CM041K a limit CQB

Hej,

Na ostatniej strzelance airsoft mi wszedł, ale z elektrykiem byłoby lepiej :slight_smile:. Chciałbym kupić coś uniwersalnego na początek, tak żeby starczyło jako główna replika na cały sezon 2016, dlatego musi spełniać limit fps na CQB. Spodobał mi się pistolet maszynowy CM.041K. Mały, w pełni metalowy, z dobrymi częściami, blisko granicy fps i do tego z dobrymi opiniami. W późniejszym czasie mógłby posłużyć jako broń typowo do CQB, a do lasu kupiłbym coś mocniejszego. Jest właściwie tylko jeden problem. W filmiku na youtube z taniemilitaria.pl, robili test chrono i wyszło około 365 fps, czyli więcej niż deklaruje producent. Pewnie jest tutaj trochę loterii, ale co mógłbym zrobić w przypadku gdy dostałbym taką sztukę? Wymiana sprężyny? Czy może w tak podstawowym modelu nic nie wchodzi w grę i lepiej poszukać czegoś innego?

Nie chcę zakładać osobnego tematu, a mam pokrewne pytanie. Czy to prawda że stockowa bateria i ładowarka są totalnie do niczego? Wiem że LiPo będzie lepsze niż NiMh, ale te drugie są prostsze i przez to pilnując czasu na stockowej ładowarce mógłbym ich używać. Jeżeli jednak to jest faktycznie zestaw do sprawdzenia czy replika chodzi, to jaki jest koszt doprowadzenia jej do stanu w którym umożliwi grę, czyli ładowarka + bateria + ew. sprężyna?

Niestety fpsy muszą być max 350 fps.
Wymian spężyny na słabszą lub jakieś rozszczelnienie(w serwisie)

Stockowa bateria ci styknie na poczatku. Poprostu ładuj aż będzie miała temperature letniej herbaty (u mnie działało jak miałem) ew możesz kupić lipo i odpowiednią ładowarkę. Lipo jest lepsze bo dłużej trzyma. Koszt całej zabawy to ok 200 zł (lipo, sprężyna, ładowarka i wymiana u serwisanta)

Na gunfire masz darmowy downgrade do 350 fps.

A ten downgrade jest perfekcyjny? Czy np. wyjdzie 355 fps, oni to zaakceptują, ale ja na cqb i tak nie wejdę?

Kaktus a nie myślałeś o czymś w systemie E&C np coś od specny? będziesz miał jednocześnie replikę i na las i na CQB dzięki wymianie sprężyny. Na azteko teraz taka B02 jest za 700 zł więc tylko jakieś 150 zł niż ta mp5… no chyba, że eMka Ci nie pasuje.

Docelowo chciałbym mieć coś osobno do lasu i osobno do cqb. Na razie wybrałem i zakupiłem mp5pdw od cymy, bo ma dobre opinie, a kasy mi się obecnie nie przelewa. Skończę remont to będę szalał :wink:.

Swoją drogą eMki też jakoś mi się specjalnie nie podobają. Tzn nie są złe, ale wydaje mi się że ponad połowa graczy ma coś z tego rodzaju. Oczywiście mogę się mylić, bo jestem początkujący, byłem na jednej strzelance i nie znam się zbytnio na broni.

Tak w temacie darmowego downgradu na gunfire:

Podejrzewam że nie jest to sprężyna z górnej półki :stuck_out_tongue:. Ale czy może ona uszkodzić replikę, czy po prostu szybko się zużyje?

Ze zdjęcia wynika że ucieli sprężyne. Pierwszy raz o tym słysze.

W sumie co się dziwić, raczej po takiej “usłudze” wsadzając całkiem nową sprężynę po jakimś czasie by zbankrutowali :smiley:

Kaktus, ogólnie zalecałbym Ci wymianę sprężyny na coś pokroju SP90 lub SP100 od Guardera, grunt byś był zbliżony do tej wartości maksymalnej jaka jest dopuszczalna do CQB, lepiej mieć 10 FPS za mało niż 5 za dużo, bo wystarczy że chrono pokaże 351 i będą problemy z dopuszczeniem Cię do gry w budynku. Sam biegam z całkowicie stockowym MP5K od CYMY i jak na jego parametry i krótką lufę, kulki niosą całkiem przyzwoicie. Możesz na ten krótki czas pośmigać na zwykłej baterii, ale mocno zalecane jest przejście na LiPo jak najszybciej, do niej dokupić sensowną ładowarkę mikroprocesorową (np. Imax B6), jest to jeden większy wydatek na bardzo długi czas, naprawdę się opłaca. Bateria jaka siedzi w moim Kurzu to Power Bean 11.1v typu “stick” dedykowany do replik AK, idealnie się mieści.

Do lipca będę musiał biegać z tym co mam, bo niestety fundusze nie pozwolą na kupno nowego zasilania czy sprężyny. Potem pewnie pomyślę, chociaż najpierw chcę przetestować stocka żeby chociaż mieć jakiekolwiek porównanie.

BTW. czy sprężynę można wymienić samodzielnie, czy lepiej dać to serwisantowi?

Rozkładanie GB do prostych i przyjemnych czynności nie należą. Jeśli nie masz o tym pojęcia, lepiej oddać replikę w zaufane ręce i mieć pewność, że wszystko będzie grało jak powinno. Inna sprawa gdy replika ma system szybkiej wymiany sprężyny, wtedy nie ma większej filozofii, ale w przypadku Twojej (jak i mojej) repliki, trzeba mieć wiedzę i umiejętności.

Żadnego rozszczelniania. Zwiększa ryzyko uszkodzenia repliki. Tylko wymiana sprężyny na słabsza. W ostateczności zostawienie naciagnietej sprężyny na parę tygodni :wink: