Dzisiaj jest 23 września 2018, 17:22

Tarcze Balistyczne

Warto odwiedzić ten dział przed aktywnym uczestniczeniem w życiu naszego forum.
  • Autor
  • Wiadomość
Awatar użytkownika

Włodzimierz

Tarcze Balistyczne

Post08 kwietnia 2015, 15:06

Witam.
Chciałbym poruszyć temat Tarcz Balistycznych. Dobrze by było, by regulamin forum bardziej uściślił kwestię używania tarcz. Chciałbym także przedyskutować, jak można zdjąć osobę z tarczą.

Proponuję, aby regulamin jasno określił sposoby strzelania osoby trzymającej zza tarczy (na przykład tylko z broni krótkiej, ręka wystawiona z bronią zza tarczy). Sugeruję też przemyśleć, jak zmniejszyć kozackość tarcz (zdejmowanie tarczy z granatnika się zwyczajnie nie sprawdza, bo na strzelankach może jedna osoba ma granatnik?). Moją propozycją jest na przykład zainstalowanie w centralnym punkcie tarczy blaszki. Gdy ją się trafi, odliczamy do 30 i gramy dalej. Albo coś...
Obrazek
Awatar użytkownika

Wookiee

Re: Tarcze Balistyczne

Post08 kwietnia 2015, 17:18

1. Tarcza jest wyposażeniem danego gracza tak jak np. replika przeciwnik nie może jej przejąć.
2. Tarcze można przekazać innemu graczowi jedynie będąc „żywym” lub na respie.
gracz niosący tarcze po trafieniu :
- jeśli są medycy i niewolno się wycofywać, odkłada tarcze tak by nie stanowiła osłony dla żadnej ze stron.
-jeśli są medycy i można się wycofać, to się wycofuje. Jednak tarcza nadal nie może stanowić osłony.
- jeśli są respy (medyk nie żyje )gracz wraca z tarcza na respa tam natychmiast może ja wziąć inny gracz.
3. W przypadku gdy tarcza posiada wizjer lub w inny sposób zapewniona jest dobra widoczność, można strzelać wystawiając replikę zza krawędź tarczy.
4. Operator tarczy może używać tylko i wyłącznie repliki broni krótkiej.
5. Tarcze stosujemy w terenach zurbanizowanych.
6. Tarcza używana jest tylko przesz stronę ofensywna.
8. Tarcze można zniszczyć strzelając do niej bezpośrednio z granatnika pod lufowego, law, rpg itp. ładowanego granatem gazowym minimum 60 bb (po takim trafieniu gracz nie żyje i postępuje według punktu 2)
9. Organizator strzelanki może zabronić użycia w spotkaniu tarczy lub ograniczyć jej użycie w myśl zasady „organizator może wszystko, to jego bajka„ Ważne by zrobił to odpowiednio wcześnie na forum a nie przed startem rozgrywki. To samo tyczy się granatników.

Wszystko o co spytałeś jest zawarte w regulaminie. Co do 'kozackości' tarczy, jest to dosyć kosztowna i rzadka rzecz, tak samo jak granatniki ;) W grę wchodzą równiez granaty typu tornado żeby zniszczyć tarczę (albo przynajmniej wg mnie powinny wchodzić, bo w regulaminie jest tylko mowa o granatniku), a pozostałym sposobem jest najzwyczajniej taktyczne podejście człowieka z tarczą od tyłu/z flanki - nie ułatwiajmy ludziom życia, po to jest tarcza, żeby utrudniała rolę przeciwnikom ;) I nie wiem jak odróżnisz strzał w metalową blaszkę na środku tarczy od strzału w metalową obudowę tarczy (taka moja opinia) :)
Awatar użytkownika

Zegarek

Post08 kwietnia 2015, 17:49

W sumie mam jedno pytanie ile taka tarcza balistyczna powinna ważyć? Bo jak wiadomo te nowoczesne ważą zaledwie 3 kg a niektóre o wiele więcej.
Brotherhood of the Irish Whiskey
Awatar użytkownika

