wybór repliki i z czym to się je, czyli poczatek.

witam, wiele razy zastanawiałem się czy zacząć bawić się w ASG, za każdym razem lekko mnie przerażała cena tych wszystkich akcesorii, ale skoro się zarabia i człowiek się interesuje sprawamy typowo wojskowymi ze tak to powiem to nie ma co marudzić, zawsze lepsze to niż picie w barach. Dzisiaj trochę posiedziałem i znalazłem w sumie dwie ciekawe repliki które wyglądem przykuły moją uwage, natomiast ich dane techniczne nie za wiele mi mówią więc może coś podpowiecie swoim fachowym okiem.


https://www.militaria.pl/specna_arms/karabinek_szturmowy_aeg_sa-a03_saec_system_-_half-tan_spe-01-009315_g_p75599.xml?cat=836

https://www.militaria.pl/specna_arms/karabinek_szturmowy_aeg_sa-a07_-_half_tan_spe-01-011990_g_p75420.xml?cat=836

https://www.militaria.pl/specna_arms/karabinek_szturmowy_specna_arms_sa-b04_-_half-tan_spe-01-006110_g_p24741.xml


i ewentualnie czy mógłby ktoś doradzić coś w sprawie okularów bo z tym nie ma zabawy i wolał bym nie kupić gównianych okularków które nadają się bardziej na niedzielny spacer niż na strzelanke :slight_smile:


Pozdrawiam

Przede wszystkim przedstaw się w odpowiednim dziale ! :slight_smile:

Co do repliki to bierz SA-A07 lub SA-B02

Każda Specna bebechy ma te same które są całkiem okej, ich karabiny różnią się tylko wyglądem, ale te dwie co ci wysłałem są jako jedne z krótszych co jest ich zaletą, bierz póki promocja bo zara się kończy xD :slight_smile:

Co do okularów/gogli to polecam każdy produkt od Revision

i przedewszystkim nie ze sklepu militaria.pl albo gunfire,specshop,azteko,taiwangun,na oksy kasy nie żałuj sosu niech koszują nawet pake czy dwie oczy masz tylko jedne,specna jak najbardziej na początek powinieneś być zadowolony.

hiszpan85, to z jakiego według Cb serwisu internetowego miałbym kupić ? jestem z Kołobrzegu na miejscu takich specyfików nie ma :slight_smile:

napisałem gunfire,specshop,azteko,taiwangun

a tak z ciekawości jaki masz budżet na replikę?

Z obserwacji mojej wynika, że ponad 50% uczestników strzelanek używa ochrony firmy Bolle.
Widziałem też ESS, Eagle Eye i inne, ale Bolle są tanie i mają certyfikat - czyli są bezpieczne.

jaki budżet na replikę, szczerze mówiąc nie jest on konkretnie sprecyzowany, ujmę to w ten sposób, żona ani dzieci mi nie płaczą :slight_smile:, nie chce na początek kupować repliki za 3 tysie bo sadzę że lekka przesada, coś w granicach 1000 zł myślę że rozsądna cena zwłaszcza że muszę brać pod uwagę inne przydatne gadżety bez których myślę że ciężko było by się obyć jak np zapasowe magazynki, mundur, gogle i inne. Niestety nie mam nawet żadnego znajomego co się udziela w ASG więc ciężko nawet o głupią poradę ile magazynków, jakich etc.

tysiączek na specne wystarczy a konkretnie 800-900zl,tak jak bober mówi zakup okularki dobre np…bolle są niedrogie i dobre mogą być też eagle eye,co do magów to zależy z jaką zaciętością napier…ja do swojej specny miałem 6 magów Mid cap plus hicapa magi zakupisz na gunfire najlepiej midy.

hah wiele ciekawych skrótów które nie koniecznie mi coś mówią ale spoko poczytam i ogarnę to. Problem jedynie w tym że zawód mam jaki mam i jakoś z końcem miesiąca lub początkiem nowego jadę na kontrakt 4 miechy więc wracam w marcu, pytanie czy zakupić sprzęt teraz i śrać się na statku żeby wracać do domu i w końcu wypróbować sprzęcisko czy wstrzymać się do tego marca… dylemat dość spory

no tu musisz sobie sam poradzić z tym dylematem,ale ja bym kupował już wszystko po troszku :slight_smile:

Generalnie na święta są promocje ale w marcu-kwietniu są wyprzedaże więc w teorii ceny lecą w dół.

HUSARZ-1625_ mógłbyś/lub kto inny wyjaśnić dlaczego akurat te repliki które wysłałeś są lepsze od tych co ja dodałem ?

w militaria.pl sa droższe…

i tylko tyle w zasadzie? no ok. przydatna informacja :wink:

Repliki te same ale taniej są :wink:

btw. Czy na strzelankach spotkaliście może ludzi z Kołobrzegu lub okolic ? staram się kogoś zlokalizować bo sam jestem z KG a jako takiej grupie nigdy nie słyszałem więc i tak tylko wypady ewentualnie na Szczecin

Wiesz… my jesteśmy środowiskiem szczecińskim. Czasami zagląda do nas Goleniów, Gryfice czy Nowogard, z Kołobrzegu to już trochę daleka droga - mam wrazenie, że oni bawią się raczej z Koszalinem, bądź we własnym gronie.

Poszukaj na WMASGu…

Specna na początek jest ok na azteko można sab02 za 600 złapać co do okularów to uvex ivo posiadam dwie pary i jestem zadowolony maja wymienną szybkę i pełną regulację jak za cenę 50zł mega.