Dzisiaj jest 20 lipca 2018, 17:58

Granaty grochowe

Warto odwiedzić ten dział przed aktywnym uczestniczeniem w życiu naszego forum.
  • Autor
  • Wiadomość
Awatar użytkownika

Wiewiór

Granaty grochowe

Post11 listopada 2015, 19:09

Mógłby ktoś przypomnieć jak używać granatów grochowych?
Sytuacja 1: Ktoś stoi za drzewem. Mogę mu rzucić pod nogi?
Sytuacja 2: Ktoś siedzi w okopie. Rzucam mu go na głowę? :lol:
Sytuacja 3: Ktoś jest za wałem, nie wiem ilu, i w których miejscach. Rzucam przez wał na ślepo?

Mamy jakiś czas, po którym może wybuchnąć taki granat? Wiecie, żeby dać komuś szanse ucieczki przed wybuchem.
Chodzi między innymi o sytuacje, gdzie granat wybucha w locie.

Mamy na forum jakieś ograniczenia mocy petardy?

W którym dokładnie momencie krzyczę "Granat?". Przed rzutem czy po? W trakcie rzucania sie nie da.

Na jakich miejscówkach może je używać? Wiem tylko, że nie Dobra, i nie Wiskord.
Awatar użytkownika

Piorun975

Re: Granaty grochowe

Post11 listopada 2015, 21:15

1. Rzucasz tak aby nie uszkodził tej osoby zarówno siłą rzutu jak i wybuchem.
2.Do miejscówek z pirotechniką zabronioną należą: Wiskord, Dobra, Bastonge. Pozostałe miejscówki w lato jak jest sucho Administracja może zabronić używania pirotechniki.

1. "GRANAT!"
2. Rzucasz

Można używać fp-3. Polecam wersje dużą bo informuje przeciwnika o zagrożeniu przed wybuchem (żeby np nie wpadł w niego)

Czas ustalasz ty, ale zdrowy rozsądek! Czyli lepiej żeby nie wybuchał w locie.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika

Wiewiór

Post11 listopada 2015, 22:02

No i właśnie to jest problem który chcę poruszyć, bo najczęściej rzuca się granat na ślepo, tzn za jakiś wał czy okop. (nie mam pewności, jak blisko ofiary on wyląduje). Przestałem się przez to bawić w granaty. Zawsze był ten strach, że ofiara nie zauważy, i np wycofa się prosto pod granat.

W jaki sposób fp-3 informuje o zagrożeniu?
Awatar użytkownika

Piorun975

Post11 listopada 2015, 22:23

Proponowałbym na odprawie poinformować o fakcie posiadania granatów w celu zwiększenia wiedzy graczy o zagrożeniach.

Duże fp-3 mają pierw zielony lub czerwony płomień z małym dymem.

Widać chociaż tutaj https://youtu.be/e-WHi3VKLgc?t=1m25s lub tu https://www.youtube.com/watch?v=S-EsOyTSSQc

Krótkie nie mają tego światełka.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika

Kaktus

Post25 maja 2016, 8:59

Podłączę się do tematu.

Na forum brakuję zasad używania pirotechniki. Jest kilka napomknięć, ale jednak nie wyjaśnia to wszystkiego.
1) Miejscówki na których można/nie można używać pirotechniki. Dla wyjadaczy jest to oczywiste. Dla nowych niekoniecznie. Zauważyłem że np. wiskord czy warszewo odpadają i można używać tylko tych na CO2. Przydałaby się jasna lista z statusem miejscówki.
2) Jaka pirotechnika jest dozwolona i gdzie. Jakie petardy w budynkach, jakie w lesie. Dodatkowo zalecenia, czyli np. k206 jest dozwolona, ale k204 jest zalecana bo po prostu wystarczy.
3) Pirotechnika domowa. Gdzieś widziałem instrukcję jak tanim kosztem zrobić granat grochowy z zwykłej petardy, pozostałości po rolce papieru toaletowego i grochu. Cena w porównaniu do oficjalnych jest do zaakceptowania. Można ich używać czy tylko sklepowe produkty?

4) Do cytatu z regulaminu
5. Podczas rozgrywki dopuszczalne są tylko granaty grochowe, lub typowo airsoftowe – gazowe.

Ten podpunkt sugeruje że sama petarda nie wchodzi w grę. Dlaczego zatem jest tutaj dyskusja o fp-3? Jak to jest?
PMC Wiskord
Obrazek
Awatar użytkownika

Piorun975

Post25 maja 2016, 9:55

Przyjęto do realizacji.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika

Kaktus

Post09 sierpnia 2016, 12:33

Piorun, jak z realizacją?
PMC Wiskord
Obrazek
Awatar użytkownika

Ajgorę

Post10 sierpnia 2016, 18:52

Bez granatów czy kolorowych dymów ( jeżeli ktoś zielony albo niebieski dymek weźmie za pożar to jest idiotą) które i tak rzadko nie wychodzą poza pomieszczenie miejscówki CQB są beznadziejne w rozgrywkach. Niedługo nie można nic będzie robić bo wszystko jest "niebezpieczne" Właśnie dla wyjadaczy to jest dziwne.

meble radomsko cena, meble radomsko opinie, meble radomsko producent, meble kuchenne radomsko ceny

Wróć do Regulaminy i zasady