyny.
Fajniej się rozbiera i składa, ale jak masz więcej replik, to nie bawisz się w wymianę sprężyn, bo szkoda na to życia. A jak zostaniesz w airsofcie - uwierz mi, że na jednej replice się nie skończy...

Z innej strony patrząc, jak chcesz środek wymieniać koniecznie, to może rzeczywiście body kup z czego chcesz, byle Ci się podobało i dobry gearbox pasował.

Heavy

Post14 czerwca 2017, 0:09

Z zakupem i tak będę czekał przynajmniej do przyszłego miesiąca. Za dużo opcji do rozważenia... była by jedna i byłby spokój :).

Nie mówię że jeśli nie metal to bieda, tu chodzi o subiektywne odczucie, osobiście po prostu wolałbym trzymać w łapach coś po części metalowego, tym bardziej że autentyk jest właśnie tak wykonany. Cały zamysł odnośnie P90 polegał na tym że można ją szybko przystosować do aktualnych wymogów.

Wiewiór może dasz się pobawić swoją CYMką jakbyś miał chwilę, codziennie jestem na mieście :) ?

Bober w sumie ma racje (nie z porównaniami do iPhona i Ferrari bo tu akurat sie nie zgodzę :P) - to pierwsza replika tak na prawde na początek przygody więc nie ma co pchać nie wiadomo ile kasy.
Awatar użytkownika

Errhile

Post14 czerwca 2017, 5:59

Wiewiór pisze:Co Errhile myśli w kontekście P90 np Cymy vs G&G?

Moje pierwsze P90 to był AGM, drugie & trzecie chyba Cyma. AGM był jakoś lepszy, ale Cyma też dawała radę. G&G nie miałem nigdy.

Jedna z Cymek miała wstawioną dłuższą lufę - poprzedni właściciel rozwiercił koniec lufy zewnętrznej i schował rurę standardu M4 w tłumiku. W moim odczuciu - żaden zysk na zasięgu i skupieniu, a jak się któregoś dnia pośliznąłem i uderzyłem tłumikiem w grunt, to upper receiver był do wyrzucenia. Szlag trafił gwint urządzenia wylotowego. Dziękuję, dobranoc. Gdyby w środku siedziała normalna lufa - machnąłbym ręką i biegał z obrzynkiem bez tłumika.
Awatar użytkownika

Bober

Post14 czerwca 2017, 11:09

O szit:
https://gunfire.pl/product-pol-1152208347-Replika-pistoletu-maszynowego-CM060A.html
Ponad tysiąc zł taniej, niż G&G - to jest argument.
PoprzedniaNastępna

meble radomsko cena, meble radomsko opinie, meble radomsko producent, meble kuchenne radomsko ceny

Wróć do Porady dla nowych