Zawieszenie do M4

Witam,
Zastanawiam się nad wyborem zawieszenia do repliki, ale zanim coś kupię chciałbym się was zapytać jakie macie doświadczenia z zawieszeniami.
W sprzedaży są zawieszenia jedno,dwu i trój punktowe.
Długość repliki to ok 105cm, waga na pewno nie jest mała.
Które zawieszenie byście wybrali do takiej repliki i dlaczego?
Czy element Bungee bardziej pomaga czy przeszkadza w noszeniu repliki?

Może byłaby też okazja przetestować wasze zawieszenia na niedzielnych strzelankach(w sensie pożyczyć na jedną niedzielę)?

Wiem, że wygoda noszenia to sprawa indywidualna, ale może wasze przemyślenia i doświadczenia nakreślą mi trochę sytuację.

Ja uzywam zawieszenie 1/2 punktowe (mozna zeobic 2 punktowe jak i jednopunktowe) w wersji 1 punktowej z szybkim wypieciem. W porownaniu do 2 punktowego bezproblemowo operuje replika z lewej jak i z prawej co przy 2 punkcie bylo trudne-a to pas za krotki a to cos haczylo itdm

U mnie najlepiej sprawdza się 2-punktowe z szybką regulacją.

Dam Ci 1-punkt, 2-punkt i 3-punkt.
Ponosisz, porównasz, wybierzesz.
Jednopunktów mam nawet kilka na sell (w różnym stylu i kamuflażu).

2ptk z przeplotką, albo 1/2 punkt. Z tym że jak masz jak mówisz ponad 100 cm to nie ma sensu sie bawić w jakieś 3 ptk albo 1 ptk. 2ptk albo 2ptk z regulacją.

No właśnie takich odpowiedzi oczekiwałem.
@Bober, chętnie potestuję różne zawieszenia, pewnie też któreś odkupię :slight_smile:

  1. szybko regulowana długość odpowiednią pętlą, żeby można było przerzucić za plecy i ściągnąć replikę jak potrzebne są wolne ręce, albo zmienić stronę w której trzyma się replikę
  2. szybkie do wypięcia choć niekoniecznie wciśnij kropek
  3. 1-2 pkt, 3 pkt nie ma sensu
  4. b. solidne markowe zapięcia niezależnie od rodzaju,
  5. szerokie na szyi żeby nie ciążyło przy dłuższych marszach
  6. tak złożone, żeby metalowa klamra nie obijała się o metalowe elementy repliki powodując zbędny hałas
  7. bez zbędnych taśm i tasiemek, im prościej tym lepiej
  8. pkt wpięcia polecam bezpośrednio za ręką z przodu i na końcu korpusu (jak jest przy końcu lufy i na końcu kolby to wygodniej się nosi, ale trudniej manewruje z lewej na prawą)

Pasmanteria - ORKAN Tactical tu sobie znajdziesz i sam uszyjesz:)

Zawsze można samemu zrobić z Paracordu,niezależnie od rodzaju. https://www.youtube.com/results?search_query=paracord+sling

ja używam czegoś w tym stylu: http://www.taiwangun.com/zawieszenia-taktyczne-uchwyty/zawieszenie-taktyczne-typu-mission3-multicamo-fma

przerabiałem jeszcze 2-punkt bungee i to które podlinkowałem jest dla mnie wygodniejsze