Kilka pytań o sprzęt

Ma ktoś jakieś doświadczenia z podobnymi okularami?
http://www.airsoft-militaria.pl/product-pol-3001-Okulary-ochronne-z-siatka-Olive-.html

Jakie granaty poza Torrnado są dopuszczane jako granaty, a nie pirotechnika?

Dopuszczalne są tylko granaty gazowe. Ja np użwam mk-2 granade:
- YouTube dupy nie urywa ale po dopracowaniu coś tam działa.

Sam kiedyś chciałem nabyć takie okulary, parowanie szybek mnie irytowało, a w tych nie ma co parować. Pewnego dnia jednak jakiś wredny jutub mi to wybił z głowy, demonstrując jak galaretki z delicji umieszczone za takimi patrzałkami obrywają odpryskami z kulek, a takich odprysków nie chciałbyś mieć w oku. Nawet na stronach gdzie można zakupić takie patrzałki napisane jest że one nie chronią itp. itd. Mimo to spora grupa ludzi używa takich patrzałków i mają się całkiem dobrze, więc … Decyzja i tak należy do Ciebie.

Lepiej kupić głupie uvexy I-vo i posmarować antifogiem niż biegać z plastikowym okiem :wink:

Ja mam siatkowe, osobiście używam ich jedynie do lasu; jedyny plus to to, że ofc nie parują… Widać w nich dobrze - siatka nie przeszkadza. Dostałem w nie parę razy z kilkudziesięciu metrów i nic, ale zrobiłem test z repliką 550fps, dwa strzały (po jedno na ‘oko’) z około 2 metrów. Kulka po prostu rozprysła się na wylot, przeszły dosyć duże kawałki - byłoby na 100% po oku, jeśli ich używać to na własne ryzyko pamiętając o tym, że kulka może przejść przez siatkę w kawałkach :wink:

nie polecam ajgor dobrze napisał wystarczy kupić średnie okulary i użyć raz kiedyś antyfoga

W regulaminie TS wymaga się używania okularów pełnych.

Apeluję o uważne czytanie regulaminu. W regulaminie jasno stoi że:

  1. Ochrona oczu w postaci “maski z siatką” lub innych podobnych cudów typu okulary laboratoryjne jest niemile widziana w naszym środowisku i > może > być powodem niedopuszczenia > użytkownika takiej maski do zabawy.

Także regulamin nie zabrania korzystania maski z siatką. Regulamin nie pochwala tego typu rzeczy co nie zmienia faktu że są legalne.