Kojot

Post08 kwietnia 2015, 17:58

I widać kto nie czytał regulaminu :lol:

Zegarek ma rację, warto w regulaminie dopisać minimalną wagę tarczy, żeby rozwiać wszelkie wątpliwości.
Awatar użytkownika

Wookiee

Post08 kwietnia 2015, 17:58

Co do regulaminu, jak na razie nie ma wpisu odnośnie tej kwestii. Mogę Ci powiedzieć, że 'na oko' powinna swoje ważyć, tzn. za tarczę nie może robić kawałek styropianu, plastiku czy plexi. Tarcza najlepiej żeby była metalowa, ew. drewniana, tak aby zmniejszyła mobilność i szybkość poruszania się takiego człowieka z tarczą w porównaniu do człowieka bez tarczy ;)
Awatar użytkownika

Włodzimierz

Post08 kwietnia 2015, 19:43

Kojot pisze:I widać kto nie czytał regulaminu :lol:

Zegarek ma rację, warto w regulaminie dopisać minimalną wagę tarczy, żeby rozwiać wszelkie wątpliwości.

Fakt, przegapiłem ten punkt trzeci, przyznaję się bez bicia.
Co do wagi... to akurat byłoby spoko, tylko jak to sprawdzić na strzelance? Ktoś zawsze będzie miał wagę?
Obrazek
Awatar użytkownika

Kojot

Post08 kwietnia 2015, 20:21

Włodzimierz pisze:
Kojot pisze:I widać kto nie czytał regulaminu :lol:

Fakt, przegapiłem ten punkt trzeci, przyznaję się bez bicia.
Co do wagi... to akurat byłoby spoko, tylko jak to sprawdzić na strzelance? Ktoś zawsze będzie miał wagę?

Zakładając np minimalną wagę tarczy 8kg, można wziąć dwa kałachy (ok 4kg jeden) do ręki i na oko porównać czy tarcza jest cięższa :lol:

A tak szczerze mówiąc, to chyba cały errsoft opiera się na jako takim zaufaniu, więc wierzyłbym ludziom na słowo. Tym bardziej, że nie chodzi o ogólnopolskie zloty, a o nasze lokalne środowisko. Tarcz praktycznie nie ma, a jeśli się jakaś pojawi, to przyniesie ją znany Team a nie pierwsza lepsza nieznajoma osoba.
Awatar użytkownika

Piorun975

Post08 kwietnia 2015, 20:36

Generalnie do punktów tarczy dopisałbym że nie chroni kiedy granat np typu tornado wpadnie i eksploduje w pokoju w którym gracz używa tarczy mimo że to logiczne (moim zdaniem). A w korytarzu to myślę że po staremu trafienie operatora tarczy i dalej zgodnie z regulaminem.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika

Mivak

Post08 kwietnia 2015, 23:32

Piorun975 pisze:Generalnie do punktów tarczy dopisałbym że nie chroni kiedy granat np typu tornado wpadnie i eksploduje w pokoju w którym gracz używa tarczy mimo że to logiczne (moim zdaniem). A w korytarzu to myślę że po staremu trafienie operatora tarczy i dalej zgodnie z regulaminem.

W korytarzu tarczę można unieszkodliwić z buta lub granat wybuchający w pobliżu (takie jest moje zdanie)
British Regiment of Szczecin (B.R.o.S.)
Obrazek
http://www.bros.pl/
Awatar użytkownika

Zegarek

Post09 kwietnia 2015, 0:30

Według mnie osoba która będzie chciała przyjść z taką tarczą powinna wcześniej to zgłosić i na pierwszą strzelankę przyjechać z wagą. Na następne strzelanki będzie można jakoś oznaczyć przez adminów daną, zatwierdzoną tarcze. przynajmniej takie jest moje zdanie. A poza tym zawsze można na oko zważyć wystarczy replika o odpowiedniej masie.
Brotherhood of the Irish Whiskey
Następna

meble radomsko cena, meble radomsko opinie, meble radomsko producent, meble kuchenne radomsko ceny

Wróć do Regulaminy i zasady