CYMA 048

Witam was, kiedyś dla zabawy kupiłem cymę 048 dodam, że sam mało się na tym wszystkim znam a chciałbym od czegoś zacząć. Zauważyłem, że akumulator napuchł i nie podaje napięcia przypuszczam że za bardzo się rozładował, mam kilka pytań do was :

  1. Jaki akumulator będzie pasować do tego ustrojstwa ?
  2. Czy nadaje się to na początek ?
  3. Co jeszcze warto kupić żeby rozpocząć przygodę z ASG? Oczywiście chodzi mi o ekwipunek inny niż okulary, bo swojego czasu wtedy kupiłem porządne, nie oszczędzałem.

Cymka 48 jak najbardziej sie nadaje; zmierz wymiary baterii tej co masz i znajdź odpowiednią 7.4 lipo :slight_smile:

048 to dobry zakup. Bateria którą się dostaje od producenta tak naprawdę jest na tzw. ,rozruch’’ początkowy, wytrzymuje max. 4-6 miechów. Mowa o bateriach Ni-Mh, Ni-Cd a takie najczęściej dają. To że bateria spuchła może być spowodowane warunkami przechowywania, temp., uszkodzeniu mechanicznemu o którym nie wiesz że nastąpiło i wiele innych czyli do wyrzucenia.

Polecam zmierzyć baterię i wybrać lipo. 7.4 1200-1500 20/25 c. Poczytać trochę o tych bateriach i proponowałbym zakup mosfet-u informującym o stanie napięcia baterii przez dźwięk, światło etc.

Co do innego ekwipunku ASG-eja, prócz repliki i okularów. Proponuję buty za kostkę i ochraniacze na kolana. Wielu zaczynających przygodę skupia się na replice a zapomina o własnym bezpieczeństwie (i nie mówię tu o oczach, chociaż to trza zawsze przypominać) mowa o kostkach, kolanach, więzadłach, stłuczeniach itp.

Tematy o sprzęcie jaki wymieniłem są na forum.

P.S Nie, nie myśl że ta spuchnięta bateria będzie działać i da się ją ,reaktywować’'. Cya :slight_smile: