Dzisiaj jest 16 lipca 2018, 14:19

strzelanie znad barykady w drzwiach

Warto odwiedzić ten dział przed aktywnym uczestniczeniem w życiu naszego forum.
  • Autor
  • Wiadomość
Awatar użytkownika

PAULUS

strzelanie znad barykady w drzwiach

Post22 lutego 2017, 15:46

Panowie, bardzo dobrze znany temat strzelania na murzyna, a moze i nie :P.... Chcialbym poruszyc temat strzelania, a w zasadzie wystawiania repliki nad barykadą, chodzi o to, ze w chwili kiedy w drzwiach znajduje sie barykada (np. wysokosc barykady w drzwiach ma okolo 1,5 metra) gracz przez otwor w barykadzie o wielkosci dziurki od klucza widzi przeciwnika wystawia replika nad barykade samemu kleczac i strzela do niego. Czy takie zachowanie jest dopuszczalne?
Oddając cześć wrogowi, jeżeli jest wart tej czci, wytrącasz mu miecz z ręki.

THE SIERRA CLAN
Awatar użytkownika

Kocur

Re: strzelanie znad barykady w drzwiach

Post22 lutego 2017, 16:05

Kiedys była jasna zasada - nie widzisz nie mozesz strzelac. Zeby móc strzelić trzeba było wystawić głowę.
Taka sama sytuacja zdazyla mi sie na krzekowie - koles sobie wystawil replike leżąc w okopie i strzelał na ślepo.
Nawet jak trafilem go w replike to i tak tego nie zauwazyl...
Dla mnie niedopuszczalne zachowanie.

ps. Jakby sie uprzec to mozna zrobic replike strzelajaca na przycisk zdalnie - postawic w korytarzu, wycelowac w srodek, patrzec przez lusterko - i praktycznie nikt nie przejdzie.
Owszem ktos by mógł w nią strzelać - ale nie mamy na to mechaniki ani zasad.
ps2. Zrobić sobie corner gun tez nie jest problem - zamontować jakieś lusterko i strzelać kiedy nie ma szans bycia trafionym. Oczywiscie trafienia w replike moga byc wtedy trudne do zauwazenia. Taki sam problem wynika przy strzelaniu przez malutkie otwory w ścianach (miesci sie tylko replika i nie da sie odpowiedziec ogniem).
http://z-u-p.pl.tl/ ZUP - Przeczytaj może są zarażeni też w twoim otoczeniu
Awatar użytkownika

KMovsky

Post22 lutego 2017, 16:13

Ja zaś pamiętam zasadę, że można strzelać przez otwory pod warunkiem, że są większe niż średni obwód głowy człowieka.
Zaś strzelanie "na murzyna" kategorycznie zabronione.
Awatar użytkownika

Bober

Post22 lutego 2017, 16:28

W battlearena i killzone są takie zasady - wolno walić zza ukrycia, gdzie jest otwór większy, niż głowa - u nas nie widać takich regulacji.
Sam zastanawiałem się nad peryskopem do CQB, ale to nawet bez zakazu ze strony administracji zakrawa na oszustwo.
Awatar użytkownika

Errhile

Post22 lutego 2017, 18:53

Bober pisze: wolno walić zza ukrycia, gdzie jest otwór większy, niż głowa - u nas nie widać takich regulacji.

Takie były stare zasady jeszcze z forum STReFa. Ale to były zasady środowiska limitowego, i podejrzewam, że po prostu nikt ich nie przeniósł do nielimitowego, z którego TS się wywodzi.
Awatar użytkownika

Bober

Post22 lutego 2017, 19:28

Nom. Jeśli nie zanosi się na tego typu regulacje, to corner sight jest tanim rozwiązaniem.
Nawet jeśli, to zwykły peryskop obserwacyjny ma sens - ciągle rozważam jego zakup.
Awatar użytkownika

Szopen

Post22 lutego 2017, 20:25

Na większości imprez w kraju i zagranicą strzelanie Na Murzyna jest zakazane.Stosowanie jak dla mnie uczy głupiego nawyku,przez który można zostać wywalonym z imprezy.
Chwalcie Pana i podawajcie amunicję - Brat Sierżant Grimm
Awatar użytkownika

PAULUS

Post23 lutego 2017, 12:46

czyli z tego co piszecie koles , ktory strzela znad barykady trzymajac bron nad glowa na wyciagnietej wyprostowanej rece a cialo ma schowane ponizej linii barykady dla oslony zeby mnie zostal trafiony i widzi przeciwnika przez otwor wielkosci pileczki pingpongowej jest dopuszczalne???
Oddając cześć wrogowi, jeżeli jest wart tej czci, wytrącasz mu miecz z ręki.

THE SIERRA CLAN
Awatar użytkownika

Groszq

Post23 lutego 2017, 13:04

Na większości imprez krajowych i zagranicznych za takie zachowanie zostaniesz usunięty z gry. Na pierwszym miejscu stawia się bezpieczeństwo uczestników. Z reguły masz zasadę, że aby strzelać musisz wymierzyć do przeciwnika, patrz - złożyć się do strzału.

Mając rękę ponad głową i osłoną nie wiesz do czego strzelasz. Tyle w temacie.
Ostatnio zmieniony 23 lutego 2017, 13:05 przez Groszq, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika

Errhile

Post23 lutego 2017, 13:05

Pytaj adminów, nie nas.

Osobiście uważałbym coś takiego za niedopuszczalne, ale mnie uczono jeszcze STReFowych zasad. Jak to naprawdę jest na Taktycznym Szczecinie, nie wiem.
Następna

meble radomsko cena, meble radomsko opinie, meble radomsko producent, meble kuchenne radomsko ceny

Wróć do Regulaminy i zasady