Dzisiaj jest 18 lipca 2018, 16:09

strzelanie znad barykady w drzwiach

Warto odwiedzić ten dział przed aktywnym uczestniczeniem w życiu naszego forum.
  • Autor
  • Wiadomość
Awatar użytkownika

KMovsky

Re: strzelanie znad barykady w drzwiach

Post23 lutego 2017, 13:37

@PAULUS
To co opisałeś też podchodzi pod strzelane "na murzyna". Albo wychylasz się zza osłony i jak to ładnie Groszq ujął - następuje złożenie do strzału, albo zza osłony wystaje sama replika + ręce.
Jedynym wyjątkiem jest chyba posiadanie tarczy z wizjerem, zza której dopuszczalne jest ostrzeliwanie z repliki krótkiej (bocznej).
Awatar użytkownika

Gumiś

Post23 lutego 2017, 13:59

Paulus - dziękujemy za zwrócenie uwagi na kwestię strzelania przez małe otwory. Już się zabieramy za temat.

Faktem jest, tak jak pisał Err, że część graczy doświadczonych respektowała tą niepisaną zasadę niestrzelania przez otwory mniejsze od głowy. Nie jest to jednak ujęte w naszym regulaminie, wiec nowi gracze mogą o tym nie wiedzieć.

Strzelanie zza tarczy jest uporządkowane w odpowiednim punkcie naszego regulaminu.
British Regiment of Szczecin (B.R.o.S.)
Awatar użytkownika

PAULUS

Post23 lutego 2017, 14:19

Sam jestem graczem i wiem, ze zasady to swietosc :P zauwazylem wielu graczy, ktorzy strzelaja wlasnie w taki sposob i nie bede rozwijal tego tematu, osoby zainteresowane wiedza o co chodzi :P jest jeszcze kwestia samego zlozenia sie do strzalu.... ta kwestie pozostawiam wam do uregulowania, jak dla mnie powinno sie strzelac tylko i wylacznie w taki sposob czy z karabinka czy z boczniaka , sam w swoim teamie strzelamy tylko w taki sposob. Mysle, ze jest to bardzo dobre rozwiazanie, ktore rozwiazalo by wszystkie problemy regulaminu i zasad. Aby oddac skuteczny strzal respektowany i uznawany gracz powinien zlozyc sie do strzalu w taki sposob aby widziec przed soba karabinek,zgrac przyrządy celownicze, hologram celownika i widziec przeciwnika. Prosty zapis :P
Oddając cześć wrogowi, jeżeli jest wart tej czci, wytrącasz mu miecz z ręki.

THE SIERRA CLAN
Awatar użytkownika

Errhile

Post23 lutego 2017, 14:52

Paulus, takie sformułowanie penalizowało by strzały "z biodra" czy strzelanie instynktowne. Które samo w sobie nie wydaje mi się czymś nagannym.
Awatar użytkownika

PAULUS

Post23 lutego 2017, 21:10

rozumiem Cie doskonale, takze uwazam, ze takie prowadzenie ognia jest jak najbardziej uzasadnione i powinno sie liczyc, strzelanie z biodra itp. trzeba to dobrze przemyslec, poniewaz nie tylko mnie razi doglebnie takie zachowanie i to powiem prawde osob, ktore powinny swiecic przykladem na tym forum.
Oddając cześć wrogowi, jeżeli jest wart tej czci, wytrącasz mu miecz z ręki.

THE SIERRA CLAN
Awatar użytkownika

Kocur

Post24 lutego 2017, 11:54

A mnie instynktowne strzały rażą głównie w lesie.
W CQB to wiadomo ze kazdy ma te 350 max... ale zdazylo mi sie w lesie spotkac snajpera - obaj sie zaskoczylismy.
Ja do niego z 6 m z 530 nie strzelilem - on z 550 strzelil.
Fast ze trafil w kamizelke wiec nic sie nie stalo.
Ta sama sytuacja wystepuje po wychyleniu zza walu - jak obronca ma 450 i strzela wtedy z max 3 m w panice.

Albo uzywamy głowy zeby ocenic czy zasieg jest bezpieczny (o czym sie cholera mowi na kazdej strzelance) albo strzelamy instynktownie.
http://z-u-p.pl.tl/ ZUP - Przeczytaj może są zarażeni też w twoim otoczeniu
Awatar użytkownika

Errhile

Post24 lutego 2017, 12:16

Kocie, mam na myśli sytuacje, kiedy strzelasz z biodra lub z ramienia, ale bez składania się i zgrywania przyrządów celowniczych. Bo dystans jest niewielki i bardziej liczy się szybkość.
Niemniej widzisz, do kogo strzelasz i jak daleko jesteście.
Awatar użytkownika

Kocur

Post24 lutego 2017, 14:01

A to o czym innym myśleliśmy.
http://z-u-p.pl.tl/ ZUP - Przeczytaj może są zarażeni też w twoim otoczeniu
Awatar użytkownika

Ajgorę

Post25 lutego 2017, 23:29

Jakiekolwiek strzelanie z repliki gdzie nie widzisz celu powinno być piętnowane i w konsekwencji banowane. Jak dla mnie zasada "głowy" jest wystarczająca. Tyle w temacie.
Awatar użytkownika

Soczek

Post26 lutego 2017, 14:10

Widziałem sytuacje gdy kolega z naszego forum zapomniał założyć okularów i z przeciwnej drużyny osoba strzelała na "murzyna" miał szczęście...
Poprzednia

meble radomsko cena, meble radomsko opinie, meble radomsko producent, meble kuchenne radomsko ceny

Wróć do Regulaminy i zasady